Urządzenia domowe – jak mogą pomóc ci w codziennych obowiązkach?

Autor: Anna

Urządzenia domowe to nieocenieni pomocnicy w codziennych obowiązkach. Niektóre sprzęty domowe ułatwiają wykonywanie wielu czynności, inne właściwie wykonują je za ciebie. Przekonaj się, jak mogą ułatwić ci życie.

odkurzacz automatyczny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie urządzenia do odkurzania warto wybrać
  2. dlaczego warto zainwestować w generator pary lub parownicę
  3. jakie urządzenia kosmetyczne warto kupić do domu

Urządzenia domowe do odkurzania

Hoover RBC040

Podstawowym domowym urządzeniem elektrycznym jest niewątpliwie odkurzacz. Bez niego trudno sobie dzisiaj wyobrazić w ogóle efektywne sprzątanie. Czy jego praca może być jednak bardziej efektywna? Z pewnością! Jeśli wybierzesz odkurzacz automatyczny w formie robota, o odkurzaniu będziesz mógł właściwie zapomnieć. To urządzenie samodzielnie jeździ po poszczególnych pomieszczeniach i zbiera zabrudzenia. iRobot Roomba i7 jest wyposażony w czujniki, które chronią go przed uszkodzeniami mechanicznymi, pozwalają rozpoznać schody. Najnowocześniejsze modele są w stanie samodzielnie wyczuć zmianę powierzchni (np. przejście z parkietu na dywan) i dostosować do niej pracę. Nie brakuje także robotów odkurzająco-myjących.

Bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy jednak wolą mieć odkurzacz we własnych rękach, są modele pionowe. Wiele odkurzaczy pionowych, np. Philips SpeedPro Aqua FC6729/01, ma jednocześnie funkcję mycia parowego oraz wyposażonych jest w moduł ręczny, który ułatwia czyszczenie np. kanapy czy przestrzeni przysufitowych. Dzięki takim rozbudowanym urządzeniom domowym sprzątanie zajmuje znacznie mniej czasu, jest mniej wymagające, nie trzeba w nie wkładać także tak dużo siły jak jeszcze do niedawna.

Odkurzacze pionowe
  • 999 zł
  • 1 499 zł
  • 867 zł
  • 1 549 zł
  • 219 zł

Domowe urządzenia wielofunkcyjne – generator pary

Tefal Pro Express Ultimate Care GV9591 AntiCalc

Do urządzeń gospodarstwa domowego, których nie może zabraknąć w żadnym domu, należy z pewnością żelazko. Dzisiaj jednak może mieć ono zupełnie inne oblicze. Zamiast tradycyjnego żelazka parowego, możesz postawić na nowoczesny generator pary. To żelazko z dołączonym pojemnikiem do produkcji pary, który pozwala na wyrzut jej z ciśnieniem sięgającym 6–8 barów, np. Tefal Pro Express Ultimate Care GV9581 AntiCalc. Takie parametry sprawiają, że prasowanie najbardziej wymagających materiałów staje się znacznie prostsze. Dodatkowo spora część urządzeń ma specjalny mobilny pojemnik na parę, który z generatora lub stacji parowej pozwala żelazku przekształcić się w niewielkich rozmiarów przenośną parownicę. Z takim sprzętem błyskawicznie odświeżysz ubrania wierzchnie, wyprasujesz powieszone już firany lub zasłony, a także odświeżysz domową tapicerkę. Każde z tych domowych zadań stanie się wyjątkowo proste. Efekt wizualny również będzie znacznie lepszy oraz trwalszy. Gorąca para pod odpowiednio wysokim ciśnieniem nie tylko skutecznie wygładza wszelkiego rodzaju tkaniny, lecz także usuwana gnieżdżące się w nich bakterie, drobnoustroje i inne niebezpieczne mikroorganizmy.

Philips Steam&Go GC360/30

Oczywiście nie każdy chce inwestować w zakup tak rozbudowanego sprzętu do prasowania. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku większych rodzin. Jeśli natomiast poszukujesz rozwiązania, które błyskawicznie pomoże ci odświeżyć koszulę przed wyjściem, wybierz parownicę do ubrań. Z nią nie musisz rozkładać deski, czekać, aż urządzenie się rozgrzeje. Parownica jest gotowa do użycia w ciągu kilkudziesięciu sekund (np. Philips Steam&Go GC363/30), możesz nią odświeżać ubrania na wieszaku lub rozłożyć je na dowolnej powierzchni. Przy okazji pozbędziesz się nie tylko zagnieceń, ale i brzydkich zapachów, które wchłonęły włókna.

Domowe urządzenia kosmetyczne

Domowe urządzenia są przeznaczone nie tylko do mycia, sprzątania czy prasowania. Część z nich pomoże ci także w domowej pielęgnacji. Świetnym rozwiązaniem na co dzień jest szczoteczka do twarzy, która pozwoli ci pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z buzi. Jeśli chcesz o twarz zadbać w bardziej profesjonalny sposób, wybierz domowe urządzenie do mikrodermabrazji czy mezoterapii (np. Beautifly Mezoterapia bezigłowa B-Glossy). Z pewnością docenisz także urządzenia laserowe, które szybko i w miarę bezboleśnie pozwolą ci pozbyć się owłosienia bez konieczności wizyty u kosmetyczki. Sprawdź np. Philips Lumea Advanced SC1998/00. A jeśli już o salonie mowa – w domowym SPA możesz urządzić sobie salon do manicure i pedicure. Pomogą ci w tym zestawy do wykonywania manicure (np. Revlon Perfect Style RVSP3527E), a także specjalne miski z masażem stóp.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link