Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
RTV - Gamingowe TV - 0724 - belka 396x116
Gorące rabaty 0724 - belka 1024x85
Telewizor LG OLED55C32LA 55" OLED 4K 120Hz webOS Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1 DVB-T2

Dostępne różne warianty

Ekran:  55 "
65 ",  77 "
 • Ekran: 55 ", 4K UHD / 3840 x 2160
 • Smart TV: Smart TV
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 100 Hz / 120 Hz
 • Technologia obrazu: OLED
 • Funkcje: HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia, obsługa głosowa, ThinQ AI, Eko technologia OLED
cena z kodem
4 39900
Raty

RRSO 0%

146,63 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 4 499 złCena bez kodu:4 799 zł

Cena promocyjna z kodem RTVTV3107H obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Telewizor Samsung QE65Q77CAT 65" QLED 4K 120Hz Tizen HDMI 2.1 DVB-T2

Dostępne różne warianty

Ekran:  65 "
55 ",  75 "
 • Ekran: 65 ", 4K UHD / 3840 x 2160
 • Smart TV: Smart TV
 • Częstotliwość odświeżania ekranu: 100 Hz / 120 Hz
 • Technologia obrazu: QLED, LED
 • Funkcje: HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia
Gorące rabaty
3 98500
Raty

RRSO 0%

132,83 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 3 990 złCena bez kodu:4 999 zł

Cena promocyjna z kodem RGO18073107C obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 20 z 424 produktów

Telewizory – zastosowanie urządzeń

Telewizory to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Już dawno przestały służyć jedynie do odbioru telewizji naziemnej. Współcześnie korzysta się przede wszystkim z telewizorów Smart TV. Modele te dają możliwość odbierania filmów i seriali za pomocą serwisów streamingowych, takich jak m.in. Netflix, HBO Max, Disney+ czy Apple TV+. Można na nich także korzystać z YouTube’a czy ze Spofity. Coraz popularniejsze stają się telewizory dla graczy. Są one wyposażone w specjalne technologie, takie jak np. Auto Low Latency Mode, który zmniejsza opóźnienie w trakcie rozgrywki i zapewnia stabilną płynność – czynności wykonywane przez użytkownika natychmiastowo przenoszą się na ekran. Na regulację spadających klatek na sekundę wpływa natomiast Variable Refresh Rate, dzięki któremu obraz jest dużo bardziej dynamiczny. Urządzenia o sporych rozmiarach, jak np. telewizory 85 cali, pozwalają na stworzenie domowej sali kinowej, a mniejsze natomiast sprawdzają się m.in. do użytku na co dzień, w biurze czy hotelu.

Telewizor i jego funkcje

Każdy telewizor to cała masa różnych parametrów i funkcji. Im nowocześniejsze modele, tym więcej mają do zaoferowania. W urządzeniach pojawiających się na rynku dostępne są takie opcje jak dostęp do przeglądarki internetowej, sterowanie aplikacjami za pomocą asystentów głosowych (Amazon Alexa, Asystent Google, Bixby), możliwość nagrywania programów na USB czy tryb oglądania rozgrywek sportowych. Jednak najważniejszym parametrem pozostaje oczywiście rodzaj wyświetlacza. Rynek podbijają nowoczesne telewizory QLED, które występują w wersjach z zakrzywionym ekranem. Równie popularne są telewizory OLED, charakteryzujące się doskonałą płynnością obrazu. Znaczna większość odbiorników umożliwia podłączenie do Wi-Fi, dzięki czemu można w pełni korzystać z ich możliwości. Ciekawą funkcją zastosowaną w niektórych telewizorach jest możliwość ustawienia wygaszacza ekranu w postaci obrazu czy zdjęcia, który wyświetlany jest na ścianie, gdy TV jest wyłączone.

Nowoczesne technologie w telewizorach

Wiele telewizorów LED zwiększa jakość prezentowanego obrazu za pomocą sztucznej inteligencji. Kolejne z popularnych udogodnień to technologia dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Odbiorniki z tą funkcją sprawiają, że widzowie słyszą odgłosy z filmów czy seriali dookoła siebie. W nowoczesnych modelach telewizorów takich jak telewizory 4K UHD stosuje się powłoki antyrefleksyjne, a także tryby poprawiające komfort oczu użytkowników. Powłoki sprawiają, że żadne światła nie odbijają się na ekranie i nie przysłaniają prezentowanego obrazu. Tryby zwiększające komfort powodują, że telewizor sam dopasowuje jasność czy temperaturę barwową obrazu do panujących warunków. Przykładem zastosowania nowoczesnych technologii w odbiornikach jest także opcja klonowania obrazu, czyli wyświetlania na dużym ekranie, np. na telewizorze 75 cali, obrazu ze smartfona. Technologie dla graczy, takie jak AMD FreeSync, są odpowiedzialne za zapobieganie wszelkim opóźnieniom i zacięciom obrazu.

Rozmiar telewizora a komfort użytkowania

Aby jak najbardziej komfortowo korzystać z telewizora, powinien on być dopasowany rozmiarem do powierzchni i rodzaju pomieszczenia. W dużych salonach o wiele lepiej sprawdzi się telewizor 65 cali niż jego mniejszy odpowiednik. W niewielkich pokojach hotelowych często spotkać można telewizory 32 cale, które są zupełnie wystarczające zarówno podczas wakacji, jak i wyjazdów służbowych. W biurach, w których na odbiornikach mają być wyświetlane prezentacje, mogą sprawdzić się telewizory 55 cali. Osoby, które decydują się na TV w sypialni, często wybierają odbiorniki o średnim rozmiarze, np. telewizory 40 cali. Pozwalają one na komfortowe umieszczenie naprzeciwko łóżka i objęcie wzrokiem całego ekranu.

Producenci telewizorów

Zarówno telewizory Full HD, jak i te o innej rozdzielczości obrazu, można znaleźć w ofertach czołowych producentów elektroniki. Do popularnych marek należą m.in. LG, Samsung, Sharp, Philips czy Manta. Co ciekawe, z poszczególnymi producentami wiążą się też charakterystyczne dla nich technologie. Takim przykładem jest technologia Ambilight marki Philips. Polega ona na tym, że z tyłu telewizora znajdują się specjalne lampki LED, które oświetlają ścianę za odbiornikiem kolorami dopasowanymi do tych na ekranie. Dzięki temu obraz wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Kolejną technologią charakterystyczną dla tej kategorii jest np. NanoCell w odbiornikach LG, czyli ekran telewizora z nanocząsteczek, które zapewniają doskonałe nasycenie kolorów.

Więcej
Ostatnia strona