Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Beko - rata gratis 0724 - baner główny belka mobi 396x116
AGD - Miele - odkurzacz za 1zł - 0524 - baner główny belka 1024x85

Okap Whirlpool AKR 749/1 NB Czarny

4.8 74 opinie nr kat. 1197343
Okap Whirlpool AKR 749/1 NB Czarny
Zakres od A++ do E Karta produktu
 • Wymiary (SxWxG): 59,9 x 18 x 30 cm
 • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 304 m3/h
 • Poziom hałasu: 62 dB
 • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
 • Oświetlenie: ledowe 2x6 W
43900
Raty

RRSO 0%

21,95 zł x 20 rat 0%

Okap Samsung NK24M1030IB Czarny
Kolor: 
Czarny
Zakres od A+ do F Karta produktu
 • Wymiary (SxWxG): 60 x 18 x 28 cm
 • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 392 m3/h
 • Poziom hałasu: 71 dB
 • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
 • Oświetlenie: ledowe 2x3 W
54900
Raty

RRSO 0%

27,45 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 80 produktów

Okap teleskopowy w RTV Euro AGD

Okapy teleskopowe to urządzenia, które montuje się w kuchni, ponad płytą grzewczą do gotowania. Zadaniem okapów kuchennych jest usuwanie pary wodnej, zapachów, a także zanieczyszczeń powstających podczas przygotowywania posiłków. Działanie okapu zapobiega więc osadzaniu się tłuszczu i wilgoci na ścianach, sprzętach kuchennych oraz meblach. Okap teleskopowy stworzony jest z myślą o niewielkich kuchniach. Jego konstrukcja sprawia, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca. Ma zazwyczaj kilkanaście centymetrów wysokości, a część zawierająca pochłaniacz umieszczona jest na szynach umożliwiających wysuwanie i chowanie konstrukcji. Dzięki temu okap teleskopowy jest tak kompaktowy, jak i wydajny wentylacyjnie.

Dwa tryby, w jakich może działać okap teleskopowy

Do zalet, jakie mają okapy kuchenne teleskopowe, należy również ich dualistyczny sposób działania. Okapy teleskopowe występują zarówno w formie wyciągu, jak i pochłaniacza. Okap działający w trybie wyciągu zasysa powietrze i transportuje je na zewnątrz przez szyb wentylacyjny. Jest to najskuteczniejsza metoda kuchennej wentylacji. Jednak warunkiem jej funkcjonowania jest obecność przewodu kominowego w budynku. W niektórych blokach (zwłaszcza tych starszej daty) nie ma jednak instalacji kominowej. W takim przypadku okap teleskopowy może przybrać formę pochłaniacza, działającego w obiegu zamkniętym. Ten typ urządzenia absorbuje nieprzyjemne zapachy lub cząsteczki tłuszczu, ale nie odprowadza ich na zewnątrz. Taki okap teleskopowy wyposażony jest w filtry, które gromadzą brud. Wkłady te należy regularnie wymieniać, co niestety wiąże się z dodatkowym kosztem wynikającym z użytkowania.

Rodzaje kuchennych okapów teleskopowych

Okapy teleskopowe często określane są również jako okapy podszafkowe. Nazwa ta wynika z najpopularniejszego sposobu montażu urządzenia, czyli umieszczenia go pod wiszącą szafką kuchenną. Istnieją jednak jeszcze inne sposoby instalacji oraz odmienne rodzaje samych okapów. Wśród funkcjonalnych wyciągów można wyróżnić okapy kominowe, które znane są także jako okapy ścienne. Są to tradycyjne urządzenia posiadające długi, pionowo ułożony komin, który montuje się bezpośrednio przy ścianie. Ten typ okapu wymaga dostępu do szybu wentylacyjnego. Rury odprowadzające parę wodną są zasłonięte przez komin okapu, dzięki czemu konstrukcja zyskuje na estetyce, ale jednocześnie zabiera sporo miejsca. Okap kominowy jest więc dobrym rozwiązaniem dla kuchni o nieco większym metrażu. Bardziej nowoczesnym i kompaktowym rozwiązaniem są okapy wyspowe. Tego typu urządzenia montuje się nad płytą grzewczą umieszczoną na wyspie do gotowania. Ze względu na nietypowe umiejscowienie, okap nie może być ulokowany ani na ścianie, ani przy szafce. Dlatego też przybiera formę pochłaniacza lub wyciągu zwisającego bezpośrednio z sufitu.

Podobne, choć jeszcze bardziej minimalistyczne urządzenia, stanowią okapy sufitowe. Tego typu wyposażenie kuchenne jest praktycznie niewidoczne, ponieważ montuje się je w podwieszanym suficie. Krawędzie okapu są idealnie zlicowane z sufitem, dzięki czemu całość stanowi jednolitą bryłę. Takie okapy kuchenne teleskopowe mogą być wyposażone w elementy oświetleniowe, które sprawiają, że nieużywane urządzenie przypomina nowoczesną lampę. Ostatni typ urządzeń pochłaniających parę i kuchenne zanieczyszczenia stanowią okapy wkłady. Są to bardzo dyskretne okapy do zabudowy. Ten typ urządzenia instaluje się w szafce z odpowiednio wyciętym otworem znajdującym się pod spodem mebla. W końcowym efekcie okap umiejscowiony jest na równi z linią wyznaczoną przez ciąg kuchennych szafek. Schowany okap teleskopowy jest praktycznie niewidoczny, a wysuwa się go za pomocą niewielkiej listwy wieńczącej jego konstrukcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu okap nie przytłacza niewielkich pomieszczeń oraz nie determinuje estetyki całej kuchni.
Więcej
Ostatnia strona