Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk

Smartfony i gadżety

Co obejmuje tak duża kategoria produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych i na Euro.com.pl? Przede wszystkim to, czego potrzebujesz, aby zapewnić sobie możliwość kontaktu nie tylko z najbliższymi, ale również z całym światem, a ponadto wciągającą, wielogodzinną rozrywkę. Trzeba podkreślić, że oferta tego typu urządzeń jest na tyle bogata i zróżnicowana, że dosłownie każdy jest w stanie znaleźć sprzęt, który spełni wszystkie wymagania.

Funkcjonalność w najbardziej poręcznym wydaniu

Urządzeniami, które szturmem podbijają rynek (i jednocześnie serca użytkowników), są smartfony. Te niewielkie, w większości niepozorne z wyglądu sprzęty wyróżniają się ogromną wręcz funkcjonalnością, za którą stoją zaawansowane podzespoły i technologie. A to z kolei przekłada się na między innymi możliwość łączenia się z internetem, a także korzystania z wielu różnorodnych aplikacji. Co ważne, wśród setek dostępnych urządzeń znaleźć można zarówno te sygnowane logo nadgryzionego jabłka, czyli wykorzystujące system iOS iPhone'y, jak i całą masę tych, które bazują na systemie Android (pochodzą nie tylko od głównych, ale też nieco mniejszych lub mniej popularnych producentów).

Akcesoria, które są niezbędne

W ofercie Euro znajdziesz nie tylko same urządzenia, ale również niezbędne do nich akcesoria. Różnego rodzaju etui do telefonów pozwalają skutecznie zabezpieczać sprzęty, np. przed skutkami niefortunnych upadków, a ze względu na mnogość dostępnych propozycji, w wielu wersjach kolorystycznych lub w intrygujące wzory – także zmienić to, jak prezentuje się urządzenie. Ponadto niezwykle istotne jest zabezpieczenie ekranu, dlatego uwagę warto zwrócić również na folie ochronne, które zapobiegają porysowaniu wyświetlacza. Możliwie najwyższy poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi zapewni natomiast szkło hybrydowe, które łączy najlepsze cechy folii i szkła hartowanego – elastyczność i wytrzymałość.

Nie można też zapominać o kwestii, która niezaprzeczalnie dotyczy dosłownie każdej elektroniki, czyli ładowaniu. Ładowarki sieciowe różnią się parametrami – rodzajem dostępnego złącza (lub złącz – jeśli jest ich więcej) i natężeniem prądu wyjściowego. Za szczególną odmianę akcesoriów służących do dodawania energii urządzeniom uznać trzeba jednak ładowarki indukcyjne, które zapewniają niezrównany komfort użytkowania – umożliwiają one bezprzewodowe ładowanie, więc wystarczy jedynie odłożyć na nie sprzęt. Co więcej, niektóre modele są tak skonstruowane, że można na nich naładować kilka urządzeń jednocześnie.

Wszystko, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki

Doskonałym uzupełnieniem zestawu elektroniki wykorzystywanej na co dzień są smartwatche, czyli zegarki, których znakami szczególnymi są duże możliwości i dostępność inteligentnych funkcji – między innymi w zakresie kontaktu z innymi, zarządzania powiadomieniami lub monitorowania zdrowia. W kontekście urządzeń wearables niezwykle istotny jest też design – zegarki typu smart są dostępne w różnych, równie ciekawych wydaniach, np. ze skórzanym, eleganckim paskiem, sportowym silikonowym lub na stylowej bransolecie. Warto jednak podkreślić, że w przypadku wielu modeli można szybko i wygodnie wymienić pasek na inny, bardziej pasujący do stylizacji.

Nieco różniącą się funkcjonalnością i przeznaczeniem, jednak wciąż bardzo dobrą alternatywą dla tego typu zegarków są smartbandy. Tego typu niewielkie opaski sportowe umożliwiają szczegółowe monitorowanie codziennej aktywności, a nierzadko także ułatwiają obserwowanie swojego organizmu – to za sprawą między innymi funkcji mierzenia tętna, analizy jakości snu lub śledzenia cyklu miesiączkowego. Co ważne, spora część tego typu urządzeń charakteryzuje się nieco większą wytrzymałością, aby sprzęt nie zawodził nawet podczas treningów w trudnych warunkach.

Aby zawsze być w kontakcie

Nad wyraz zaawansowane technologicznie urządzenia to nie wszystko. Mniejszą (jednak dość sporą, jak na tego rodzaju sprzęty) grupę wśród dostępnych propozycji tworzą nieco prostsze, ale wciąż funkcjonalne telefony komórkowe, które wyróżniają się konstrukcjami – to najczęściej dość proste bryły (niekiedy z klapką) z fizycznymi przyciskami i mniejszymi niż w przypadku smartfonów ekranami. Pozwalają one przez praktycznie cały czas pozostawać w kontakcie, a ich funkcjonalność koncentruje się głównie wokół komunikacji (nawiązywanie i odbieranie połączeń, wymiana wiadomości tekstowych lub połączenie z internetem). Nierzadko są też one wyposażane w aparat, dzięki któremu nieco zwiększają się ich możliwości.

Na szczególną uwagę zasługują także urządzenia tworzone z myślą o osobach starszych, które niekiedy są nieco mniej obyte z technologiami. Telefony dla seniora – bo o tego typu sprzętach mowa – są nad wyraz proste w obsłudze i podobnie jak w przypadku tradycyjnych telefonów charakteryzują się prostą konstrukcją, najczęściej z dużymi, wyraźnymi klawiszami. Spore podobieństwo można zauważyć również w kwestii funkcjonalności urządzeń z obu grup. Zdarza się także, że te przeznaczone dla osób starszych są wyposażone w dodatkowy przycisk SOS, który umożliwia szybkie nawiązanie połączenia z wybranym numerem.

To, co pomaga się przemieszczać

Na uwagę zasługują nie tylko te urządzenia, które pozwalają pozostawać w kontakcie (i potrzebne do nich akcesoria), ale również te, które pomagają w przemieszczaniu się – są to między innymi hulajnogi elektryczne. Dzięki nim zmiana lokalizacji przebiega szybko, sprawnie i bez emisji spalin, a dodatkowo dostarcza wiele radości. Co więcej, w sklepach stacjonarnych Euro i na Euro.com.pl dostępne są zarówno modele przeznaczone dla osób dorosłych, jak i te, które stworzono z myślą o nieco młodszych użytkownikach – charakteryzują się mniejszymi rozmiarami i niższą wagą.

W sytuacji, kiedy preferowanym środkiem transportu jest samochód, przydatne będą nawigacje GPS. Te niepozorne urządzenia doskonale sprawdzają się podczas zarówno krótszych, jak i dłuższych, nieznanych tras i pomagają docierać do celu bez niepotrzebnych przygód związanych ze zgubieniem drogi. Uwagę warto zwrócić też na dostępne w ofercie wideorejestratory, dzięki którym możliwe jest nagranie dosłownie każdej podróży i wszystkiego, co w jej trakcie wydarzy się na drodze.

Więcej