Redakcja

Poznajmy się bliżej
Jarek Osłowski
Twórca contentu związany z technologiami od kilku lat, z naciskiem na elektronikę użytkową i gaming. Wolny czas stara się spędzać aktywnie. Lubi podróże, odkrywanie nowych miejsc. Od jakiegoś czasu wciągnęły go treningi muay thai.
Przejdź do strony autora
Konrad Ziółek
Od kilkunastu lat zajmuje się różnymi tekstami, od gazet codziennych po custom publishing. Pisze, redaguje i robi korektę. W wolnym czasie zgłębia zasady prostego języka, gotuje albo piecze.
Przejdź do strony autora
Maciej Jagodziński
Związany z branżą filmową od ponad 10 lat. Operator i montażysta. Miłośnik filmów, angielskiej piłki nożnej i Formuły 1. W wolnych chwilach stuka palcami w klawisze, popełniając niekiedy całkiem zgrabne teksty.
Przejdź do strony autora
Adam Niedbała
Z zawodu fotograf i operator obrazu, z zamiłowania muzyk, z pasji geek i gadżeciarz. Uwielbia opowiadać o technologii i elektronice użytkowej. Przy okazji zapalony, choć ostatnio raczej casualowy gracz, który pokochał „kanapowe granie”.
Przejdź do strony autora
Martyna Wiereszka
Z wykształcenia egiptolożka, zawodowo związana z branżą e-commerce od 10 lat. Nie lubi sprzątać, dlatego chętnie testuje urządzenia, które mogą ją w tym wyręczyć. W wolnych chwilach gotuje, czyta książki i odkrywa tajniki kryminalistyki.
Przejdź do strony autora
Zuzanna Wierus
Absolwentka polonistyki i neogrecystyki, zajmująca się redakcją, korektą, tworzeniem treści. W wolnym czasie zgłębia tajniki marketingu internetowego, maluje henną i czyta.
Przejdź do strony autora
Matylda Gruman
Z wykształcenia niderlandystka i germanistka. Z zawodu – dziennikarka, redaktorka, autorka tekstów. Przez wiele lat związana z czasopismami lifestyle’owymi i wnętrzarskimi. Miłośniczka kina, architektury i włoskiej pizzy. Entuzjastycznie reaguje na AGD oraz akcesoria kuchenne, które pomagają jej w eksperymentach kulinarnych. Kocha naturę i bezstresowe życie. Kiedy tylko ma okazję, ucieka daleko od miasta.
Przejdź do strony autora
Agnieszka Al-Jawahiri
Od wielu lat związana z prasą komputerową, praktycznie od jej początków. Z fascynacją obserwuje i opisuje technologię w życiu codziennym. Lubi wiedzieć, jak co działa i co jest warte uwagi. Zwolenniczka prostych rozwiązań, które działają. A poza tym… „koty, koty są miłe”.
Przejdź do strony autora
Igor Klimek
Redaktor i copywriter. Miłośnik gamingu oraz nowych technologii. Pasjonat piłki nożnej i siatkówki, przez kilkanaście lat aktywny siatkarz. Lubi wieczory z kubkiem mocnej herbaty i dobrą książką.
Przejdź do strony autora
Katarzyna Mączewska
Ponad 10 lat doświadczenia w branży elektroniki użytkowej. Od zawsze zafascynowana nowymi technologiami, marketingiem i mediami społecznościowymi. Lubi podróże małe i duże, w czasie wolnym zgłębia tajniki kuchni wegetariańskiej i marzy o miętowym motocyklu.
Przejdź do strony autora
Łukasz Bobel
Z zawodu elektronik, z pasji filozof, kulturoznawca i pasjonat historii polityki. Czasami popełni jakiś tekścik, ale nie brakuje mu czasu, żeby uskuteczniać techniki gotowania potraw przeróżnych.
Przejdź do strony autora
Paulina Łukasiewicz
Absolwentka dziennikarstwa, która swoją przygodę z pisaniem zaczynała jako redaktor SEO. Lubi elektroniczne gadżety ułatwiające życie, a najbardziej ceni w nich design i intuicyjność obsługi. Wolny czas stara się spędzać aktywnie i nałogowo pochłania książki – głównie reportaże.
Przejdź do strony autora
Anna Zacharuk
Od ćwierć wieku związana z pisaniem i redagowaniem – głównie jako redaktor prowadząca lub naczelna tytułów custom publishing i wnętrzarskich. Hobbystycznie pisze rymowanki i wprowadza w meandry redakcyjne grupę uczniów, tworzących kilkudziesięciostronicowy miesięcznik dla społeczności szkolnej.
Przejdź do strony autora
Agata Siemaszko
Pisze na tematy technologiczne od ponad pięciu lat. Pasjonuje się grami wideo i gamedevem, a szczególną miłością darzy tzw. indyki. W wolnym czasie zajmuje się rysunkiem cyfrowym i czyta instrukcje do planszówek.
Przejdź do strony autora
Jacek Mazurek
Z wykształcenia dziennikarz, pozostający w zawodzie od wielu lat. Po godzinach militarysta, zapalony fan ASG, gier konsolowych oraz nowinek technicznych. Lubi wyzwania, przez co żaden temat nie stanowi dla niego problemu.
Przejdź do strony autora
Łukasz Figielski
Dwie dekady nieprzerwanej redaktorskiej pracy, kilkanaście lat przy technologiach poświęcone pomysłowym testom i zestawieniom najnowszych wytworów elektroniki użytkowej. Zjeździł światowe targi i produktowe premiery, poznawał chińskie fabryki. Artykuły, wywiady, felietony, recenzje, reportaże, sesje zdjęciowe. Miesięczniki i dzienniki. Naczelny i szeregowy. SEO copywriter i twórca treści.
Przejdź do strony autora
Aleksandra Burska
Z pasji i zawodu fotografka – głównie metalowych koncertów i zespołów muzycznych. W wolnym czasie didżejka w klimacie lat 80. i 90. Łączy techniczne zacięcie z twórczym wykorzystywaniem oswajanych w kilka minut urządzeń i sprzętów. Rozległe zainteresowania i wiedzę przekłada na umiejętność pisania na wiele tematów, od foto/wideo, przez dom i ogród, aż po zdrowie i urodę.
Przejdź do strony autora
Michał Karpa
Dwie dekady w mediach: tradycyjnych i elektronicznych, do tej pory związanych głównie z kulturą. Pisze i redaguje, a po godzinach słucha i ogląda, chcąc dotrzeć do najgłębszych zakamarków platform streamingowych. Takim samym uczuciem darzy narciarski stok i plażowy piasek.
Przejdź do strony autora
Piotr Gmerek
Współpracuje z nami w zakresie testów RTV. Założyciel i redaktor naczelny HDTVPolska. Największego w Polsce fachowego portalu testującego telewizory, monitory i projektory na najwyższym światowym poziomie. Należy do grupy ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku EISA w kategorii Home Theatre Display & Video. Posiada też certyfikaty THX level 3 oraz ISF level 2, świadczące o wysokiej...
Przejdź do strony autora
Maciej Turalski
Współpracuje z nami w zakresie testów RTV. Pracuje zarówno dla portalu Videotesty.pl jak i prowadzi własny kanał Omawiamy.pl. Od ponad 15 lat zajmuje się doradztwem i sprzedażą systemów audiowizualnych. Zgłębia tajemnice telewizorów, projektorów, a także zaawansowanych systemów multiroom czy audio. Prywatnie niespełniony perkusista oraz fan motoryzacji i dobrej muzyki.
Przejdź do strony autora
Nikodem Smyczek
Kiedyś twórca internetowy, a obecnie filmowiec. Wolne wieczory spędza z kawałkiem drewna zwanego gitarą. Na co dzień uczeń Technikum na kierunku Informatycznym, choć do tego zawodu niespecjalnie mu po drodze. Uwielbia pracę przed kamerą, czuje się wtedy jak ryba w wodzie.
Przejdź do strony autora
Arkadiusz Dziermański
Pisaniem w internecie zajmuje się od 2009 roku. Zaczynał od testów telefonów na Telepolis.pl, gdzie pracował od 2013 r. Z czasem szeroko pojęta telekomunikacja stała się równie wciągająca co telefony, rozwój technologii sprawił, że do urządzeń mobilnych dołączył też inny sprzęt elektroniczny. O sieci 5G może mówić obudzony w środku nocy. Na przestrzeni ostatnich lat jego teksty pojawiały się na ła...
Przejdź do strony autora
Łukasz Kotkowski
Redaktor naczelny Chip.pl, z branżą nowych technologii związany od blisko dekady. Człowiek-orkiestra. Specjalizuje się w elektronice wszelakiej, od smartfonów po audio, ale jego prawdziwy konik to produkty dedykowane twórcom i pracy kreatywnej. Zawsze potrafi znaleźć właściwy sprzęt, dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby.
Przejdź do strony autora
Mateusz Łysoń
Teksty mojego autorstwa zaczęły pojawiać się w sieci od 2016 roku, a wśród nich znalazły się całe setki testów urządzeń peryferyjnych, które możecie przeczytać zwłaszcza w serwisie Chip.pl.
Przejdź do strony autora
Andrzej Libiszewski
Pisaniem o szeroko pojętej technice zajmuje się od 2017 roku. Poza tym kocha fotografię, książki, fantastykę i koty. W wolnych chwilach słucha muzyki i gra w gry.
Przejdź do strony autora