Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - Wacom - 0524 - 396x116
AKC - Wacom - 0524 - 1024x85

Klawiatury gamingowe (372)

Klawiatura mechaniczna SteelSeries Apex 7 TKL Ghost QX2 RGB Red Biały
 • Typ:  mechaniczna
 • Typ podłączenia:  USB, przewodowa
 • Przełączniki dla graczy:  SteelSeries QX2 RGB Red
 • Podświetlenie klawiszy:  tak
 • 22,45
  × 20 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  22,45
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
 • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 799 zł Cena bez kodu: 799 zł

Klawiatura mechaniczna Genesis Thor 230 TKL Lite Outemu Red Czarny
 • Typ:  mechaniczna
 • Typ podłączenia:  USB, przewodowa
 • Przełączniki dla graczy:  Outemu Red
 • Podświetlenie klawiszy:  tak
 • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,99 zł Cena bez kodu: 189,99 zł

Zobaczyłeś 20 z 372 produktów

Klawiatury gamingowe to doskonały wybór dla osób, które nie tylko zamierzają rozwijać swoje gamerskie umiejętności, ale też wszystkich tych, które chcą czerpać z rozgrywki jeszcze większą satysfakcję. Duża precyzja, szybki czas reakcji, a także ergonomiczny układ klawiszy – to najważniejsze z kryteriów, które powinny spełniać wszystkie klawiatury dla graczy. Nie mniej istotna jest także cena – dobrą wiadomością jest to, że funkcjonalna klawiatura gamingowa od 150 zł wcale nie jest niespotykanym zjawiskiem. Wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty, ale zróżnicowana oferta klawiatur dla gamerów sprawia, że nawet najbardziej wymagający wielbiciel gamingu znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Czy klawiatura gamingowa bezprzewodowa zawsze jest najlepsza?

Wielu bardzo doświadczonych graczy twierdzi, że klawiatura gamingowa powinna być zasilana przewodem. Wiąże się to z przekonaniem, że jedynie kabel jest w stanie zapewnić odpowiednio szybki przesył danych. W przypadku niektórych modeli może być to prawdą, ale trzeba przyznać, że coraz więcej wysokiej klasy gamingowych klawiatur bezprzewodowych nie ustępuje już pod tym względem klawiaturom zasilanym kablem.

Klawiatura gamingowa: mechaniczna czy membranowa?

Większość klawiatur w tej kategorii to klawiatury gamingowe mechaniczne, choć zdarzają się również klawiatury membranowe. Na czym polega różnica między nimi? W klawiaturze mechanicznej każdy z klawiszy ma niezależny przełącznik. Taka konstrukcja przekłada się na większą precyzję, szybkość oraz odporność na uszkodzenia. Klawiatury mechaniczne są zwykle nieco droższe i głośniejsze od klawiatur membranowych.

Klawiatura membranowa to lepszy wybór dla osób, które poszukują cichej klawiatury gamingowej. Za jej niemal bezgłośną pracę odpowiadają trzy gumowe membrany z kulkami reagującymi na nacisk palców użytkownika. Niestety trzeba się liczyć z tym, że będą one mniej wytrzymałe od przełączników mechanicznych. Warto dodać, że czas reakcji takiej klawiatury – w zależności od modelu – może być wydłużony, dlatego większość gamerów chętniej sięga po modele mechaniczne.

Format i funkcjonalności klawiatury gamingowej

Warto zwrócić uwagę nie tylko na konstrukcję klawiatury, ale też na jej format. Obok klasycznych pełnowymiarowych klawiatur dla graczy na rynku są bowiem dostępne tzw. klawiatury TKL (pozbawione sekcji numerycznej) oraz klawiatury 60% (niemające również klawiszy funkcyjnych i strzałek). Mała klawiatura gamingowa ma swoje zalety – pozwala na szybszą reakcję na to, co się dzieje na ekranie, a ponadto zabiera mniej miejsca na biurku. 

Osoby, które dużo czasu spędzają na rozgrywce, na pewno docenią możliwość programowania poszczególnych klawiszy i rejestrowania makr, aby móc maksymalnie dostosowywać urządzenie do swoich potrzeb. Wśród funkcji klawiatury nie może zabraknąć także N-Key Rollovera ani anti-ghostingu, które odpowiadają za prawidłowe rejestrowanie wciskanych przez gracza klawiszy. 

Klawiatura gamingowa podświetlana – wyróżnik sprzętu dla gamera

Klawiatura gamingowa różowa, zielona, a może czarna? Gamerzy słyną ze swojej miłości do kolorów, dlatego producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz bardziej oryginalnych wersji kolorystycznych przeznaczonych dla nich klawiatur. Nie inaczej jest w przypadku podświetlenia – wszystkie elementy klawiatury prawdziwego gracza powinny być dobrze widoczne w ciemnym pomieszczeniu. Zwykle można ją więc podświetlić jednym lub wieloma kolorami w zmiennym natężeniu, które użytkownik reguluje w zależności od nastroju.

Więcej
Ostatnia strona