liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Aktywne filtry

Typ słuchawek : douszne
Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods 2. generacji z etui ładującym Douszne
 • Budowa słuchawek:  douszne, True Wireless
 • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
 • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / nie
 • 54900

  Sugerowana cena producenta: 699 zł

 • 54,90
  × 10 rat 0%

  Do maja nie płacisz!

  54,90
  × 10 rat 0%
  Zmień
  Do maja nie płacisz!
Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Redmi Buds 4 Lite Douszne Bluetooth 5.3 Czarny

Dostępne kolory

 • Budowa słuchawek:  douszne, True Wireless
 • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
 • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / nie

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 8200
Zobaczyłeś 15 z 164 produktów

Słuchawki douszne – sposób komunikacji

Wybór wygodnych słuchawek dousznych zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób komunikują się one z urządzeniem przesyłającym muzykę. W zależności od poszukiwanego komfortu i jakości odsłuchu można zdecydować się na zakup dousznych słuchawek podłączanych kablem lub działających bez niego.

Słuchawki douszne najczęściej wyposażone są w gniazdo mini jack 3,5 mm. Największą przewagą nad modelami bez kabla jest zazwyczaj jakość dźwięku. Słuchawki przewodowe douszne oferują nieskompresowany format dźwięku, co oznacza, że odtwarzana muzyka pełna jest detali, takich jak wyraźniejsza separacja poszczególnych instrumentów.

Wiele urządzeń (zwłaszcza smartfony) nie jest jednak wyposażona w port mini jack. W takim przypadku niezbędny jest zakup odpowiedniej przejściówki lub modelu bez kabla. Co więcej, słuchawki bezprzewodowe douszne są wygodniejsze. Dźwięk poddawany jest jednak kompresji, co osoby o dobrym słuchu muzycznym mogą odbierać jako gorszą jakość dźwięku.


Budowa słuchawek do uszu

Podział słuchawek do uszu na wyposażone w przewód lub bez niego jest tym najbardziej podstawowym, ale nie jedynym. Oprócz tego słuchawki dzielą się też na modele wkładane płytko do ucha lub do kanału usznego.

Douszne słuchawki to urządzenia o otwartej konstrukcji. Ich przetworniki zbudowane są w taki sposób, by można było umieścić je jedynie w zewnętrznej części małżowiny usznej. Zaletą takiego rozwiązania jest komfort użycia. Używanie ich przez wiele godzin nie jest uciążliwe. Wadą otwartej konstrukcji jest przedostawanie się szumów otoczenia.

Słuchawki dokanałowe mają małe przetworniki, które są umieszczone pod gumkami. Są wkładane do uszu głębiej, właśnie do kanału usznego. Modele takie lepiej odcinają słuchacza od dźwięków otoczenia. Pewniej leżą też w uchu, dzięki czemu mogą służyć jako np. słuchawki na siłownię. Noszenie ich przez wiele godzin dla wielu osób może być jednak niekomfortowe.


Rodzaje słuchawek pchełek bez kabla

Czy słuchawki pchełki muszą mieć kabel? Jak najbardziej. Podział ten dotyczy wyłącznie modeli korzystających z modułu Bluetooth do transmitowania dźwięku. Urządzenia, które korzystają z bezprzewodowego przesyłu dźwięku, dzielą się na modele z kablem pomiędzy przetwornikami i całkowicie bezprzewodowe.

Słuchawki z przewodem łączącym oba przetworniki zwykle mają też pilot do sterowania głośnością i przełączania piosenek. Zaletą tego typu konstrukcji jest nie tylko sama wygoda spowodowana brakiem przewodu podłączonego do np. telefonu, ale też brak możliwości zgubienia pojedynczej słuchawki.

W przypadku słuchawek całkowicie pozbawionych kabla jest to bardziej prawdopodobne. Można je za to wygodnie ładować po włożeniu do elektronicznego etui. Wynika to z tego, że słuchawki tego typu składają się wyłącznie z dwóch przetworników. Muzyką steruje się przy pomocy gestów, takich jak naciskanie i przesuwanie panelu dotykowego przetwornika. Niezrównana wygoda sprawia, że są to idealne słuchawki do biegania.


Klasa dousznych słuchawek

Wszystkie powyższe kryteria są bardzo ważne, lecz nie decydują w pełni o najważniejszej cesze – jakości odtwarzanej muzyki. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, douszne słuchawki z przewodem zazwyczaj grają lepiej niż modele go pozbawione. Dotyczy to jednak modeli porównywalnej klasy.

Wysokiej klasy słuchawki wykorzystujące łączność bezprzewodową będą lepiej grać niż podstawowe modele, które mają przewód. Jeżeli jednak porówna się dwa sprzęty z podobnej półki, bez wątpienia lepszy dźwięk wygenerują słuchawki do uszu z przewodem. Z drugiej strony nie dają one takiej wygody noszenia jak słuchawki, w których kabla nie ma.

Co więcej, tylko modele bez kabla mogą być wyposażone w technologię aktywnego wyciszania szumów – ANC (z ang. anti-noise cancellation). Słuchawki douszne z ANC to modele pozwalające całkowicie odciąć się od dźwięków otoczenia. Funkcja ta przydaje się w głośnych miejscach, np. w autobusie. Producenci słuchawek dousznych zwykle oferują tę technologię w droższych urządzeniach.

Więcej
Ostatnia strona