liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Czyszczenie Magazynów - 0224 - belka 1024x85 3

Mikrofony pojemnościowe (95)

Mikrofon HyperX Quadcast
 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB
 • Długość przewodu:  3 m
 • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz
 • DEFAULT
  39900
  Sugerowana cena producenta: 599 zł
 • 19,95
  × 20 rat 0%

  Do czerwca nie płacisz!

  19,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do czerwca nie płacisz!
Mikrofon Krux Edis 1000
 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB
 • Długość przewodu:  2,9 m
 • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz
Zobaczyłeś 15 z 95 produktów

Mikrofony pojemnościowe – specyfika

Mikrofon pojemnościowy charakteryzuje się świetnym wychwytywaniem nawet bardzo cichych dźwięków, a także doskonałą jakością rejestrowanego audio – niezależnie od tego, czy jest to głos, czy dźwięk instrumentu. Mikrofony pojemnościowe są przez to nieco droższe niż mikrofony dynamiczne, ale to te drugie cechuje wyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne i większa klarowność w warunkach zewnętrznych. Mikrofon pojemnościowy wymaga zasilania typu phantom i charakteryzuje się zupełnie innym sposobem przetwarzania dźwięku niż model dynamiczny. Działa on na zasadzie kondensatora.

Mikrofon pojemnościowy – model dopasowany do potrzeb

Czułość mikrofonów pojemnościowych sprawia, że mają one wiele zastosowań, a poszczególne modele sprawdzą się u różnych użytkowników. Wyróżnić można na przykład mikrofony kardioidalne, charakteryzujące się tym, że rejestrują dźwięk pochodzący z konkretnego kierunku. Sprawdzą się np. podczas nagrywania vloga. Poza nimi dostępne są także mikrofony dookólne, które zapisują wszystko to, co dzieje się wokół. Dzięki nim zarejestrujesz rozmowę czy utwór wykonany razem z przyjaciółmi. Podział ten sprawia, że mikrofony pojemnościowe mogą być wykorzystywane zarówno przez jedną, jak i wiele osób jednocześnie.

Przeznaczenie mikrofonów pojemnościowych

Wybór mikrofonu pojemnościowego to spore wyzwanie, ponieważ na rynku jest cała masa modeli o zbliżonych parametrach. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz urządzenia do rejestrowania dźwięku w studiu, czy planujesz nagrać filmy na swój kanał na YouTube, to właśnie wśród modeli mikrofonów pojemnościowych znajdziesz ten, który spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim należy określić właśnie przeznaczenie sprzętu. Mikrofon pojemnościowy powstał z myślą o profesjonalistach, szczególnie tych, którzy zajmują się nagrywaniem utworów muzycznych w warunkach studyjnych.

Urządzenia te wyłapują najcichsze dźwięki – zarówno te, których źródłem są instrumenty, jak i dźwięki głosu. Sprawdzą się także w wytłumionych pomieszczeniach mieszkalnych, np. pokoju gracza czy vlogera. Mikrofony pojemnościowe coraz częściej wykorzystuje się także do rejestrowania podcastów. Szczególnie dobrze sprawdzi się do tego mikrofon pojemnościowy USB, który bardzo łatwo podłączyć do komputera czy nawet smartfona. Warto poczytać opinie o mikrofonach pojemnościowych i ich konkretnych modelach, ponieważ z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego wariantu.

Funkcje mikrofonu pojemnościowego

Wysokiej jakości mikrofony pojemnościowe mają możliwość połączenia z aplikacjami mobilnymi, które znacznie ułatwiają pracę podczas nagrywania. Wiele z nich ma w zestawie specjalne stojaki, dzięki czemu bezproblemowo umieścisz je w swoim studiu. Część mikrofonów pojemnościowych ma dotykowy panel sterowania, a jeszcze inne wyposażone są w systemy amortyzacji czy redukcji dźwięków tła. Jeśli wybierasz swój własny mikrofon pojemnościowy, koniecznie poznaj jego wszystkie funkcje, by dopasować go idealnie do roli, którą ma odgrywać w Twoim studiu. Niekiedy te modele wykorzystuje się także podczas koncertów, jednak mikrofony pojemnościowe sprawdzą się tylko do niektórych rodzajów muzyki, np. spokojnej muzyki klasycznej. Warte uwagi są mikrofony stereo, które powstały po to, by zapisywać głęboki dźwięk przestrzenny.

Mikrofon pojemnościowy – cena

Cena mikrofonu pojemnościowego może być dość wysoka. Mimo że najtańsze modele do użytku codziennego można kupić już za kilkadziesiąt złotych, to profesjonalny mikrofon pojemnościowy kosztuje nawet ponad tysiąc złotych. Cena odpowiada w tym przypadku jakości, ponieważ modele pojemnościowe pozwalają na najbardziej precyzyjne i profesjonalne rejestrowanie dźwięku. Jeśli zależy Ci na wysokiej częstotliwości i braku echa lub na urządzeniach, które możesz podłączyć do swojej kamery – szukaj wśród wysokiej jakości mikrofonów pojemnościowych. Jeśli chcesz nagrywać podcasty lub wywiady z rozmówcą, sprawdź koniecznie mikrofony dwukierunkowe, które rejestrują fale dźwiękowe docierające z dwóch określonych stron.
Więcej
Ostatnia strona