Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - baseusfans - słuchawki - 2024 - 396x116
AKC - Darmowa dostawa - słuchawki - 2024 - 1024x85

Słuchawki Apple (9)

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods Pro 2 generacji z etui MagSafe USB/C Dokanałowe Bluetooth 5.3 Biały
  • Budowa słuchawek:  dokanałowe, True Wireless
  • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / tak
Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods 2. generacji z etui ładującym Douszne Biały
  • Budowa słuchawek:  douszne, True Wireless
  • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / nie
Zobaczyłeś 9 z 9 produktów
Słuchawki Apple to sprzęt audio ceniony nie tylko przez użytkowników urządzeń koncernu z Cupertino. Przez lata w ofercie firmy pojawiło się wiele różnych form słuchawek, dzięki czemu sprawdzają się one w każdych okolicznościach. Niezależnie od ich konstrukcji są uznawane za urządzenia o bardzo wysokiej jakości dźwięku.

Doskonałe wrażenia muzyczne zapewniają m.in. słuchawki Apple nauszne. Jest to możliwe dzięki dużym przetwornikom, które generują audio pełne wyrazistego basu, czystych tonów wysokich i dobrze zaznaczonego spektrum pośredniego. W połączeniu z miękkim wykończeniem muszli przetworników otrzymuje się wysokiej jakości, wygodny sprzęt.

Duże słuchawki Apple zapewniają wysoki komfort, lecz nie zawsze sprawdzają się poza domem. Tam, gdzie potrzebny jest mały, lekki sprzęt, dobrym wyborem są modele umieszczane w uchu. W zależności od sprzętu, do którego będą podłączane, wybrać można egzemplarze ze złączem mini jack 3,5 mm lub Lightning. Istnieją też słuchawki Apple douszne, które korzystają z transmisji bezprzewodowej.

Łączność słuchawek Apple

Wspomniany sposób komunikacji słuchawek Apple z urządzeniem odtwarzającym dźwięk (np. z iPhone’em) pozwala wybrać sprzęt dostosowany do preferencji muzycznych i przeznaczenia. Ważne jest to, że modele z kablem to wyłącznie małe słuchawki.

Słuchawki Apple wyposażone w przewód to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na jak najmniejszej kompresji plików audio. Dzięki temu odtwarzane utwory są maksymalnie bliskie temu, co chciał odbiorcom przekazać ich twórca. Słuchawki Apple przewodowe nie wymagają również ładowania. Sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie możliwość uzupełnienia energii jest utrudniona, np. na wycieczce za miasto.

Kompresja, jakiej podlega dźwięk, nie jest duża. Dzięki temu bardzo dobrze grają również słuchawki bezprzewodowe Apple. Za godne polecenia uważane są zarówno duże, jak i małe modele. Brak przewodu oznacza też brak problemów z jego plątaniem. Ma to szczególne znaczenie, gdy słuchawki Apple mają być używane podczas uprawiania sportu.

Słuchawki Apple – wrażenia dźwiękowe

Na jakość dźwięku generowaną przez słuchawki Apple wpływ ma nie tylko sposób łączności. Równie ważne jest m.in. pasmo przenoszenia. Parametr ten opisuje zdolność sprzętu do odtwarzania pełnego zakresu dźwięków standardowo słyszanych przez ludzkie ucho. Mieści się on w przedziale 20 Hz – 20 kHz. Takie też pasmo przenoszenia mają słuchawki Apple.

Nawet najszersze pasmo przenoszenia nie zda się jednak na wiele, jeżeli dźwięk płynący ze słuchawek będzie zakłócany przez odgłosy otoczenia. Z tego względu przydają się duże przetworniki modeli nausznych. Otaczają one całą małżowinę uszną, blokując szumy z zewnątrz. W przypadku małych słuchawek pomagają w tym gumki, które mają słuchawki dokanałowe Apple.

Dzięki trybowi aktywnej redukcji hałasu wrażenie odseparowania się od otoczenia można dodatkowo zwiększyć. Pamiętać jednak trzeba, że aktywna redukcja szumów jest dostępna wyłącznie w bezprzewodowych modelach słuchawek Apple. Dotyczy to zarówno sprzętów nakładanych na głowę, jak i wkładanych do uszu.

Inne funkcje słuchawek Apple

Słuchawki Apple wyposażone są w wiele innych udogodnień. Jedną z takich funkcji jest obecny w wielu modelach tryb kontaktu. Umożliwia on usłyszenie dźwięków otoczenia, gdy jest to potrzebne. Warte uwagi jest również proste parowanie z innymi urządzeniami Apple. Połączenie z przypisanym do konta iCloud iPhone’em, iPadem, komputerem Mac lub zegarkiem Apple Watch trwa tylko kilka sekund. Co więcej, słuchawki Apple mogą płynnie przełączać się między kilkoma sprzętami.

Wyjątkową funkcją niektórych modeli jest śledzenie ruchów głowy. Umożliwia to słuchawkom dostosowywanie dźwięku przestrzennego do aktualnego jej ułożenia, tak by audio zawsze brzmiało idealnie. Z wszystkich tych funkcji można korzystać długo dzięki pomysłowym sposobem ładowania modeli bezprzewodowych. Zarówno małe, jak i duże słuchawki Apple wyposażone są w pudełko ładujące. Wystarczy kilka minut w etui, by móc znów słuchać muzyki przez dłuższy czas.
Więcej