Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 1024x85 - 4-16.07

Wybierz Smartbandy dla siebie

Smartbandy (31)

Smartband Huawei Band 9 Żółty
  • (+1)
Kolor: 
Żółty
  • Pomiar: kroki, kalorie, jakość snu, pomiar natlenienia krwi (Sp02), tętno, poziomu stresu
  • Wyświetlacz: 1,47 " AMOLED
  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth
  • Kolor: żółty
24900
Smartband Xiaomi Mi Band 8 Złoty
Kolor: 
Złoty
  • Pomiar: jakość snu, pomiar natlenienia krwi (Sp02), tętno
  • Wyświetlacz: 1,62 " AMOLED
  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth
  • Kolor: złoty
16900
Sugerowana cena producenta:  199 zł
Zobaczyłeś 20 z 31 produktów

Smartband, czyli inteligentna opaska sportowa, to narzędzie wspomagające nas w codziennym dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie. Pomiar ciśnienia krwi, tętna, mierzenie kroków i osiągnięć treningowych z różnych dyscyplin, analiza snu… Opaska monitorująca aktywność noszona na nadgarstku niczym osobisty asystent umożliwia nam kontrolę istotnych elementów funkcjonowania, stanu kondycji fizycznej oraz wydolności organizmu. Pomiary te umożliwiają prześledzenie reakcji organizmu na konkretne typy aktywności, dzięki czemu wszelkie treningi będą bardziej wydajne i bezpieczne. Jakość snu możesz podnieść dzięki świadomości, jak przebiega on w różnych warunkach i o konkretnych godzinach, i dostosować tryb życia do osiągnięcia najbardziej efektywnego wypoczynku. Mierzenie przebytego dystansu to świetna motywacja, by zwiększać codzienną aktywność fizyczną. 

Opaska sportowa – funkcje i zastosowanie

Poza pomiarami tętna, ciśnienia krwi oraz przebiegu snu i wydajności treningów smartband ułatwia funkcjonowanie również w codziennym życiu. Opaska sportowa to wygodne urządzenie, które jest stale przy tobie, może pokazywać ci powiadomienia z telefonu, dzięki czemu nie będzie konieczne każdorazowe wyjmowanie smartfona z kieszeni lub torby, by odebrać połączenie lub odczytać wiadomość. Urządzenie może również pełnić funkcję budzika. 

Smartbandy wyposażone w GPS umożliwiają odtworzenie trasy przebytej podczas biegu lub jazdy na rowerze. Niektóre modele opasek sportowych są, podobnie jak smartwatche, wyposażone w moduł NFC umożliwiający dokonywanie płatności kartą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – dostęp do swoich środków masz zawsze przy sobie, na – dosłownie – wyciągnięcie ręki. Czym więc smartbandy różnią się od smartwatchy?

Opaska monitorująca czy smartwatch?

Wybierając inteligentny zegarek lub opaskę monitorującą, zwróć uwagę na to, dla kogo dokładnie będzie ona przeznaczona. Smartbandy nie bez powodu nazywane są opaskami fitness – ich przeznaczenie to zdecydowanie aktywne życie i motywowanie do treningów. Smartbandy mają zwykle węższe tarcze niż smartwatche i wyglądają zdecydowanie bardziej sportowo, są wygodne w użyciu w ruchu dzięki prostemu sterowaniu. 

Istnieją również specjalnie zaprojektowane smartwatche dla dzieci, przystosowane do potrzeb małych użytkowników, wyświetlające urocze obrazki i zaprojektowane tak, by pasowały na niewielkie rączki. Opaska monitorująca najczęściej jest również wodoodporna i zabezpieczona wykonaniem w standardzie IP67 przed trudnymi warunkami treningowymi – potem, kurzem i piaskiem, podobnie, jak zegarki sportowe.

Smartbandy dopasowane do użytkownika

Smartbandy często mają możliwość wymiany pasków. Kopertę, będącą właściwym urządzeniem, możemy przekładać do innych bransolet, zmieniać ich kolory i materiał wykonania. Dzięki temu sportowy gadżet będzie estetycznie prezentował się również w pracy, z elegancką stylizacją lub po prostu – z innym kolorem stroju sportowego. Silikonowe paski wymieniać można na te wykonane z innego tworzywa lub metalu, wedle potrzeb i dostępności wariantów dla danego modelu.

Więcej