Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Karta podarunkowa - uniwersalna - belka 1024x85 1

Antena Reinston EAN001

4.2 135 opinii nr kat. 1134437
Antena Reinston EAN001

Outlet od

55 zł

  • Typ: aktywna antena wewnętrzna
  • Odbiór sygnału: DAB+, DVB-T, DVB-T2, UHF, VHF
  • Wbudowany wzmacniacz: tak
  • Zysk: 30 dB
wyprzedaż
9999

Outlet od: 55 zł

Najniższa cena: 119,99 złPrzed obniżką: 119,99 zł

Cena promocyjna obowiązuje do 31.08.2024

Antena Reinston EAN002

4.4 69 opinii nr kat. 1134438
Antena Reinston EAN002

Outlet od

59 zł

  • Typ: aktywna antena wewnętrzna
  • Odbiór sygnału: DAB+, DVB-T, DVB-T2, FM, UHF, VHF
  • Wbudowany wzmacniacz: tak
  • Zysk: 30 dB
9999

Outlet od: 59 zł

Zobaczyłeś 20 z 61 produktów
Anteny naziemne do telewizji cyfrowej są sprzętem umożliwiającym odbiór telewizji w wysokiej rozdzielczości. Zapewnia to obsługa najnowszego standardu sygnału telewizyjnego DVB-T2. Jakość generowanego obrazu zauważą przede wszystkim widzowie kanałów nadawanych w rozdzielczości HD lub wyższej. Antena DVB-T2 zapewnia również wyższej jakości dźwięk, niż ma to miejsce w przypadku sygnału analogowego.

Możliwości odbiornika zwiększają również dekodery naziemne. Oprócz odbioru darmowych stacji telewizyjnych mogą służyć np. do odtwarzania wideo z pendrive’a. Warto pamiętać, że do prawidłowego działania tego typu anten i dekoderów niezbędne są telewizory obsługujące standard DVB-T2.

Inne zastosowania anteny do telewizji naziemnej

Anteny do telewizji naziemnej służyć mogą także do odbioru stacji radiowych. W przeciwieństwie do sygnału telewizyjnego dostępne są dwa standardy transmisji – cyfrowy i analogowy. Antena radiowa, która odbiera sygnał cyfrowy, pozwala słuchać audycji w wysokiej jakości. Nadawane są one w technologii DAB lub DAB+.

Dobrym rozwiązaniem jest także antena FM. Urządzenia te odbierają analogowy sygnał radiowy. Ich zaletą jest działanie nawet mimo zakłóceń wywołanych np. przez zjawiska atmosferyczne lub otoczenie wysokimi budynkami czy górami. W standardzie FM nadają ponadto niemal wszystkie polskie stacje radiowe.

Antena naziemna a kierunek odbioru sygnału

Jakość sygnału, jaki odbiera antena naziemna, zależy także od kierunku, z którego jest nadawany. Na przeszkodzie falom radiowym stają bariery naturalne i sztuczne. Szczególnie wysokie góry i budynki mogą być przyczyną zakłóceń. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się anteny dookólne. Odbiór sygnału w promieniu 360 stopni sprawia, że nie wymagają one kalibracji.

Pozostałe typy anten wymagają ustawienia w stronę, z której dociera sygnał z nadajnika. Kupić można m.in. model szerokokątny. Alternatywą są również anteny kierunkowe. Są one dobrym wyborem, gdy teren dookoła domu pozbawiony jest wysokich przeszkód. Ich zaletą jest niższy pobór energii niż w przypadku egzemplarzy dookólnych.

Antena do TV naziemnej – miejsce montażu

Przed zakupem warto również zastanowić się, czy antena do TV naziemnej może być zamontowana w domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W razie wystąpienia zakłóceń jej regulacja nie wymaga wchodzenia na dach lub wychylania się przez okno. Co więcej, antena pokojowa nie jest narażona na uszkodzenia, które może wyrządzić burza, gradobicie lub porywisty wiatr.

Instalacja anteny w mieszkaniu nie zawsze jest jednak możliwa. Na przeszkodzie staje tu ponownie topografia terenu. Anteny panelowe, czyli przeznaczone do użytku wewnętrznego, zapewniają dobry sygnał na terenie pozbawionym wysokich przeszkód i w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach wieżowców. W innych przypadkach lepiej sprawdzają się modele zewnętrzne. Montuje się je na dachu lub za oknem.

Antena do telewizji naziemnej ze wzmocnieniem sygnału

Jeżeli dotychczasowa antena do telewizji naziemnej odbiera transmisje w niezadowalającej jakości, przyczyną może być brak wzmacniacza. Jest to dodatkowy moduł, dzięki któremu sygnał staje znacznie mocniejszy. Eliminuje to zjawiska takie jak śnieżenie obrazu, przerywanie dźwięku lub przerwy w odbiorze programów. We wzmacniacze wyposażone są anteny aktywne.

Nie w każdych okolicznościach taki typ anten jest potrzebny. W miejscach wolnych od zakłóceń warto postawić na modele energooszczędne. Urządzenia te to anteny pasywne. Brak wzmacniacza przekłada się też na mniejszą wrażliwość na odbiór innych rodzajów fal zaburzających odbiór sygnału.

Antena telewizji naziemnej z filtrem pasm

Falami, które wyposażona we wzmacniacz antena telewizji naziemnej może odbierać, są sygnały operatorów telekomunikacyjnych. Pasma takie jak 4G, 5G i LTE są częstymi powodami zakłóceń. Rozwiązaniem jest blokujący je filtr. W taki moduł może być wyposażona zarówno antena zewnętrzna, jak i model pokojowy. Na odbiór sygnałów sieci komórkowych wyczulone są przede wszystkim egzemplarze ze wzmacniaczem.

Antena TV naziemna – standardy przewodów

Antena TV naziemna podłączana jest do odbiornika za pomocą jednego z dwóch rodzajów przewodów. Oznaczenie PVC odnosi się do modeli panelowych, a PE – tych do użytku zewnętrznego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ekranowanie, czyli ilość warstw chroniących wnętrze kabla przed uszkodzeniami. Antena telewizyjna montowana poza pomieszczeniem powinna mieć ich więcej niż sprzęt instalowany w mieszkaniu.
Więcej
Ostatnia strona