liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

TELE - smartfony - Sony Xperia 5V - 0224 - belka mobi 396x116
Euro Super Days - 0224 - belka 1024x85-vs. 3

Smartfony i telefony dla seniora (19)

Telefon myPhone Halo C Czarny
  • Wyświetlacz:  2,2 " 320 x 240 pikseli
  • Pojemność baterii:  1900 mAh
  • Pamięć RAM/wewnętrzna :  poniżej 512 MB /
  • Aparaty tylny/przedni:  2 Mpix /
Telefon myPhone Halo Easy Czarny
  • Wyświetlacz:  1,77 " 160 x 120 pikseli
  • Pojemność baterii:  1000 mAh
  • Pamięć RAM/wewnętrzna :  poniżej 512 MB /
  • Aparaty tylny/przedni:  0,3 Mpix /
Zobaczyłeś 15 z 19 produktów

Telefony dla seniorów – w RTV Euro AGD

Wybierając telefon dla osoby starszej, należy wziąć pod uwagę inne kryteria niż w przypadku poszukiwania urządzenia z tej kategorii dla nastolatka czy osoby w średnim wieku. Telefony dla seniorów powinny odpowiadać na ich potrzeby – osoby starsze bardziej od korzystania z serwisów społecznościowych czy możliwości multimedialnych urządzenia docenią prostotę jego obsługi.

Klasyczny, prosty telefon dla seniora na pierwszym planie powinien charakteryzować się możliwie najmniej skomplikowaną konstrukcją – to nie tylko prosty interfejs, ale też fizyczna klawiatura z dużymi przyciskami i wyraźnymi oznaczeniami. Ponadto model powinien posiadać wzmocnioną obudowę, która nie uszkodzi się przy pierwszym upadku. Istotnym parametrem może okazać się również długi czas pracy na jednym ładowaniu. Modele dedykowane seniorom posiadają akumulator o długim czasie działania, wynoszącym od kilku do nawet kilkunastu dni. Zwróć również uwagę, czy komunikaty wyświetlane na ekranie są wystarczająco zrozumiałe - np. na duże ikony, które wyróżniają się kolorami i umożliwiają sprawne odnalezienie pożądanej funkcji. Jeśli poszukujesz telefonu dla starszej, bliskiej Ci osoby, którego zadaniem będzie kontakt w nagłych wypadkach, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie model ma funkcję SOS. Obecność tego elementu może być kluczowa, ponieważ w trudnej sytuacji jest w stanie uratować życie.

Telefony dla seniorów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Telefony dla seniorów powinny eliminować z głównego ekranu wszelkie niepotrzebne elementy wykraczające poza bazową funkcjonalność telefonu. Dobrze, jakby dodatkowe funkcje takie jak ikony dostępu do poczty elektronicznej, kalkulator, czy kalendarz były ukryte, lecz łatwo dostępne w menu urządzenia. Jedną z kluczowych cech jest również ułatwiony proces wybierania numerów alarmowych oraz kontaktów do najbliższych. Wybieranie właściwego numeru za pomocą jednego przycisku przekłada się na bezpieczeństwo i komfort seniora.

Nie jest tajemnicą, że w pewnym wieku zaczynają się problemy z pamięcią i koncentracją. Dlatego wybierając telefony dla seniorów, warto skorzystać z praktycznego rozwiązania, jakim jest stacja ładująca. Dzięki niej wyrabia się nawyk odkładania urządzenia w to samo miejsce, a sam telefon jest zawsze gotowy do pracy. Co ponadto powinny mieć telefony dla seniorów? W pigułce to: proste w obsłudze, intuicyjne menu, duże, wygodne klawisze, długi czas pracy na jednym cyklu ładowania, odporną konstrukcję oraz duży i wyraźny ekran (możliwość powiększania liter będzie dodatkowym atutem). Telefony dla seniora spełniające te warunki, z pewnością okażą się trafnym wyborem dla Twoich najbliższych.

Smartfon dla seniora czy tradycyjny telefon?

Telefony komórkowe, czy popularne dziś smartfony, nie są domeną jedynie osób młodych. Obecnie coraz więcej seniorów doskonale odnajduje się w świecie nowych technologii, a tradycyjny telefon z dużą klawiaturą nie jest dla nich wystarczający. Oczywiście wybierając smartfon dla seniora, nie musisz skupiać się na najnowszym systemie operacyjnym czy aparacie o najwyższej rozdzielczości. Telefony dla seniorów w wersji smart umożliwiają osobom starszym dodatkowe metody kontaktu z bliskimi, takie jak korespondowanie przez popularne komunikatory, wideo rozmowy czy wysyłanie e-maili. Wybierając smartfon dla seniora, zwróć uwagę, czy model posiada znajomy dla seniora system – jeśli nie, będzie musiał uczyć się go od nowa. W asortymencie naszego sklepu z pewnością znajdziesz odpowiedni model wśród telefonów dla seniorów!
Więcej