Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
GIK - Logitech - G515 Lightspeed - 0724 - belka mobi 396x116
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 1024x85 - 4-16.07
Myszka gamingowa Logitech G502 Hero High Performance Czarny

Outlet od

202 zł

  • Typ myszy: optyczny, przewodowa
  • Czułość myszy: 25600 dpi
  • Typ podłączenia: USB
  • Liczba przycisków: 11
24900

Outlet od: 202 zł

Myszka gamingowa Razer Basilisk V3 Czarny

4.9 21 opinii nr kat. 1251310
Myszka gamingowa Razer Basilisk V3 Czarny
  • Typ myszy: optyczny, przewodowa
  • Czułość myszy: 26000 dpi
  • Typ podłączenia: USB
  • Liczba przycisków: 11
19799
Zobaczyłeś 20 z 371 produktów

Myszki gamingowe w RTV Euro AGD

Myszki gamingowe usprawniają rozgrywkę i nierzadko decydują o jej powodzeniu. Myszki dla graczy posiadają parametry i konstrukcję stworzoną z myślą o potrzebach zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Różnią się od tych biurowych już na pierwszy rzut oka – najczęściej są większe, mają dość odważny design i cechują się wyższą funkcjonalnością oraz lepszą ergonomicznością przez zastosowanie np. gumowej obudowy dla stabilnego chwytu. Oprócz przełączników podstawowych i scrolla dobre myszki gamingowe mają wbudowane przyciski takie jak dodatkowy panel sterowania, w którym przypisać można dowolne makra, czy przełącznik poziomu DPI (rozdzielczości sensorów, która decyduje o czułości oraz precyzji urządzenia).

Jednym z pierwszych pytań, które warto sobie zadać przed zakupem myszki dla graczy, jest to, czy szukasz urządzenia dla praworęcznych, czy leworęcznych. Myszki gamingowe są bowiem wyprofilowane tak, aby można było z nich korzystać wygodnie i precyzyjnie. Jeśli należysz do praworęcznej większości, masz ułatwione zadanie, ponieważ przeważająca część tego typu produktów dostosowana jest do Twoich preferencji. Leworęczni gracze mają dość ograniczony wybór – dla takich osób odpowiednie są uniwersalne myszki gamingowe lub te wyprofilowane specjalnie z myślą o nich.

Myszki gamingowe – rodzaje

Myszki gamingowe występują zarówno w wersji z kablem, jak i bez. Urządzenia z kablem są gwarancją stabilnego działania bez najmniejszych opóźnień, ponieważ wykorzystują transfer za pomocą przewodów USB. Dzięki temu masz pewność, że wykonywane ruchy mają praktycznie zerowe opóźnienie. Natomiast bezprzewodowe myszki dla graczy mają większą swobodę manewrowania (bez ryzyka zaplątania się kabla) oraz ułatwiają utrzymanie porządku na biurku. Najnowsze modele są w stanie zapewnić nienaganną szybkość transmisji sygnału – najczęściej łączą się przez Bluetooth lub sygnał radiowy o częstotliwości 2,4 GHz.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem jest wybór myszki gamingowej z sensorem laserowym lub optycznym. Tę decyzję warto podjąć, kierując się rodzajem gier, w które najczęściej grywasz. Sensor optyczny posiada większą czułość i doskonale sprawdza się w RPG czy strzelankach, w których mysz przemieszcza się niemal nieustannie. Zapewni on szybsze przenoszenie ruchów na monitor oraz ich dokładniejsze śledzenie. Natomiast sensor laserowy jest powszechnym rozwiązaniem również w myszkach biurowych. Zalecany jest szczególnie dla początkujących graczy lub fanów platformówek, gier logicznych czy strategicznych.

Myszki dla graczy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Oprócz tego, że myszka powinna być wygodna i nie ma męczyć ręki podczas wielogodzinnej sesji, musi mieć odpowiednią specyfikację sprzętową, co w praktyce przekłada się na precyzję i szybkość działania. Przy wyborze odpowiedniej myszki gamingowej warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje – w tym szczególnie na liczbę przycisków. Niektóre z nich mogą zostać wzbogacone nawet o 19 dodatkowych klawiszy! Ich ilość powinna zależeć od tego, w co grasz najczęściej – urządzenia wyposażone w 5-9 przełączników sprawdzą się szczególnie w nieskomplikowanych strategiach i strzelankach, natomiast te z 10-cioma i więcej umożliwią najlepszą kontrolę nad postacią np. w grach MOBA. Myszka gamingowa powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb gracza, a szeroki asortyment produktów tej kategorii dostępny w sklepie RTV Euro AGD umożliwi Ci znalezienie modelu idealnego pod względem przeznaczenia, parametrów i budowy!
Więcej
Ostatnia strona