Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Beko - rata gratis 0724 - baner główny belka mobi 396x116
100 za 1000 zł - 0724 - belka 1024x85
Okap Whirlpool AKR 62F LT K Czarny
Zakres od A+++ do D Karta produktu
  • Wymiary (SxWxG): 59,8 x 80 x 32,6 cm
  • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 495 m3/h
  • Poziom hałasu: 65 dB
  • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
  • Oświetlenie: ledowe 2x3 W
Gorące rabaty
87900
Raty

RRSO 0%

29,30 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 885 złCena bez kodu:1 099 zł

Cena promocyjna z kodem RGO17073107C obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Okap Electrolux LFT769X Stal szlachetna

Dostępne różne warianty

Szerokość:  89,8 cm
60 cm
Zakres od A++ do E Karta produktu
  • Wymiary (SxWxG): 89,8 x 67,8 x 45 cm
  • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 650 m3/h
  • Poziom hałasu: 65 dB
  • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
  • Oświetlenie: ledowe 2x2,5 W
1 54900
Raty

RRSO 0%

51,63 zł x 30 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 280 produktów

Okap kominowy w RTV Euro AGD

Okapy kominowe różnią się wydajnością i klasą energetyczną. Należy zwrócić również uwagę na komfort użytkowania, czyli poziom generowanego hałasu i dodatkowe funkcje.

Wydajność okapu kominowego

Parametr ten decyduje o skuteczności wywiewu zanieczyszczonego powietrza. Okap kuchenny kominowy powinien być w stanie przefiltrować powietrze 6 razy w ciągu godziny na najmniejszej prędkości. Aby było to możliwe, konieczne jest obliczenie kubatury (objętości) kuchni. W tym celu należy pomnożyć przez siebie wysokość, długość i szerokość pomieszczenia. Otrzymany wynik trzeba następnie pomnożyć przez 6. Okapy kuchenne kominowe mają wydajność mierzoną w metrach sześciennych na godzinę (m³/h). Jeśli więc producent deklaruje wydajność na poziomie 180 m³/h, oznacza to, że może przefiltrować powietrze w kuchni o powierzchni 30 m².

Klasy energetyczne kuchennych okapów kominowych

Klasa energetyczna to wskaźnik informujący o tym, ile prądu zużywa dany okap kominowy. Warto wybierać te o najwyższej klasie. Choć są one droższe od mniej energooszczędnych odpowiedników, to w perspektywie wielu lat użytkowania wydane pieniądze na pewno się zwrócą. Okapy kuchenne, tak jak inne urządzenia AGD, oznaczone są plakietkami ze stosownymi informacjami. Od 2018 roku klasy energetyczne to A+++ (najbardziej energooszczędne urządzenia), A++, A+, A, B, C i D (sprzęty pobierające najwięcej prądu). Sprzęty AGD wyprodukowane wcześniej mogą mieć inne oznaczenia. Klasy energetyczne były niegdyś oznaczane samymi literami. Niezmiennie najlepszy będzie okap kuchenny kominowy z kategorią A. Najwięcej energii będzie pobierał zaś ten z oznaczeniem E, F lub G (zależnie od daty produkcji).

Głośność i dodatkowe funkcje okapów kuchennych

Przed wyborem okapu warto sprawdzić także, co oferuje on oprócz filtrowania powietrza. Najczęstszym dodatkiem jest oświetlenie. Oprócz tego okap kominowy może być wyposażony też m.in. w czujnik zapachu. Użyteczny jest też minutnik, dzięki któremu wyłączy się on po zadanym czasie. Aby okap kuchenny kominowy nie był uciążliwy, poziom głośności nie powinien przekraczać 56 dB.

Okap kuchenny a pochłaniacz – różnice

Okap kuchenny kominowy jest jednym z kilku typów urządzeń zaliczanych do tej kategorii AGD. Aby zrozumieć zasadę jego działania, dobrze jest wiedzieć, czym różni się od podobnego w działaniu pochłaniacza. Okap kuchenny jest połączony z otwartym kanałem wentylacyjnym. Ciepłe powietrze powstające podczas gotowania jest przez niego odprowadzane na zewnątrz. Sprawna wentylacja wydmuchująca zanieczyszczenia poza dom sprawia, że nie trzeba montować i wymieniać filtrów. Okap kuchenny z obiegiem zewnętrznym wymaga więc osobnego przewodu wentylacyjnego. Przykładem takiego urządzenia jest właśnie okap kuchenny kominowy. Pochłaniacz jest z kolei urządzeniem z obiegiem wewnętrznym. Oznacza to, że powietrze jest przez nie pochłaniane, a następnie oddawane z powrotem do kuchni. Zanieczyszczenia zatrzymują wkłady do okapów, które należy regularnie wymieniać. Jako że pochłaniacz nie wymaga podłączenia do osobnego otworu wentylacyjnego, może być montowany w lokalach wielorodzinnych wykonanych w starym budownictwie. Jedyne, co jest wymagane to dostęp do gniazdka elektrycznego.

Typy okapów kuchennych

Okapy kuchenne dzielą się na rodzaje także zależne od miejsca montażu. Niezmiennie od lat popularnością cieszą się okapy ścienne, czyli urządzenia przymocowane do jednej ze ścian kuchni. Oprócz nich są także okapy wyspowe, które montuje się nad tzw. wyspą, czyli blatem znajdującym się w centrum kuchni. Interesującym wyborem są również okapy teleskopowe. Dzięki możliwości wysuwania części urządzenia zyskuje się większą powierzchnię pochłaniającą zapachy, a niekiedy także dodatkowe oświetlenie. Osoby, którym zależy na tym, by okap był jak najmniej widoczny, mogą wybrać urządzenie zabudowane, takie jak okapy podszafkowe. Są one przymocowywane do ściany nad kuchenką, a od góry i boków otoczone meblem. Podobnie jak okapy wkłady wyposażenie to jest konsekwentnym aranżacyjnie, minimalistycznym rozwiązaniem. Właściciele domów, w których nad kuchnią jest podwieszany sufit, mogą wybrać także okapy sufitowe.
Więcej
Ostatnia strona