Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Electrolux - Progowa - do 2500 zł - 0624 - belka mobi 396x116
AGD - Candy - Progowa - do 1000 zł - 0624 - baner główny belka 1024x85
Lodówka Beko B3RCNA344HXB Pełny No Frost 180cm Komora świeżości Srebrny
Kolor: 
Platinium Silver

Outlet od

2 412 zł

 • Wymiary (wys.x szer.x gł.): 179,6 x 59,5 x 66,5 cm
 • Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 209 l / 92 l
 • Roczne zużycie energii: 241 kWh = 185,57 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 37 dB
 • Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
 • Zmiana kierunku otwierania drzwi: tak
2 49900

Outlet od: 2 412 zł

Raty

RRSO 0%

124,95 zł x 20 rat 0%

Lodówka Samsung RB34C602ESA Pełny No Frost 185,3cm Grafitowy Metaliczny
 • Wymiary (wys.x szer.x gł.): 185,3 x 59,5 x 65,8 cm
 • Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 230 l / 114 l
 • Roczne zużycie energii: 254 kWh = 195,58 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 35 dB
 • Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Mistrzowska wyprzedaż
2 09900
Raty

RRSO 0%

104,95 zł x 20 rat 0%

Najniższa cena: 2 399 złCena bez kodu:2 799 zł

Cena promocyjna z kodem RMW2006030724C obowiązuje do 03.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 20 z 507 produktów

Lodówki to sprzęt AGD, bez którego trudno wyobrazić sobie życie.

Przechowywanie produktów spożywczych z dala od chłodziarki powoduje, że ich przydatność do spożycia jest niezwykle krótka. Do wyboru są urządzenia różnej wielkości, w różnych kolorach, wolnostojące i do zabudowy. Możesz więc dopasować je do wielkości pomieszczenia, ale też wystroju kuchni czy swojego gustu. Dodatkowe funkcje, przegrody i szuflady również mogą być ważne podczas dokonywania wyboru. Jedno jest pewne – większości z nas lodówka służy przez wiele lat, dlatego warto dobrze przemyśleć tę decyzję.

Rodzaje lodówek

Lodówki można podzielić na wolnostojące i do zabudowy – jeśli zależy ci na ukryciu urządzenia w ciągu szafek, zdecyduj się na ten drugi rodzaj. Nieprzystosowanej do tego lodówki nie można zamknąć w szafce, więc decyzję trzeba podjąć odpowiednio wcześniej. Do małych kuchni – w kawalerce albo na przykład w domku letniskowym – wystarczająca może się okazać lodówka podblatowa. Mimo niewielkich rozmiarów może pomieścić niezbędne produkty. Często jest dodatkowo wyposażona w mały zamrażalnik.

Kolejny rodzaj to lodówki side by side. Doskonale sprawdzą się w dużych kuchniach. Łatwy dostęp do wnętrza zapewniają podwójne drzwi. Ich zaletami są imponująca przestrzeń użytkowa chłodziarki oraz pojemny zamrażalnik. Zaawansowane modele pozwalają regulować temperaturę w obu komorach tak, że możesz całe urządzenie zamienić w chłodziarkę bądź zamrażarkę. Często w tego typu lodówkach jest także dystrybutor wody. Przydatna może się okazać również kostkarka.

Istotne parametry

Kryteriów wyboru może być wiele, bo dla każdego co innego może być ważne:

- wielkość – wysokość i szerokość urządzenia zwykle odgrywają istotną rolę. Wybór jest na tyle duży, że bez trudu można kupić urządzenie, które będzie wygodne w użytkowaniu i będzie dobrze pasować do wnętrza;

- pojemność – to, ile żywności chcemy przechowywać w chłodziarce, jest uzależnione nie tylko od liczby korzystających z niej osób, ale też preferencji kulinarnych i przyzwyczajeń zakupowych;

- organizacja wnętrza – półki i szuflady pozwalają lepiej zaplanować przechowywanie żywności i dostęp do niej, więc warto się zastanowić, jaki układ będzie najwygodniejszy;

- klasa energetyczna – zużycie prądu przez urządzenie, które pobiera energię non stop, dla wielu osób może być istotną kwestią. To kolejny punkt, nad którym warto się zastanowić;

- lodówki no Frost (bezszronowe) stają się coraz bardziej popularne. Ich zaletą jest brak konieczności rozmrażania, co przekłada się nie tylko na wygodę użytkowania, ale też zmniejsza zużycie energii (oszroniona lodówka potrzebuje jej więcej, żeby utrzymać odpowiednią temperaturę). Najlepiej jest wybrać lodówkę z pełnym No Frost i takich też na rynku jest zdecydowanie najwięcej.

Lodówka – dodatkowe przydatne elementy

Nie ma wątpliwości, że najważniejsza funkcją lodówki jest chłodzenie żywności. Jednak korzystanie z niej może być jeszcze łatwiejsze dzięki proponowanym przez producentów rozwiązaniom. Rodzaj sterowania jest jednym z nich. Temperaturę zwykle ustawia się za pomocą pokręteł (wspólnego dla chłodziarki i zamrażalnika albo oddzielnych) albo panelu dotykowego, który często umożliwia bardzo dokładny wybór.

Szuflada do przechowywania owoców i warzyw to standard, ale niektóre modele lodówek są wyposażone w specjalne komory chłodnicze, w których świeże produkty mają jeszcze lepsze warunki. Szuflady w rozmiarze XXL, w których bez trudu schowasz arbuza, także nie należą do rzadkości.

Kolejnym udogodnieniem może być sygnał – świetlny lub dźwiękowy, którym lodówka da ci znać, gdy nie domkniesz jej drzwi albo temperatura w środku gwałtownie spadnie lub wzrośnie.

Warto zwrócić również uwagę na oświetlenie – nie jest ono niczym szczególnym, bo przecież powszechnie wykorzystuje się je do rozjaśniania wnętrza lodówki, ale można się zdecydować na energooszczędne LED-y, które dają jednolite światło.

Lodówka z zamrażalnikiem

Zwykle lodówka, oprócz części chłodzącej, ma także zamrażalnik. W przypadku niewielkich urządzeń ma on odpowiednio małe rozmiary. W dużych możesz mrozić spore ilości jedzenia. Komora zamrażalnika może być umiejscowiona zarówno pod, jak i nad chłodziarką, więc zwróć na to uwagę podczas zakupu i wybierz układ, który jest dla ciebie najwygodniejszy.

Liczba szuflad oraz ich wielkość także mają znaczenie. Więcej miejsca do przechowywania oznacza większe możliwości zamrażania i ratowania jedzenia przed zmarnowaniem się.

Nie da się ukryć, że im więcej nowoczesnych rozwiązań, tym wyższa cena urządzenia. Należy jednak pamiętać o tym, że lodówka ma nam służyć przez wiele lat, więc jeśli jest taka możliwość, nie warto podejmować decyzji jedynie na podstawie ceny. Pewne rozwiązania w dłuższej perspektywie mogą się okazać bardzo opłacalne i warto za nie dopłacić.

 

Inni oglądali również


Lodówki Samsung  Lodówki Bosch Lodówki Amica Lodówki od szerokości 60cm Lodówki od szerokości 80cm
Lodówki NoFrost  Lodówki z dystrybutorem wody

Więcej
Ostatnia strona