Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Beko - rata gratis 0724 - baner główny belka mobi 396x116
Wielorabaty - 30/55/80/1 - 060724 - belka 1024x85 17.07
Okap Beko BHCI31322BBH b300 Czarny matowy

Outlet od

696 zł

Zakres od A+++ do D Karta produktu
 • Wymiary (SxWxG): 31 x 87,5 x 31 cm
 • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 300 m3/h
 • Poziom hałasu: 61 dB
 • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
 • Oświetlenie: ledowe 2x3 W
 • Seria: Beyond
Gorące rabaty
97900

Outlet od: 696 zł

Raty

RRSO 0%

48,95 zł x 20 rat 0%

Najniższa cena: 980 złCena bez kodu:1 219 zł

Cena promocyjna z kodem RGO17073107C obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Okap Amica OWC4241BO Czarny

4.6 17 opinii nr kat. 1217079
Okap Amica OWC4241BO Czarny

Outlet od

1 089 zł

Zakres od A+++ do D Karta produktu
 • Wymiary (SxWxG): 38 x 95,8 x 38 cm
 • Wydajność maksymalna (tryb standardowy): 648 m3/h
 • Poziom hałasu: 69 dB
 • Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe
 • Oświetlenie: ledowe 2x3 W
1 79900
Sugerowana cena producenta:  1 819 zł

Outlet od: 1 089 zł

Raty

RRSO 0%

89,95 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 57 produktów

Okapy wyspowe w RTV Euro AGD

Jednym z nieodłącznych elementów kuchni, zarówno tych nowoczesnych, jak i w stylu retro, jest okap. Urządzenie nie dość, że dba o jakość powietrza w najważniejszym pomieszczeniu każdego domu, to dodatkowo zabezpiecza inne sprzęty i meble przed szkodliwym działaniem tłuszczów i oparów. Jednak co z kwestią wyglądu? Czy ten dość masywny filtr może wyglądać dobrze? Rozwiązaniem wątpliwości może okazać się okap wyspowy. Ten nowoczesny sprzęt dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujesz go do wystroju kuchni.

Czym jest okap wyspowy?

Okapy wyspowe wyróżniają się przede wszystkim swoim wyglądem i sposobem montażu. Inaczej niż klasyczne okapy ścienne ten rodzaj wyciągu najczęściej umieszcza się na suficie, tuż nad płytą grzewczą. Dzięki swojej specyficznej budowie mogą wisieć w zasadzie w każdej części kuchni, stąd też ich nazwa – zwykle są przytwierdzone na środku sufitu, ponad tzw. wyspą. Są to dość duże urządzenia, z czym w parze idzie ich wysoka wydajność. Poza funkcjonalnością okap kuchenny wyspowy wyróżnia się także swoim designem. Nowoczesne kształty, czy wykończenie nada akcentów profesjonalizmu każdej kuchni.

Okap wyspowy – pochłaniacz

Okap wyspowy dzieli się na dwa rodzaje, które rozróżnia tryb pracy. Pierwszym z nich jest pochłaniacz. W tym typie sprzętu zassane powietrze jest oczyszczane przez filtry, a następnie ponownie włączone w obieg. Za zatrzymanie szkodliwych oparów odpowiadają dwa rodzaje filtrów – przeciwtłuszczowe (usuwające tłuszcze) i węglowe (pochłaniające brzydkie zapachy). Okap kuchenny wyspowy w typie pochłaniacza szczególnie dobrze sprawdzi się w domach pasywnych. Właściciele stawiający na pozostawienie w swoich czterech kątach ciepłego powietrza powstałego w wyniku gotowania, zdecydowanie powinni zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Oczywiście, pochłaniacze wymagają zmiany filtra węglowego (mniej więcej co 4 miesiące) podobnie jak okapy wkłady, jednak tę drobną niedogodność nadrabiają minimalnym zużyciem energii.

Okap wyspowy w postaci wyciąg

Drugim rodzajem okapów wyspowych jest tradycyjny wyciąg. Urządzenie nie przepuszcza przefiltrowanego powietrza z powrotem do kuchni, a wydmuchuje je na zewnątrz szybem wentylacyjnym. No właśnie, wentylacja. Okapy kominowe, podobnie jak okapy sufitowe można zwykle w prosty sposób połączyć z odpowiednim szybem. W przypadku wyciągów wyspowych sprawa nieco się komplikuje, w końcu zwykle znajdują się gdzieś pośrodku sufitu. Jednak i ten problem można w łatwy sposób zażegnać, prosząc o radę specjalistę. W odpowiedzi na ten mankament wychodzi szereg zalet wyciągów. Przede wszystkim są one o wiele efektywniejsze niż okapy bazujące na filtrze węglowym. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, możesz oczekiwać nawet 80% wzrostu wydajności! Ponadto, ten typ okapu wyspowego o wiele lepiej radzi sobie z wilgocią. W urządzeniach wykorzystujących filtry węglowe tłumienie pracy silnika może powodować skraplanie się pary. Krople po przefiltrowaniu mogą wracać wraz z powietrzem do kuchni i osadzać się na kafelkach i meblach. W przypadku wyciągu zassane powietrze transportowane jest poza pomieszczenie, co w zasadzie neutralizuje ten problem.

Głośność pracy okapów wyspowych

Kolejnym plusem wyciągów jest głośność ich pracy. Okapy wyspowe stosujące to rozwiązanie potrafią nie przekraczać progu 50 db. nawet na drugim biegu. Co więcej, obsługa urządzeń tego typu jest niezwykle prosta i przystępna. Większość z nich obsługuje zdalne sterowanie za pomocą pilota. Powierzchnię roboczą pod wyciągiem zwykle oświetlają światła LED. Te zupełnie niepozorne lampki świecą zadziwiająco jasnym, a jednocześnie zimnym światłem, zużywając przy tym mniej energii niż zwykła jarzeniówka. Okapy wyspowe, od razu rzucają się w oczy, co zdecydowanie działa na ich korzyść. Ich elegancki design w połączeniu z nowoczesnym wykończeniem sprawi, że Twoja kuchnia z miejsca wyda się bardziej luksusowa. Chcąc stworzyć stylową, a jednocześnie cichą kuchnię, nie ma lepszego wyboru niż właśnie ten typ okapu. Jeśli jednak zależy Ci na schowaniu urządzeń elektrycznych i zachowaniu naturalności kuchni, możesz rozważyć także okapy podszafkowe i okapy teleskopowe.
Więcej
Ostatnia strona