Ranking robotów sprzątających – najlepsze odkurzacze automatyczne – jaki wybrać?

Ranking robotów sprzątających – najlepsze odkurzacze automatyczne – jaki wybrać?
Najlepsze odkurzacze automatyczne to najlepsi przyjaciele domu. Ranking robotów sprzątających wygrywają modele za parę tysięcy złotych, lecz pokazujemy także urządzenie w cenie poniżej tysiąca. Oczywiście, im drożej, tym więcej pomysłowych funkcji, tym mądrzejsze poruszanie się po mieszkaniu i, co najważniejsze, tym skuteczniejsze sprzątanie. Wszystkie produkty łączą się z telefonem i mogą być obsługiwane głosem. Jaki robot sprzątający wybrać? Zapraszamy do lektury.
  
iRobot Roomba s9+
1 miejsce iRobot Roomba s9+
Ocena:10.0 / 10
5 099 zł
Zobacz recenzję
Roborock S6 MaxV
2 miejsce Roborock S6 MaxV
Ocena:9.0 / 10
1 999 zł
Zobacz recenzję
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (czarny)
3 miejsce Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (czarny)
Ocena:9.0 / 10
1 499 zł
Zobacz recenzję
Viomi V3 Max
4 miejsce Viomi V3 Max
Ocena:9.0 / 10
1 549 zł
Zobacz recenzję
iRobot Roomba i7+
5 miejsce iRobot Roomba i7+
Ocena:8.0 / 10
2 999 zł
Zobacz recenzję
Tefal Xplorer Serie 60 RG7447
6 miejsce Tefal Xplorer Serie 60 RG7447
Ocena:7.0 / 10
1 099 zł
Zobacz recenzję
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987
7 miejsce Tefal Xplorer Serie 95 RG7987
Ocena:7.5 / 10
2 799 zł
Zobacz recenzję
Roborock S7 (biały)
8 miejsce Roborock S7 (biały)
Ocena:7.0 / 10
2 399 zł
Zobacz recenzję
iRobot Roomba Combo
9 miejsce iRobot Roomba Combo
Ocena:7.0 / 10
1 299 zł
Zobacz recenzję
Viomi SE
10 miejsce Viomi SE
Ocena:7.0 / 10
1 199 zł
Zobacz recenzję
1

iRobot Roomba s9+

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja odkurzacz automatyczny iRobot Roomba s9+
 • Mapowanie przestrzeni
 • Dwie gumowe szczotki
 • Wykrywanie miejsc zabrudzonych
 • Skuteczne czyszczenie narożników
 • Zwiększanie mocy na dywanach
 • Baza samoczyszcząca
 • Filtrowanie powietrza
 • 10 planów pięter

Jeśli kogoś stać na automatyczny odkurzacz za ponad 3,5 tys. zł (Roomba S9), stać go również na wersję za niemal 5 tys. zł z bazą samoczyszczącą! Roomba S9+ mimo takiej ceny świetnie się sprzedaje, także w Polsce. Bezdyskusyjnie wygrywa nasz ranking robotów sprzątających! Poza skutecznością i teoretyczną możliwością wielomiesięcznej pracy bez twojego nadzoru (!) klientów przekonuje zaufanie do marki. Roombę produkuje amerykańska firma iRobot – jej udział w rynku inteligentnych odkurzaczy to ok. 50%! Roomba S9+ sama zwiększa siłę na dywanach i z maksymalną uwagą traktuje miejsca szczególnie zabrudzone, które wyszukuje z pomocą czujników optycznych i akustycznych. W porównaniu do poprzednich modeli zmienił się kształt urządzenia – teraz z jednej strony są kąty proste. To na tym końcu znajdują się dwie długie – dłuższe niż wcześniej, przesunięte z środka maszyny – gumowe szczotki (pozbawione włosków) i szczotka do rogów. Całość zabrudzeń, także sierści, trafia do pojemnika; praktycznie nic nie zostaje na szczotce. Prędkość wirowania szczotki kątowej została… zmniejszona. Dzięki temu zabrudzenia są zgarniane – a nie rozrzucane. To nie oznacza jednak mniejszej siły odkurzania, wręcz przeciwnie. Testy potwierdzają, że Roomba S9+ jest skuteczniejsza od konkurentów. W opinii użytkowników Roomby to najlepsze roboty sprzątające. Urządzenie pozwala na wybór mocy – czas pracy wynosi od 50 do aż 120 minut. Poprzednie generacje nie dawały takiej wolności. W porównaniu do Roomby S7 ten model efektywniej pokonuje też przeszkody. Na koniec być może najważniejsze: Roomba S9+ mapuje niemal ćwierć miliona punktów na sekundę. Przetwarza je czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, aby wyrysować obraz domu. Do tego dochodzi kompatybilność z asystentami głosowymi Google Home i Alexa – dziś już standard w urządzeniach tego typu. Najlepsze odkurzacze automatyczne to jeżdżące komputerki…

Czas pracy/Czas ładowania  120 min. / 180 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  akustyczny, antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, odometr, optyczny, optyczny kierunku ruchu, optyczny vSLAM (kamera), przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca, zabezpieczenie przy podnoszeniu
5 099 zł
5 499 zł
Taniej o 400 zł
Euro Super Days
Cena obowiązuje: 17.05.2022 - 23.05.2022
2

Roborock S6 MaxV

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
Promocja odkurzacz automatyczny Roborock S6 MaxV
 • Identyfikowanie przeszkód (sztuczna inteligencja)
 • Mapowanie przestrzeni (m.in. dwie kamery)
 • Mopowanie

Najlepsze odkurzacze automatyczne widzą przestrzeń wokół siebie – dwie kamery Roborock S6 MaxV wyglądają niczym oczy, a na telefonie możesz podejrzeć, czy urządzenie trafnie rozpoznało przeszkodę. Szczyci się m.in. omijaniem… niespodzianek zostawionych przez psa. Ta sztuczna inteligencja pracuje pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora Qualcomm i została zapoznana z dziesiątkami tysięcy zdjęć obiektów. Elegancko wyrysowuje mapkę mieszkania, wyszczególniając pokoje. Do wyboru są dwie aplikacje – roborckowa i Xiaomi. Warto wiedzieć, że Roborock jest również producentem odkurzaczy z tym drugim, sławniejszym logotypem. Jednakże drugie miejsce w rankingu robotów sprzątających zajmuje mniej znana marka.

Dzięki aplikacji na telefon łatwo zaznaczysz strefy „zakazu wjazdu” albo zmienisz moc pracy w wybranym pomieszczeniu. Tam też pojawią się rozpoznane okiem kamer przeszkody – buty, skarpetki, kable. Kamerkami możesz nawet robić zdjęcia – to cechuje najlepsze roboty sprzątające. Bez obaw o publikację zdjęć – producent zapewnia, że obraz jest trzymany na dysku urządzenia. Ranking odkurzaczy automatycznych to miejsce dla najlepszych produktów, a takie wyposażone są w kamerę laserową. Została ona umieszczona w „wieży czołgu”. W schowku znalazło się narzędzie do czyszczenia głównej szczotki. Jest też duży pojemnik z wodą – to robot z funkcją mopowania. Stopień nawilżania jest regulowany. Przed upadkiem ze schodów maszynę chroni aż szczęść czujników – nie spadnie. Często odkurzasz? To dobrze, aplikacja podsumuje sposób korzystania z urządzenia. Podobnie jak inne najlepsze odkurzacze automatyczne, także Roborock S6 MaxV ma słabszą – wcale nie tańszą, po prostu starszą – wersję. Roborock S6 to mniejsza moc ssania i brak umiejętności „uczenia się” przestrzeni. W nowszym modelu rządzi ośmiordzeniowy procesor!

Czas pracy/Czas ładowania  180 min. /
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża
1 899 zł
1 999 zł
Taniej o 100 zł
Euro Super Days
Cena z kodem: RESD20052305C
(obowiązuje do 23.05.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
3

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (czarny)

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (czarny)
 • Mapowanie przestrzeni
 • Mopowanie
 • Polskie komunikaty głosowe (robot „mówi”)

Chiński producent znowu zaskakuje! Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro to wielofunkcyjne urządzenie na miarę 3 miejsca w rankingu robotów sprzątających. Mopowanie z inteligentnym dozowaniem, dwie ściereczki w komplecie. „System mapowania laserowego LDS wykorzystuje wielopoziomowe docelowe pozycje kalibracyjne oraz zaawansowane algorytmy dopasowania segmentowego”. Do tego 11 czujników wielokierunkowych (m.in. schodów, kolizji, przyspieszenia, radarowy, ściany, spadania, zapełnienia pojemnika, prędkościomierz). Brzmi poważnie, maszyna patrzy wokół siebie sześć razy na sekundę, a częstotliwość próbkowania to ponad 2 tys. razy na sekundę! Ranking odkurzaczy automatycznych docenia inteligencję, tutaj oznacza ona czterordzeniowy procesor Cortex A7 i dwurdzeniowy procesor obrazu ARM Mali 400. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro może odkurzać lub odkurzać i mopować jednocześnie. Jeśli chcesz włączyć funkcję samego mopowania, musisz dokupić 550-mililitrowy zbiornik na wodę. Poprzez aplikację ustawisz w „zmapowanym” mieszkaniu strefy czyste i wybierzesz kolejność odkurzania pomieszczeń. Urządzenie samo rozpozna podłoże i może wybrać na tej podstawie tryb. Najlepsze odkurzacze automatyczne nie tylko słuchają, lecz także… przemawiają. I to po naszemu – Xiaomi mówi perfekcyjną polszczyzną ładnym kobiecym głosem! Snieżnobiała lub kruczoczarna – są dwie wersje kolorystyczne urządzenia – klapa się otwiera, dając dostęp m.in. do narzędzia do czyszczenia szczotek.

Czas pracy/Czas ładowania  110 min. / 180 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, odległości, optyczny, optyczny vSLAM (kamera), uskoku podłoża
Kolor:
czarny
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
1 350 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
1 260 zł
1 159 zł
1 499 zł
Taniej o 340 zł
Nocna Promocja
Cena z kodem: NOCNA230522
(obowiązuje do 24.05.2022 do 11:00)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
4

Viomi V3 Max

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Mapowanie przestrzeni
 • Mopowanie
 • Komunikaty głosowe (robot „mówi”)

Na czwartym miejscu rankingu odkurzaczy automatycznych przedstawia trzecie urządzenie, które komunikuje się z aplikacją Mi Home, to ta sama rodzina co Xiaomi. Viomi V3 Max wydaje się bliźniakiem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Fizyczna różnica – kształt przycisku na otwieranej klapie. Viomi ma większą moc ssącą, mimo to dłużej pracuje na baterii. W komplecie dostajesz zbiornik do mopowania (który w Xiaomi trzeba dokupić). Kolejna różnica jest jednak na minus Viomi i dotyczy oprogramowania – urządzenie mówi, ale nie po polsku, tylko po angielsku. Jest też droższe i m.in. z tego powodu mniej popularne. Co cechuje najlepsze roboty sprzątające? Przede wszystkim precyzyjne mapowanie pomieszczeń. To gwarantuje kamera laserowa, która dokładnie skanuje pomieszczenie i zapisuje układ mieszkania w pamięci. Viomi V3 Max radzie sobie też doskonale z wyższymi dywanami – zarówno samym wjazdem jak i odkurzaniem.

Czas pracy/Czas ładowania  300 min. / 240 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża
5

iRobot Roomba i7+

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
Promocja odkurzacz automatyczny iRobot Roomba i7+
 • Mapowanie przestrzeni
 • Dwie gumowe szczotki
 • Wykrywanie miejsc zabrudzonych
 • Zwiększanie mocy na dywanach
 • Baza samoczyszcząca
 • Filtrowanie powietrza
 • 10 planów pięter

Panuje powszechne przekonanie, że najlepsze odkurzacze automatyczne to produkty amerykańskiej firmy. iRobot Roomba i7+, bo o nim mowa, wyróżnia się przede wszystkim dziesięciokrotnie większą moc ssącą od swojego poprzednika, ale także zdolnościami adaptacyjnymi – mapowanie przestrzeni i uczenia się nowych miejsc. A przede wszystkim ma bazę czyszczącą. W teorii nic nie musisz robić przez parę miesięcy, „sama się wyczyści”. Miejsce 5 w rankingu robotów sprzątających zajmuje tylko i wyłącznie ze względu na swoją ceną, która może czasami odstraszać, ale sprzęt jaki za nią otrzymujemy spokojnie zalicza się do grona najlepszych robotów sprzątających. Przede wszystkim wygoda użytkownika – stacja dokująca z systemem odkurzania kurzu i śmieci z robota to wygodny i higieniczny sposób na oczyszczanie urządzenia.  Konstrukcyjnie przypomina najlepszy odkurzacze automatyczny, tyle że o bardziej tradycyjnym, okrągłym kształcie. Też ma dwie gumowe szczoty wciągające, podobnie skanuje i mapuje przestrzeń, wykrywa zabrudzenia, automatycznie zwiększa moc. Oba urządzenia filtrują powietrze – to jeżdżące oczyszczacze. Warto zaznaczyć, że aplikacja iRobot Home zapamięta aż 10 planów pięter (w aplikacji Xiaomi zapiszesz tylko jedno piętro). Roomba i7+ występuje też w tańszej wersji „bez plusa”, czyli bez bazy.

Czas pracy/Czas ładowania  75 min. / 180 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  akustyczny, antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, odometr, optyczny, optyczny kierunku ruchu, optyczny vSLAM (kamera), przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca, zabezpieczenie przy podnoszeniu
Automatyczne opróżnianie pojemnika :
tak
2 899 zł
2 999 zł
Taniej o 100 zł
Euro Super Days
Cena z kodem: RESD20052305C
(obowiązuje do 23.05.2022 do 23:45)
6

Tefal Xplorer Serie 60 RG7447

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja odkurzacz automatyczny Tefal Xplorer Serie 60 RG7447
 • Mopowanie
 • Zwiększanie mocy na dywanach
 • Brak automatycznego wznawiania przerwanej pracy po ładowaniu

Najniższy odkurzacz z linii Tefal Xplorer (modele: Serie 40, Serie 60 i Serie 80). Najniższy dosłownie, fizycznie – tylko 6 cm. Najlepsze odkurzacze automatyczne to także automatyczne mopy – nie inaczej jest w przypadku Tefal Xplorer Serie 60. Woda trafia do niebieskiego zbiornika, który wystaje poza okrąg urządzenia – tej konstrukcji nie można odmówić oryginalności. Wygląda dobrze, porządnie i „inteligentnie”, na przednim boku widoczna jest sekcja z czujnikami. Ten system nawigacji nazwano Smart Exploration 4.0, przestrzeń lustrują kamera na podwoziu i diody podczerwieni, mamy też żyroskop. Szczotka Animal Trubo. Nejlepsze odkurzacze automatyczne to takie, które same wykrywają dywany i zwiększają automatycznie moc – podobny system zastosowano w modelu, który wygrał prezentowany ranking odkurzaczy automatycznych. Mamy tu oczywiście obsługę poprzez aplikację. Oryginalna funkcja: możliwość wyszukania urządzenia (jakby gdzieś utknęło pod łóżkiem). Dobrze prezentują się statystki – przebyty dystans czy czas sprzątania.

Satysfakcja gwarantowana Satysfakcja albo zwrot  PromocjaPromocja
Czas pracy/Czas ładowania  90 min. / 300 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / nie
Ładowanie i wznawianie sprzątania  nie
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża, zabezpieczenie przy podnoszeniu
Stan doskonały
? Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne.
984 zł
Stan dobry
? Może posiadać opakowanie zastępcze lub ślady wynikające z ekspozycji lub rozpakowania w domu klienta.
924 zł
7

Tefal Xplorer Serie 95 RG7987

Ocena naszego eksperta:
7.5 / 10
odkurzacz automatyczny Tefal Xplorer Serie 95 RG7987
 • Duża moc ssąca
 • Dwie szczotki boczne
 • Odkurza i mopuje
 • Do 4 map pomieszczeń
 • Wysokość

Najlepsze roboty sprzątające to takie, które potrafią zarówno odkurzać jak i mopować podłogi. I taki właśnie jest Tefal Xplorer Serie 95 RG7987. Dzięki zaawansowanej technice, silnik odkurzacza pracuje z mocą ssącą 12 000 Pa! To ogromna siła, dzięki której nawet poważne zabrudzenia znikną z podłogi. Odkurzacz automatyczny Tefal posiada dwie szczotki boczne, żeby zmaksymalizować proces czyszczenia. Urządzenie potrafi zapamiętać do 4 inteligentnych map, co przydaje się w przypadku wielokondygnacyjnych budynków, lub tak rozplanowanych w taki sposób, który uniemożliwia swobodny przejazd odkurzacza pomiędzy pomieszczeniami. Za precyzję tych map odpowiada kamera laserowa oraz dodatkowa kamera boczna ToF, która odpowiada za ruch odkurzacza wzdłuż ścian i zbieranie najmniejszych zabrudzeń. Siódme miejsce w rankingu robotów sprzątających to wynik wysokiej konstrukcji odkurzacza, która wynosi 10cm. Niestety to uniemożliwia wjazd pod niektóre szafki czy kanapy.

Satysfakcja gwarantowana Satysfakcja albo zwrot  PromocjaPromocja
Czas pracy/Czas ładowania  225 min. / 240 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża, zabezpieczenie przy podnoszeniu
8

Roborock S7 (biały)

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Wysoka moc ssania
 • Długi czas pracy
 • Duża powierzchnia pracy
 • Pojemny akumulator
 • Brak lasera

Miejsce 7 w naszym rankingu robotów sprzątających zajmuje Roborock S7. Wysoka moc ssania, która wynosi 2500 Pa, oraz gumowana turboszczotka ze specjalną żebrowaną konstrukcją, sprawiają, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną wyeliminowane a podłogi będą lśniły czystością. Na uwagę zasługuje też bardzo duża wydajność urządzenia, nawet 200 m2 powierzchni w jednym cyklu! Nawet niektóre najlepsze roboty sprzątające nie posiadają takiego zasięgu. Ponadto pojemny akumulator litowo-jonowy 5200 mAh zapewnia nawet do 3 godzin pracy na jednym ładowaniu. Sterowanie odbywa się poprzez wygodną aplikację, w której ustawimy strefy „no go” a także w którym miejscu leży dywan.

9

iRobot Roomba Combo

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja odkurzacz automatyczny iRobot Roomba Combo
 • Dwie szczotki
 • Szczotka odkurzająca w kształcie V
 • Brak lasera

Powszechnie wiadomo, że najlepsze odkurzacze automatyczne to takie, które jednocześnie odkurzają i mopują. To takich należy iRobot Roomba Combo. Urządzenie pracuje w dwóch trybach odkurzania oraz trzech trybach mopowania. Wyróżnia się niskim profilem, który wynosi 7,9 cm co pozwala na swobodny wjazd pod szafki kuchenne. Wyjątkowa jest też aplikacja iRobot Home, która gwarantuje prostą obsługę urządzenia, planowanie harmonogramu i ustawianie stref zagrożenia, gdzie robot nie powinien się zbliżać – np. nisko osadzona rurka ogrzewania. Za wysokie wyniki sprzątania odpowiada między innymi szczotka do odkurzania w kształcie litery V oraz duża moc ssania. Nawet najlepsze roboty sprzątające mają wady a do takich należy brak lasera w iRobot Roomba combo. Czujniki krawędzi, odległości i inne potrzebują choć trochę światła w pomieszczeniu aby pracować bez problemu.

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Czas pracy/Czas ładowania  110 min. / 240 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / nie
Ładowanie i wznawianie sprzątania  nie
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, odległości, odometr, optyczny kierunku ruchu, przeszkód, uskoku podłoża
1 199 zł
1 299 zł
Taniej o 100 zł
Euro Super Days
Cena z kodem: RESD20052305C
(obowiązuje do 23.05.2022 do 23:45)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
10

Viomi SE

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
 • Pojemny akumulator
 • Odkurza i mopuje
 • Kamera laserowa
 • Tylko jedna szczotka boczna

Ranking odkurzaczy automatycznych zamyka niedrogi Viomi SE. To urządzenie nie tylko odkurzy podłogi, ale również je umyje. Wielozadaniowość to cecha, która określa najlepsze odkurzacze automatyczne. Moc ssania na poziomie 2200 Pa pozwala na dokładne wysprzątanie każdej powierzchni, a akumulator o pojemności 3200 mAh gwarantuje do 150 minut nieprzerwanej pracy. Za dokładne mapowanie pomieszczeń odpowiada specjalna kamera laserowa, która szybko i dokładnie skanuje całe pomieszczenie, oraz zaawansowany procesor Cortex-A7. Zaplanuj całe sprzątanie w przyjaznej aplikacji. Poza tym, kryje w środku, ważne jest to, co na zawnątrz. Ten biało-srebrny robot automatyczny świetnie wygląda!

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Czas pracy/Czas ładowania  120 min. / 240 min.
Programator pracy/Wirtualna ściana  tak / tak, funkcja
Ładowanie i wznawianie sprzątania  tak
Czujniki  antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża

Podusmowanie


Najlepsze odkurzacze automatyczne to urządzenia, które uwolnią Cię od przykrego obowiązku odkurzania pomieszczeń. To najlepszy wybór jeśli chcemy zachować czystość pomieszczenia a nie mamy czasu na codzienną pielęgnację. Co więcej, najlepsze roboty sprzątające to takie, które nie tylko odkurzają ale również myją podłogi. To urządzenia dwa w jednym łączące cechy odkurzacza i mopa automatycznego.  Jeśli nie wiesz jak wybrać odpowiedni model do Twojej przestrzeni, przeczytaj koniecznie nasz poradnik, z którego dowiesz się jaki odkurzacz kupić, aby sprzątanie było przyjemnością. Dodatkowo w tym miejscu polecamy nasz ranking odkurzaczy. W tekście porównaliśmy najlepsze modele w tym roku i opisaliśmy parametry, którymi dysponują. Wracając do odkurzaczy samojezdnych. Takie urządzenie samodzielnie zadba o lśniące czystością podłogi, podczas gdy Ty będziesz mogła zająć się dowolną formą relaksu. Wybierając urządzenie, warto dobrze zapoznać się ze wszystkimi parametrami i wybrać to, które w pełni Cię zadowoli. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.


Zainteresowany zakupem odkurzacza? Sprawdź inne nasze rankingi z tej kategorii. Wśród nich znajdziesz takie zestawienia, jak:

Najlepsze odkurzacze pionowe

Najlepsze odkurzacze bezworkowe

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe

Najlepsze odkurzacze piorące

Najlepsze odkurzacze wodne

Najlepsze odkurzacze workowe 

Zobacz także: Roboty sprzątające
80% osób oceniło ten ranking jako przydatny
80% osób oceniło ten ranking jako przydatny