liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

9:00 - 18:00

TELE - smartfony - MOTO MARZEC - 0324 - belka mobi 396x116
TELE - smartfony - MOTO MARZEC - 0324 - belka 1024x85

Smartfony i telefony komórkowe (789)

Smartfon realme 12 Pro+ 5G 12/512GB 6,7" 120Hz 50Mpix Beżowy

Dostępne kolory

 • Wyświetlacz:  6,7 " 2412 x 1080 pikseli AMOLED
 • Pojemność baterii:  5000 mAh
 • Pamięć RAM/wewnętrzna :  12 GB / 512 GB
 • Aparaty tylny/przedni:  50 Mpix + 64 Mpix + 8 Mpix / 32 Mpix

Warianty produktu

Kolor: 
Beżowy
 • 2 49900
 • 124,95
  × 20 rat 0%

  Do czerwca nie płacisz!

  124,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do czerwca nie płacisz!
Smartfon realme 12 Pro+ 5G 12/512GB 6,7" 120Hz 50Mpix Granatowy

Dostępne kolory

 • Wyświetlacz:  6,7 " 2412 x 1080 pikseli AMOLED
 • Pojemność baterii:  5000 mAh
 • Pamięć RAM/wewnętrzna :  12 GB / 512 GB
 • Aparaty tylny/przedni:  50 Mpix + 64 Mpix + 8 Mpix / 32 Mpix

Warianty produktu

Kolor: 
Granatowy
 • 2 49900
 • 124,95
  × 20 rat 0%

  Do czerwca nie płacisz!

  124,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do czerwca nie płacisz!
Zobaczyłeś 15 z 789 produktów

Smartfony to coś znacznie więcej niż telefony komórkowe, ponieważ mogą spełniać funkcje kilku innych urządzeń. Umożliwiają robienie zdjęć, słuchanie muzyki, sporządzanie notatek, kręcenie filmów, oglądanie seriali, korzystanie z internetu. Lista jest bardzo długa, a producenci ciągle zaskakują coraz nowszymi rozwiązaniami. Dlatego podczas wybierania smartfona należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów i dopasować je do własnych potrzeb. 

Warto zacząć od systemu operacyjnego. Do wyboru są telefony z Androidem oraz te z systemem iOS. iOS to system marki Apple i jest stosowany jedynie w produktach z jabłkiem w logo. 

Android z kolei wykorzystuje większość producentów smartfonów. Zarówno jeden, jak i drugi umożliwia korzystanie z ogromnej liczby aplikacji, a każda funkcjonalność ma swój odpowiednik w konkurencyjnym systemie. 

Wielkość, pamięć, bateria

Na wielkość telefonów komórkowych wpływa przekątna ekranu. To od niej zależy komfort korzystania z urządzenia. Osoby, które lubią wykorzystywać telefon do grania czy oglądania filmów, na pewno powinny się zastanowić nad jego wymiarami.

Pamięć wbudowana jest niezwykle istotnym kryterium wyboru. Osoby korzystające z wielu aplikacji, robiące zdjęcia, nagrywające filmy i te, które zapisują na urządzeniu np. seriale czy ulubioną muzykę, powinny zwrócić szczególną uwagę na pojemność wbudowanej pamięci urządzenia. Najprostsze smartfony mają 8–16 GB pamięci, jednak jest to stanowczo za mało, gdy smartfon ma ci służyć do czegoś więcej niż tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych. Biorąc pod uwagę, że systemy operacyjne zajmują sporo miejsca, tak naprawdę na twoje zdjęcia czy pliki zostanie go niewiele. Warto więc pomyśleć o urządzeniu, które ma większą pamięć wewnętrzną.

Pojemność baterii również ma znaczenie dla swobodnego korzystania ze smartfona. Duża szybkość ładowania może się okazać bardzo przydatnym udogodnieniem. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru smartfona?

Smartfony już dawno przestały służyć nam jedynie do prowadzenia rozmów czy wysyłania SMS-ów. Coraz lepsze aparaty, coraz większa wydajność powodują, że popularnym telefonem zrobimy doskonałe zdjęcia, zagramy na nim w grę czy obejrzymy serial. A to wszystko odbędzie się płynnie i w doskonałej jakości. Jeśli zależy ci na takim wykorzystywaniu urządzenia, oto, co trzeba przeanalizować:

• aparaty – mogą śmiało zastąpić te tradycyjne. Jeśli chcesz robić dobre zdjęcia swoim smartfonem, przyjrzyj się liczbie i rozdzielczości aparatów (ten przedni, którym robisz selfie, też warto wziąć pod uwagę). Dodatkowe funkcje i możliwości, jakie dają aplikacje do obróbki zdjęć, mogą ci pomóc szlifować fotograficzne umiejętności;

• procesor i pamięć RAM – od nich zależy wydajność telefonu. Jeśli zamierzasz grać w gry czy oglądać filmy, nie lekceważ tych parametrów. To one odpowiadają za płynność i szybkość działania;   

• zwróć też uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Jej wartość wyrażana jest w Hz – im wyższa, tym więcej klatek wyświetlanych na sekundę, a co za tym idzie – szybsze przewijanie obrazu. 

Bogaty wybór 

Oferta smartfonów jest niezwykle bogata. Możesz wybrać system operacyjny, skupić się na wyglądzie urządzenia i oczywiście jego funkcjonalności. Jednymi z najchętniej wybieranych smartfonów są kultowe iPhone’y. 

Smartfon Apple to urządzenie, które budzi wiele emocji, a każda premiera jego nowej wersji jest wydarzeniem na skalę światową. Wyróżnia go przede wszystkim wspominany już system operacyjny iOS, który jest unikatowy dla marki i wykorzystywany też w pozostałych urządzeniach Apple. Marka oferuje sporo gadżetów i sprzętów elektronicznych, które łatwo jest ze sobą łączyć i korzystać z dodatkowych usprawnień, jakie oferują. 

Jedną z cech, która wyróżnia telefony marki Apple, jest duża, wbudowana pamięć, która w nowszych modelach Apple ma nawet 1 TB – dotyczy to np. iPhone’a 14

Ciekawym rozwiązaniem są telefony rozkładane. Dzięki tej funkcji dwukrotnie zwiększa się wielkość ekranu. Można je porównać do małych tabletów. W niektórych tego typu smartfonach chodzi o coś odwrotnego – po ich złożeniu telefon staje się niewielkich rozmiarów gadżetem, który mieści się w dłoni. Rozkładane telefony z pewnością docenią osoby, które lubią na tych urządzeniach czytać e-booki – podwójny ekran z pewnością tę czynność ułatwia. 

Najwięcej tego typu urządzeń znajdziesz wśród produktów marki Samsung. Design i funkcjonalność to ich ogromne zalety. Nie bez powodu smartfony Samsung cieszą się tak dużym zainteresowaniem miłośników nowinek technologicznych. Wszystkim fanom tej marki polecamy Samsunga Galaxy S23.

Jeszcze więcej udogodnień 

Nie można zapominać także o telefonach dla seniorów. Te powinny być przede wszystkim łatwe w obsłudze. Telefon komórkowy z klasyczną klawiaturą zamiast dotykowej może się okazać najlepszym wyborem. Szczególnie gdy osoba starsza nie ma zamiaru korzystać z internetu. Do wykonywania połączeń telefonicznych przydatne będą duże, wyraźnie oznaczone przyciski. Do tego dobre głośniki i w miarę duży wyświetlacz. Dobrym pomysłem będzie również pojemna bateria.

Jeśli musisz używać dwóch telefonów, np. prywatnego i służbowego, dobrym wyborem będzie urządzenie z technologią dual SIM. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz korzystać z obu numerów jednocześnie za pomocą jednego urządzenia.

 

Więcej
Ostatnia strona