logo
RTV43 - TCL WEEKS 1224 - belka 396x116
Raty - 2 raty gratis - 1124 - belka 1024x85 v2

Wybierz Soundbary dla siebie

Najwyższa jakość dźwięku
Z łącznością bezprzewodową
Wybór klienta

Soundbary Sonos (7)

Soundbar Sonos Arc  Wi-Fi AirPlay Dolby Atmos Czarny
Kolor: 
Czarny
Gwarantujemy dostawę przed Mikołajkami!
  • Subwoofer w zestawie: brak
  • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi , AirPlay 2
  • Dekodery dźwięku HD: Dolby Atmos , Dolby Digital , Dolby Digital Plus , DolbyTrue HD
3 39900
Raty

RRSO 0%

113,30 zł x 30 rat 0%

Gwarantujemy dostawę przed Mikołajkami!

Soundbar Sonos Ray Wi-Fi AirPlay Biały

4.9 8 opinii nr kat. 1267034
Soundbar Sonos Ray   Wi-Fi AirPlay Biały
Kolor: 
Biały
  • Subwoofer w zestawie: brak
  • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi , AirPlay 2
  • Dekodery dźwięku HD: Dolby Digital
1 29900
Zobaczyłeś 7 z 7 produktów
Soundbar Sonos to system audio, którego używa się do odtwarzania dźwięku z telewizora. Nie jest to jednak zwykły głośnik, tylko urządzenie, które gwarantuje najwyższej jakości dźwięk przestrzenny. Przykładem jest soundbar z Dolby Atmos, czyli z technologią umożliwiającą odbiór dźwięku obiektowego. Oznacza to, że w trakcie seansu nie tylko widzisz, jak poruszają się poszczególne obiekty, ale też słyszysz ich zmieniającą się odległość. To szczególnie istotne podczas dynamicznych scen akcji, gdy na ekranie pędzą samochody czy latają śmigłowce. Soundbar z Dolby Digital to przepis na uzyskanie bardzo realistycznego i czystego dźwięku niczym w kinie.

Kompatybilność soundbarów Sonos

Soundbary Sonos to urządzenia amerykańskiej marki, która zadebiutowała w 2002 roku i cały czas wypuszcza coraz nowocześniejsze sprzęty. Jeśli masz w domu więcej urządzeń tego producenta, możesz połączyć je ze sobą za pomocą jego dedykowanej aplikacji. Niektóre soundbary Sonos są przystosowane do funkcjonowania w systemie multiroom, dzięki czemu można np. słuchać tej samej muzyki w jednakowej jakości w kilku pomieszczeniach jednocześnie. To zastosowanie sprawdza się zarówno podczas imprez w domu, jak i na co dzień. Ponadto warto zaznaczyć, że soundbarem Sonos można sterować m.in. za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa i Asystent Google.

Soundbar Sonos – cechy urządzeń

Każdy soundbar Sonos różni się między sobą poszczególnymi cechami. Jedną z nich jest sposób podłączania do telewizorów – przewodowy i bezprzewodowy. Oznacza to, że sprzęt możesz podłączyć do odbiornika za pomocą złącza HDMI, Ethernet, a także poprzez Wi-Fi czy AirPlay 2. Jeśli chodzi o standardy HDMI, dostępne są np. soundbary eARC. Charakteryzują się one tym, że nie kompresują przesyłanego dźwięku, a co za tym idzie – jest on bardzo głęboki, wyraźny i żywy. Poza tym, że soundbary Sonos można wykorzystywać w wielu pomieszczeniach, to na uwagę zasługuje także design tych urządzeń. Są one smukłe i minimalistyczne, a dzięki temu, że występują zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach, wpiszą się w wystrój każdego pokoju.

Funkcje w soundbarach Sonos

Soundbary Sonos są wyjątkowo praktyczne, m.in. dlatego, że można przymocować je do ściany. Dzięki temu nie rzucają się w oczy i nie zajmują miejsca na stoliku pod telewizorem. To przydatne także wtedy, gdy sam ekran zawieszony jest właśnie na ścianie. Poza tym do niektórych modeli da się podłączyć jeszcze więcej głośników, które dodatkowo potęgują wrażenia audio. Sterowanie poszczególnymi modelami jest możliwe nie tylko za pomocą dotykowych paneli na samych urządzeniach, ale także dzięki aplikacjom mobilnym. Soundbary Sonos są wyposażone w funkcję czystych dialogów, która oczyszcza i uwydatnia padające w filmach czy serialach kwestie, by były jak najlepiej słyszalne. Ponadto mogą one łączyć się z aplikacjami takimi jak Spotify, co umożliwia odbiór muzyki czy podcastów w najwyższej możliwej jakości. Aby dźwięk wydostający się z soundbara Sonos był dobrze dopasowany do akustyki pomieszczenia, urządzenia wykorzystują technologię Trueplay.

Koszt zakupu soundbara Sonos

Pewnie zastanawiasz się, ile może kosztować soundbar Sonos. Cena zakupu takiego urządzenia zależy jednak od kilku czynników. Pierwsza z nich to liczba kanałów, czyli głośników użytych w danym modelu. Przykładowo soundbar 2.0 będzie znacznie tańszy niż bardziej złożony soundbar 4.1. Poza tym warto zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe funkcje, takie jak asystenci głosowi, system multiroom czy zastosowany dekoder dźwięku. Jeśli chodzi o ostatni aspekt, na uwagę zasługują soundbary z Dolby Digital Plus, który jest jeszcze bardziej zaawansowaną wersją wspomnianego już sygnału Dolby Digital. Soundbary Sonos mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jednak warto pamiętać o możliwości zakupu tego sprzętu na raty.
Więcej