Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - słuchawki Edifier - dzień dziecka - 0524 - 396x116
Karta podarunkowa - uniwersalna - belka 1024x85 1

Słuchawki (1480)

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-1000XM5 ANC Dokanałowe Bluetooth 5.3 Czarny

Dostępne kolory

 • Budowa słuchawek:  dokanałowe, True Wireless
 • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
 • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / nie
 • Pasmo przenoszenia:  20 - 20000 Hz

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 44,95
  × 20 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  44,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
 • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 999 zł Cena bezpośrednio przed obniżką: 1 229 zł

 • Cena obowiązuje: 16.05.2024 - 02.06.2024

Słuchawki bezprzewodowe Sony ULT Wear WH-ULT900NB Nauszne Bluetooth 5.2 Czarny

Dostępne kolory

 • Budowa słuchawek:  nauszne, zamknięte
 • Łączność:  bezprzewodowe, Bluetooth
 • Mikrofon / Regulacja głośności:  tak / tak
 • Pasmo przenoszenia:  5 - 20000 Hz

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny

Outlet od

633 zł

 • 34,95
  × 20 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  34,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
 • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 899 zł Cena bezpośrednio przed obniżką: 899 zł

 • Outlet: 633 zł
 • Cena obowiązuje: 12.05.2024 - 26.05.2024

Zobaczyłeś 20 z 1480 produktów
Słuchawki różnych rodzajów i rozmiarów oferowane są przez niemal wszystkich producentów urządzeń elektronicznych i sprzętów audio. Wybór odpowiedniego modelu zależy więc od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest jego konstrukcja. Do użytku domowego dobrym wyborem są słuchawki nauszne. Ich największą zaletą jest jakość dźwięku. Okalające uszy muszle przetworników przekazują dźwięk na całej ich powierzchni, dzięki czemu jest on bliższy oryginalnemu brzmieniu.

Nie zawsze jednak możliwe jest używanie takich słuchawek. Ich duży rozmiar powoduje, że są trudniejsze w transporcie niż małe modele. Z tego względu egzemplarze wkładane do uszu sprawdzają się jako m.in. słuchawki do telefonów. Po skończeniu słuchania muzyki można je wygodnie przenosić w torbie, plecaku, a nawet w kieszeni.

W zależności od preferencji wybrać można słuchawki o mniej lub bardziej otwartej konstrukcji. Egzemplarze dokanałowe umieszcza się płytko w kanale usznym, co pozwala słyszeć dźwięki otoczenia. Tego typu przetworniki są też wygodne w noszeniu. Z kolei słuchawki douszne lepiej wyciszają hałasy z zewnątrz.

Podstawowe parametry słuchawek

Klasa słuchawek zależy nie tylko od ich konstrukcji, ale także parametrów takich jak wielkość przetworników i pasmo przenoszenia. Najlepsze brzmienie utworów zapewniają modele o dużej średnicy przetwornika. W kategorii słuchawek zakładanych na uszy jest to zwykle 30-35 mm. Niektórzy producenci tworzą też egzemplarze z większymi muszlami. Przykładem są niektóre słuchawki Apple z przetwornikami o średnicy 40 mm.

Za wysoką jakość audio w słuchawkach odpowiada też pasmo przenoszenia. Pojęcie to oznacza cały zakres fal dźwiękowych, jaki usłyszeć może ludzkie ucho. Przedział ten oscyluje w granicach 20 Hz-20 kHz. Im bliżej dolnej granicy tej skali mogą grać słuchawki, tym niższe dźwięki są w stanie wytworzyć. Osiągnięcie maksymalnego pułapu oznacza zdolność generowania nawet najwyższych tonów.

Osoby o wrażliwym słuchu mogą kupić modele o jeszcze szerszym paśmie przenoszenia. Dla przykładu niejedne słuchawki JBL są w stanie wytwarzać ścieżki audio o dolnym paśmie przenoszenia na poziomie poniżej 20 Hz.

Słuchawki a typ połączenia

Wygoda noszenia słuchawek zależy także od obecności kabla, którym są podpinane do odtwarzacza. Przewód lub jego brak niekiedy ma też wpływ na jakość dźwięku. Niezmiennie od lat popularne są słuchawki przewodowe. Do ich zalet należy brak konieczności ładowania i bezstratny transfer plików audio, który zazwyczaj przekłada się na lepsze wrażenia z odsłuchu.

Nie ma jednak reguły, zgodnie z którą modele na kablu zawsze grają lepiej od tych, które go nie mają. Dobre słuchawki bezprzewodowe będą generowały wyższej jakości dźwięk niż niższej klasy egzemplarze z kablem. Istnieje też rozwiązanie pośrednie, czyli modele wyposażone w odłączany przewód. Takimi urządzeniami są m.in. niektóre słuchawki Sony.

Rodzaje słuchawek bez kabla

W segmencie słuchawek działających bez kabla wyróżnia się trzy rodzaje urządzeń. Pierwszym są modele nakładane na uszy. Ich konstrukcja jest podobna niezależnie od producenta. Moduł łączności bezprzewodowej, akumulator i klawisze do sterowania umieszczone są w muszlach połączonych pałąkiem. Z tego względu słuchawki Bluetooth tego typu są nieco cięższe od przewodowych odpowiedników.

Słuchawki wkładane do ucha mogą mieć kabel między przetwornikami. Na przewodzie zwykle umieszczony jest akumulator i pilot do sterowania muzyką. Modele takie można wygodnie zakładać, umieszczając większą część przewodu na karku. Oprócz nich istnieją też słuchawki True Wireless. Składają się wyłącznie z dwóch przetworników. Bardzo wygodne jest ich ładowanie – wystarczy umieścić je w dołączonym elektronicznym etui.

Słuchawki i ich dodatkowe funkcje

Słuchawki wyposażone bywają w wiele udogodnień dla słuchaczy użytkujących je w różnych sytuacjach czy podczas aktywności fizycznej. Dobrym wyborem będą wtedy specjalne słuchawki do biegania. Dzięki dodatkowemu mocowaniu wokół przetworników pewnie trzymają się uszu, nawet podczas wykonywania dynamicznych ruchów i ćwiczeń.

W miejscach takich jak komunikacja miejska słuchanie muzyki zakłócają niekiedy hałasy otoczenia. Dobrym wyborem są wówczas słuchawki ANC, czyli modele wyposażone w tryb aktywnej redukcji szumów. Niezależnie od okoliczności przydaje się szybkie ładowanie. Wyposażone są w niego m.in. słuchawki Xiaomi. Przydatną funkcją dodawaną przez wielu producentów jest też błyskawiczne przełączanie się między różnymi urządzeniami, np. smartfonem i tabletem.
Więcej
Ostatnia strona