Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - Sony - hity cenowe - słuchawki - 0724 - 396x116
AKC - Wakacyjne brzmienie - 0624 - 1024x85 Saundcore_1305457
Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 ANC Nauszne Czarny
Kolor: 
Czarny
  • Budowa słuchawek: nauszne, zamknięte
  • Łączność: bezprzewodowe z opcją kabla 3,5mm, Bluetooth z NFC
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / tak
  • Pasmo przenoszenia: 4 - 40000 Hz
cena z kodem
89500
Raty

RRSO 0%

29,83 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 1 299 złCena bez kodu:1 299 zł

Cena promocyjna z kodem RABSONYDAYS724 obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds3 Pro SM-R630NZA Dokanałowe Bluetooth Srebrny
Kolor: 
Srebrny
  • Budowa słuchawek: dokanałowe, True Wireless
  • Łączność: bezprzewodowe, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / nie
1 02900
Raty

RRSO 0%

51,45 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 1429 produktów
Słuchawki różnych rodzajów i rozmiarów oferowane są przez niemal wszystkich producentów urządzeń elektronicznych i sprzętów audio. Wybór odpowiedniego modelu zależy więc od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest jego konstrukcja. Do użytku domowego dobrym wyborem są słuchawki nauszne. Ich największą zaletą jest jakość dźwięku. Okalające uszy muszle przetworników przekazują dźwięk na całej ich powierzchni, dzięki czemu jest on bliższy oryginalnemu brzmieniu.

Nie zawsze jednak możliwe jest używanie takich słuchawek. Ich duży rozmiar powoduje, że są trudniejsze w transporcie niż małe modele. Z tego względu egzemplarze wkładane do uszu sprawdzają się jako m.in. słuchawki do telefonów. Po skończeniu słuchania muzyki można je wygodnie przenosić w torbie, plecaku, a nawet w kieszeni.

W zależności od preferencji wybrać można słuchawki o mniej lub bardziej otwartej konstrukcji. Egzemplarze dokanałowe umieszcza się płytko w kanale usznym, co pozwala słyszeć dźwięki otoczenia. Tego typu przetworniki są też wygodne w noszeniu. Z kolei słuchawki douszne lepiej wyciszają hałasy z zewnątrz.

Podstawowe parametry słuchawek

Klasa słuchawek zależy nie tylko od ich konstrukcji, ale także parametrów takich jak wielkość przetworników i pasmo przenoszenia. Najlepsze brzmienie utworów zapewniają modele o dużej średnicy przetwornika. W kategorii słuchawek zakładanych na uszy jest to zwykle 30-35 mm. Niektórzy producenci tworzą też egzemplarze z większymi muszlami. Przykładem są niektóre słuchawki Apple z przetwornikami o średnicy 40 mm.

Za wysoką jakość audio w słuchawkach odpowiada też pasmo przenoszenia. Pojęcie to oznacza cały zakres fal dźwiękowych, jaki usłyszeć może ludzkie ucho. Przedział ten oscyluje w granicach 20 Hz-20 kHz. Im bliżej dolnej granicy tej skali mogą grać słuchawki, tym niższe dźwięki są w stanie wytworzyć. Osiągnięcie maksymalnego pułapu oznacza zdolność generowania nawet najwyższych tonów.

Osoby o wrażliwym słuchu mogą kupić modele o jeszcze szerszym paśmie przenoszenia. Dla przykładu niejedne słuchawki JBL są w stanie wytwarzać ścieżki audio o dolnym paśmie przenoszenia na poziomie poniżej 20 Hz.

Słuchawki a typ połączenia

Wygoda noszenia słuchawek zależy także od obecności kabla, którym są podpinane do odtwarzacza. Przewód lub jego brak niekiedy ma też wpływ na jakość dźwięku. Niezmiennie od lat popularne są słuchawki przewodowe. Do ich zalet należy brak konieczności ładowania i bezstratny transfer plików audio, który zazwyczaj przekłada się na lepsze wrażenia z odsłuchu.

Nie ma jednak reguły, zgodnie z którą modele na kablu zawsze grają lepiej od tych, które go nie mają. Dobre słuchawki bezprzewodowe będą generowały wyższej jakości dźwięk niż niższej klasy egzemplarze z kablem. Istnieje też rozwiązanie pośrednie, czyli modele wyposażone w odłączany przewód. Takimi urządzeniami są m.in. niektóre słuchawki Sony.

Rodzaje słuchawek bez kabla

W segmencie słuchawek działających bez kabla wyróżnia się trzy rodzaje urządzeń. Pierwszym są modele nakładane na uszy. Ich konstrukcja jest podobna niezależnie od producenta. Moduł łączności bezprzewodowej, akumulator i klawisze do sterowania umieszczone są w muszlach połączonych pałąkiem. Z tego względu słuchawki Bluetooth tego typu są nieco cięższe od przewodowych odpowiedników.

Słuchawki wkładane do ucha mogą mieć kabel między przetwornikami. Na przewodzie zwykle umieszczony jest akumulator i pilot do sterowania muzyką. Modele takie można wygodnie zakładać, umieszczając większą część przewodu na karku. Oprócz nich istnieją też słuchawki True Wireless. Składają się wyłącznie z dwóch przetworników. Bardzo wygodne jest ich ładowanie – wystarczy umieścić je w dołączonym elektronicznym etui.

Słuchawki i ich dodatkowe funkcje

Słuchawki wyposażone bywają w wiele udogodnień dla słuchaczy użytkujących je w różnych sytuacjach czy podczas aktywności fizycznej. Dobrym wyborem będą wtedy specjalne słuchawki do biegania. Dzięki dodatkowemu mocowaniu wokół przetworników pewnie trzymają się uszu, nawet podczas wykonywania dynamicznych ruchów i ćwiczeń.

W miejscach takich jak komunikacja miejska słuchanie muzyki zakłócają niekiedy hałasy otoczenia. Dobrym wyborem są wówczas słuchawki ANC, czyli modele wyposażone w tryb aktywnej redukcji szumów. Niezależnie od okoliczności przydaje się szybkie ładowanie. Wyposażone są w niego m.in. słuchawki Xiaomi. Przydatną funkcją dodawaną przez wielu producentów jest też błyskawiczne przełączanie się między różnymi urządzeniami, np. smartfonem i tabletem.
Więcej
Ostatnia strona