Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Beko - rata gratis 0724 - baner główny belka mobi 396x116
Raty - Do 30 rat 0% i do konca roku nie placisz - 0724 - belka 1024x85
Płyta gazowa Electrolux EGG64362K 59cm
  • Wymiary (szer. x gł.): 59 x 51 cm
  • Pola grzewcze: 4 palniki gazowe
  • Wykonanie płyty grzewczej: szklane
  • Sterowanie płyty grzewczej: elektroniczne - pokrętła na płycie grzewczej
1 49900
Raty

RRSO 0%

74,95 zł x 20 rat 0%

Płyta gazowa Beko HIYG64225SBOP bPro500 59cm
Kolor: 
Czarny
  • Wymiary (szer. x gł.): 59 x 51 cm
  • Pola grzewcze: 1 palnik gazowy "wok", 3 pola gazowe
  • Wykonanie płyty grzewczej: szklane
  • Sterowanie płyty grzewczej: mechaniczne - pokrętła na płycie grzewczej
  • Seria: Beyond
1 09900
Sugerowana cena producenta:  1 149 zł
Raty

RRSO 0%

54,95 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 150 produktów

Płyty gazowe w RTV EURO AGD

Płyta grzewcza to element, bez którego nie obejdzie się żadna kuchnia. Czym powinna charakteryzować się dobra płyta gazowa? To wciąż najpopularniejsze w polskich domach rozwiązanie cechuje się przede wszystkim ekonomicznością. Ponadto w odróżnieniu od indukcji czy palników elektrycznych płyta na gaz świetnie radzi sobie się z każdym rodzajem garnków. Sprawdźmy więc, co będzie istotne przy wyborze płyty gazowej do Twojej kuchni.

Płyty gazowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Dobrze wkomponowana „gazówka” dodaje wnętrzu profesjonalizmu i od razu wpada w oczy każdego gościa. Jeśli chcesz poczuć się w swojej kuchni jak szef z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna płyta na pewno to ułatwi! To rozwiązanie świetnie sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w blokach mieszkalnych i kamienicach wyposażonych w przyłącza gazowe. Wszędzie tam, gdzie płyty elektryczne do zabudowy mogą zostać zastąpione przez swoje gazowe odpowiedniki, warto zastanowić się nad ich montażem – koszt gazu jest bowiem niższy niż energii elektrycznej, co przełoży się na zauważalnie mniejsze rachunki.

Płyty gazowe a bezpieczeństwo

Niemal każda nowoczesna płyta gazowa do zabudowy wyposażona jest w szereg technologii odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jednym z takich systemów jest czujnik płomienia. W momencie, w którym urządzenie wykryje przerwanie strumienia ognia w palniku, automatycznie odetnie dopływ gazu. Płyty indukcyjne do zabudowy może i nie emitują płomienia, jednak mogą szybko przypalić Twój ulubiony garnek. Ponadto „gazówki” są zwykle o wiele szersze niż inne rodzaje płyt. Dzięki temu łatwiej rozłożyć na nich szereg garnków, zmniejszając tym samym ryzyko oparzenia.

Płyta gazowa do zabudowy – materiały

Płyty ceramiczne do zabudowy zwykle przekonują klientów swoim eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Bez dwóch zdań szklany połysk potrafi upiększyć każdą kuchnię, jednak w przypadku zastosowania nowoczesnej „gazówki” również można uzyskać bardzo podobny efekt. Rozwiązanie, o którym mowa, to płyty gazowe bez płomieni – czyli swego rodzaju hybryda między klasycznym palnikiem a płytą indukcyjną. Takie rozwiązanie cieszy oko podobnie, co jego elektryczny kuzyn, jednocześnie w pełni czerpiąc z ekonomicznych atutów standardowej „gazówki” – podczas jednego gotowania taka płyta gazowa do zabudowy może pobierać nawet o połowę mniej błękitnego paliwa!

W przypadku płyty bez płomieni palniki są umieszczone pod szklaną taflą, którą steruje się w pełni dotykowo. Wykorzystanie szkła jako bazy nie jest jednak czymś zupełnie obcym dla płyt gazowych. Coraz częściej można bowiem spotkać się z palnikami gazowymi umieszczonymi na szklanej czy ceramicznej powierzchni. Zastosowanie tego rozwiązania, oprócz eleganckiego wyglądu, ułatwia także czyszczenie sprzętu.

Czy płyta gazowa jest lepsza od innych rodzajów płyt?

Poza oszczędnościami płynącymi z używania błękitnego paliwa nowoczesne płyty gazowe dorównują swoim elektrycznym i indukcyjnym krewniakom praktycznie pod każdym względem. Indukcja, która znana jest przede wszystkim z szybkiego czasu nagrzewania, jedynie nieznacznie wyprzedza pod tym względem „gazówki”.

Sprzęt wyposażony w technologie przyspieszające gotowanie (m.in. FlameSelect czy PowerBoost) potrafi zmaksymalizować generowaną temperaturę i skrócić czas gotowania. Ponadto płyty gazowe dzięki swojej konstrukcji będą w stanie pomieścić jednocześnie więcej garnków oraz posiadają palniki o zwiększonej mocy przygotowane np. pod przygotowywanie potraw w woku.

Naprzeciw twierdzeniom, które mówią o tym, że rozwiązania opierające się o wykorzystanie gazu rzekomo mocno odbiegają od technologicznych możliwości paneli elektrycznych, wychodzą produkty z najwyższej półki. Nowsze płyty mogą posiadać takie funkcje jak np. blokada przed dziećmi czy pola typu booster pozwalające szybciej ugotować potrawę, dzięki czemu gotowy posiłek zachowuje więcej witamin i mikroelementów.  
Więcej
Ostatnia strona