Prezent dla dziewczyny – jak wybrać?

Autor: Joanna

Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla dziewczyny? W naszym poradniku znajdziesz sporo ciekawych pomysłów. Zarówno wybitnie kobiecych, jak i „uniseksowych”, przydatnych w każdym domu. Sprawdź nasze sugestie!

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 1 – głośnik przenośny

O uniwersalności głośników Bluetooth niech świadczy liczba modeli – mamy kilkaset. Mogą być duże jak walizka lub mieścić się w zamkniętej dłoni. Przyjmują formę prostopadłościanu z membranami po jednej (lub obu) stronach albo walca generującego dźwięk 360 stopni. Są stosunkowo ciche, „biurkowe”, lub zdatne nagłośnić imprezę na kilkadziesiąt osób (serio!). Eleganckie (a więc raczej delikatne) – i pancerne, które możesz bezpiecznie wrzucić do basenu (zwróć uwagę na normę odporności IPx – IPx8 to pełne zanurzenie!). Z tworzywa sztucznego, aluminium, obite materiałem, ze światełkami. Z rozbudowanym menu sterującym (a nawet… wejściem na gitarę) i najprostsze, „po prostu grające”. Z mikrofonem (pozwalające na rozmowy przez sparowany telefon) i pozbawione tego przetwornika. Wymagające zasilania z gniazdka (rzadkość – najdroższe, najmocniejsze) lub akumulatorowe.

Co wybrać na prezent dla dziewczyny, jeśli bierzemy pod uwagę czas pracy? Tu oczywiście się liczy pojemność baterii, a także standard Bluetooth („piątka” jest bardziej energooszczędna od „czwórki”). Wreszcie – to zapewne najważniejsze – są głośniki tanie i „doraźne” albo porządne. Markowe, kilkukilogramowe, kikludziesięciowatowe, z dobrymi przetwornikami, wzmacniaczami. Często wspomagane aplikacjami ułatwiającymi regulację ustawień, z predefiniowanymi profilami.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Modele jednego (dobrego!) producenta można niekiedy łączyć w pary – w ten sposób stworzysz bezprzewodowe stereo w domu czy na pikniku. Taki prezent dla dziewczyny powinien obsługiwać profil aptX, tak przekazywana muzyka brzmi jak z płyty CD (ważne: telefon również musi obsługiwać ten kodek). Jest NFC? To oznacza parowanie z kompatybilnym urządzeniem przez dotyk. Detal, ale miły. Być może najważniejszy będzie po prostu wygląd? Wybór jest ogromny, sprawdź komponenty. Skórzany pasek czy obicie z materiału to miłe dodatki, które na pewno wpłyną na odbiór prezentu!

 • 129,99 zł
 • 54,99 zł
 • 109,99 zł
 • 29,99 zł
 • 199 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 2 – suszarka

Wchodzimy na niezbadany dla mężczyzn teren. Suszarka ma suszyć, generalnie można obyć się bez niej – włosy same wyschną... Przyjmij bardziej profesjonalną optykę! Prędkość „wyrzutu powietrza” przez silnik o mocy nawet 2500 W mierzy się dziś w km/h (i ta wartość wynosi czasem… 160!). Jest to kolejny ciekawy pomysł na prezent dla dziewczyny, jednak przed zakupem musisz poznać kilka kluczowych haseł. Regulacja temperatury, prędkości i przycisk turbo dla niecierpliwych – wiadomo. A zimny nawiew? Chłodnym powietrzem dmuchamy na koniec, zamykając łuski włosów – stają się bardziej błyszczące i łatwiej układają. Strumień powietrza można nakierować koncentratorem, a potem podmienić go na dyfuzor, aby nadać kręconym włosom objętość. Niektóre firmy implementują programy naprzemiennego suszenia mocnego i delikatnego albo skutecznego suszenia w umiarkowanej temperaturze (ThermoProtect) – to też fajne rozwiązania!

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Jonizacja? Magiczne hasło pojawia się też przy nawilżaczach powietrza czy żelazkach – oznacza sposób eliminowania bakterii, profesjonalne jonizatory używane są również do odkażania pomieszczeń. Jonizator w suszarce działa jakby przeciwnie – uwalniane jony ujemne (do 63 mld/s!) wspomagają włosy. Dzięki niemu są miękkie i zdrowe, nie elektryzują się i lepiej układają. Producenci niekiedy stosują unikatowe rozwiązania z nawiewem wzbogaconym w odżywki lub bardziej wilgotnym. Koncentrator? W wąskiej końcówce skupia nadmuch powietrza i kieruje go na wybrany obszar. Dzięki temu możesz precyzyjnie modelować i wykańczać fryzurę. Najprzyjemniejsza nakładka to oczywiście masażer!

Co na prezent dla dziewczyny? Może model bardziej profesjonalny? Drogi, ale inteligentny, który potrafi zmierzyć temperaturę włosa i dopasować temperaturę nawiewu. Użytkowniczki takich urządzeń zapewniają, że już nigdy nie wrócą do zwykłej suszarki!

 • 259 zł
 • 219 zł
 • 349 zł
 • 219 zł
 • 179,99 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 3 – prostownica

Pozostańmy przy jej fryzurze. Kolejny pomysł na prezent dla dziewczyny? Może przyda się nowa prostownica? Proste! Potraktowane nią włosy mogą się falować – pewnie nawet o tym nie widziałeś? Do tego będą nabłyszczone i elastyczne. Standard: ceramiczne płytki rozgrzane w 30 s do 150 (włosy cienkie, wrażliwe, rozjaśniane), 200 (normalne, farbowane), maksymalnie do 235 stopni (gęste, mocno kręcone). Wydawałoby się, że tu nie ma żadnej filozofii…

Błąd. Płytki bywają węższe (od 25 mm) lub szersze (do 39 mm).W niektórych modelach stosuje się diamentowe (!) – trwałe, odporne na zarysowania. Tytanowe – tym niestraszna korozja (szczególnie ważne, jeśli dziewczyna lubi prostować wilgotne włosy, tuż po umyciu). Wzbogacone w odżywki (keratyna, olejek migdałowy bądź arganowy) albo z dodatkiem turmalinów – to minerały, które pod wpływem temperatury wytwarzają jony ujemne. Sama jonizacja jest często osobną funkcją.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Jaką prostownicę wybrać na prezent dla dziewczyny? Są modele z czujnikiem lub blokadą temperatury, a nawet takie skanujące na bieżąco włosy – dbają o poziom nawilżenia. Są prostownice parujące – to też sposób nawilżania. Z funkcją turbo (nagrzewanie w 15 s) i wielostopniową regulacją temperatury. Pracujące także na baterii (ok. 30 minut) i – ważne – z obrotowym kablem. Z wyświetlaczem LED lub OLED. Z automatycznym wyłącznikiem (raczej standard). W komplecie często nakładki i podkładki, mata termoodporna, etui podróżne – najlepiej dopytaj dziewczyny, co jest potrzebne.

 • 209,98 zł
 • 149,99 zł
 • 149,99 zł
 • 248 zł
 • 99,99 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 4 – lokówka

Kontynuujemy wątek – jeśli nie prostowanie, to może podkręcanie, zwiększające objętość i redukujące elektryzowanie się włosów. Co wybrać na prezent dla dziewczyny? Nowoczesną lokówkę (niekiedy zwaną szczotką modelującą). Ma wiele cech wspólnych z prostownicą. Temperatura pracy 180-230 stopni, w niektórych modelach regulowana. Powłoka ceramiczna, ceramiczno-keratynowa (dodatkowa pielęgnacja), turmalinowo-tytanowa, uwalniająca olejki. Automatyczne wyłączanie, obrotowy przewód – to podstawa. Wymienne nasadki i szczotki, sygnały dźwiękowe, jonizacja, wbudowana podstawka – fajne opcje.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając taki prezent dla dziewczyny? Bardziej zaawansowane funkcje to automatyczne dobieranie temperatury i zdefiniowane tryby (lub możliwość samodzielnego ustawienia czasu) oraz zimny nawiew (na koniec zabiegu). Zwróć uwagę na konstrukcję wałka i uchwytów – na tym polu następują innowacje; są lokówki z przełącznikiem rotacyjnym, a nawet mechanicznie nawijające włosy! Na tej półce pojawiają się też ciekawe akcesoria (do czyszczenia wałka, do rozdzielania włosów, wymienne końcówki do loków czy fal, do wygładzania lub objętości) – do sprawdzenia przed zakupem. A jeśli masz naprawdę duży budżet, sprawdź urządzenie Dysona wykorzystujące zupełnie inną technologię – stylizowania gorącym powietrzem (z jednoczesnym suszeniem), wykorzystującą tzw. efekt Coandy!

Polecane lokówki
 • 119,99 zł
 • 229 zł
 • 379 zł
 • 279 zł
 • 149,99 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 5 – depilator

Temat włosów kończymy ich usuwaniem. Zakup takiego prezentu dla dziewczyny nie powinien być raczej niespodzianką – delikatny temat, unikaj nieporozumień… Depilatory wyrywają włosy z cebulkami – robią to za pomocą dysków lub pęset. To pierwsze rozwiązanie jest skuteczniejsze i dokładniejsze, a także szybsze, ale nieco bardziej bolesne. Drugie jako łagodniejsze polecane jest kobietom ze szczególnie wrażliwą skórą i alergiczkom. Oba umożliwiają stosowanie licznych nasadek. W komplecie bywają: napinająca skórę, „wprowadzająca” – do pierwszych zabiegów, do miejsc delikatnych (pachy, bikini), do twarzy, masująca, do usuwania odcisków, złuszczająca, a nawet goląca, przycinająca włoski czy trymer (depilator to niekiedy także golarka i trymer, trzy w jednym!).

Na co zwrócić uwagę wybierając taki prezent dla dziewczyny? Najtańsze depilatory (do 200 zł) są zasilane przewodowo – z tych nie skorzysta pod prysznicem czy w wannie. Większość jest bezprzewodowa (1-1,5 godz. ładowania starcza na 40-50 minut pracy) i wodoodporna – zabiegi na mokro są łagodniejsze i przyjemniejsze! Urządzenia najczęściej mają podświetlenie, niekiedy czujnik zbyt mocnego docisku, w komplecie czasem jest rękawiczka złuszczająca. Najdroższe modele mają ruchomą głowicę, innowacyjne nakładki typu szczoteczka do peelingu albo pilnik do stóp, umożliwiają masaż ultradźwiękami… Jest w czym wybierać!

Polecane depilatory
 • 729 zł
 • 139 zł
 • 839 zł
 • 179 zł
 • 779 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 6 – odkurzacz automatyczny

Przyjemności ciąg dalszy. Nasz kolejny pomysł na prezent dla dziewczyny? Taki, który zwolni ją z obowiązku sprzątania! No dobrze, odkurzacz automatyczny nie zrobi całej roboty, to raczej pomocnik. Ale puszczając go do akcji, gdy wychodzisz do pracy, wrócisz do mieszkania z podłogą oczyszczoną z kurzu i paproszków. Oczywiście efekty pracy są wprost proporcjonalne do ceny. Sprzęt za kilkaset złotych jest dość ślepy i jeździ jak wariat, słabo sobie radzi z przestrzenią przy listwach czy w rogach, może się zablokować na progu. Ale najlepsze maszyny – takie za kilka tysięcy – to fantastyczne wynalazki, które odmienią nie tylko jej, ale i twoje życie!

Automat przeznaczony do sprzątania podłóg ma procesor zamiast mózgu, czujniki zamiast oczu i uszu, kółka zamiast nóżek, system szczotek zamiast rączek, brudy wchłania otworem niczym jamochłon. Liderów rynku wyposażono w kamery i lasery – skanują i mapują wirtualnie przestrzeń. W silniki cyklonowe i odrzutowe, zwiększające ciąg na dywanach i w miejscach silnie zabrudzonych. Łączą się też ze smartfonami – przebieg pracy możesz kontrolować, ustawiać i podglądać za ich pomocą. Algorytmy poruszania nie zawsze są zrozumiałe, ale w drogich modelach skuteczne (popularne tryby: wzdłuż krawędzi, spirala, po skosie), takie roboty wiedzą, gdzie są i dokąd jadą, sprawnie pokonują centymetrowe przewyższenia, skutecznie wracają do bazy i po naładowaniu same ruszają znów do pracy. Maszyny wjadą pod fotel (mają poniżej 10 cm) i nie spadają ze schodów (sprawdzają podłoże diodami). Ale i tak lepiej wyciągnij kapcie spod łóżka, podnieś zabawki, przestaw krzesła – na pustej powierzchni powinny zostać tylko kurz i śmietki.

Najlepsze modele samodzielnie opróżniają pojemnik na brudy – taki przyjaciel domu jest samodzielny i poza jednorazowym programowaniem nie wymaga praktycznie żadnej obsługi! Wśród dodatków, obecnych także w tańszych modelach – sterylizator ultrafioletowy (zabija zarazki), przystawka typu mop (urządzenie ma pojemnik na wodę, porusza się w tym trybie dwa kroki w przód, jeden w tył; funkcja nie zawsze skuteczna, do efektywnego czyszczenia na mokro są specjalne automaty), filtr HEPA, w droższych są też czasem latarnie naprowadzająco-blokujące i taśmy blokujące.

Najpopularniejsza forma robota to koło, ale są też maszyny bardziej trójkątne oraz D-kształtne – zwolennicy uważają, że lepiej sprawdzają się w narożnikach. Poza szczotką boczną (lub dwiema) zgarniającymi jest zazwyczaj szczotka główna (lub dwie), wprowadzająca brud do wnętrza maszyny. Jest to kolejny ciekawy pomysł na prezent dla dziewczyny. Czytając i oglądając recenzje – ten sprzęt jest chętnie kupowany i testowany, bardzo efektownie wygląda na wideo. Historia zaczęła się na początku tego tysiąclecia, a produkty ciągle się rozwijają!

 • 1 149 zł
 • 999 zł
 • 2 299 zł
 • 969 zł
 • 2 799 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 7 – uchwyt do selfie

Zdjęcia selfie to nie kobieca próżność, to konieczność ery Instagrama. Robione smartofnem w wyciągniętym ręku oznaczają prosty portret zbliżenie, bez rozbudowanego tła i kontekstu, często dziwnie kadrowany. Kijek (uchwyt, wysięgnik, monopod, tyczka, selfie stick) znacznie poszerza perspektywę i daje sporo nowych możliwości.

Kijek może być świetnym prezentem dla dziewczyny i niewiele ryzykujesz, to niedrogi gadżet. Ale wbrew pozorom uchwyt uchwytowi nierówny! Dosłownie – długości rozłożonych urządzeń to 60, 80, nawet 120 cm. Te lepsze mają bluetoothowy pilot do aktywacji migawki, w niektórych są też przyciski zoomu i zmiany aparatu na przedni (ta funkcja powinna działać z iPhone’ami) – to coś więcej niż kawałek plastiku. Naładowane, pracują długie godziny. Złożone mieszczą się w kieszeni. Ważą niecałe 200 g. Są modele z uniwersalnym uchwytem z obrotowym gwintem ¼ cala – wybierz taki, jeśli myślicie o możliwości zamocowania np. kamery sportowej lub dookólnej. Inne mają tripod, mogą służyć jako statyw. Niektóre – diody LED, dodatkowe źródło światła pomoże nocą. Albo lusterko umożliwiające robienie selfiaków tą lepszą (czyli tylną) kamerą smartfonu. Zdarzają się nawet modele z głośnikiem Bluetooth!

Jak wybrać prezent dla dziewczyny? Nie bez znaczenia jest estetyka selfie sticka. Są pięknie wyglądające (i elegancko składane) uchwyty seledynowe, różowe czy białe!

Polecane uchwyty do selfie
 • 29,99 zł
 • 54,99 zł
 • 14,99 zł
 • 24,99 zł
 • 59,99 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 8 – mikser ręczny

„Dobry stary” mikser, klasyczny kształt z końcówkami trzepakowymi (do ubijania) i hakowymi (do gęstego ciasta). Niekiedy także z rózgą (do napowietrzania), nasadką miksującą (np. jedzenie dla niemowląt czy koktajle) albo z ostrzami. Takie urządzenie mają lub miały babcia i mama. Czas na was?

Mikser ręczny przyda się w każdej kuchni – umożliwia mieszanie, zagniatanie, ubijanie… Tego nie zrobisz za pomocą blendera. Regulowana liczba obrotów (cztery do dziewięciu biegów), czasem tryb turbo. Siniki 85 do 500 W, to oznacza 100 do nawet 2300 obrotów na minutę. Co na prezent dla dziewczyny? Może mikser ręczny w kolorze kremowym, grafitowym albo niebieskim? A może model wyjątkowy, z młynkiem i pojemnikiem (np. do mielenia kawy) albo funkcją – uwaga – podgrzewania (ciepłym powietrzem) miksowanego masła. Z podświetleniem LED? Są i takie wynalazki!

Polecane miksery ręczne
 • 199,99 zł
 • 699 zł
 • 239 zł
 • 199,99 zł
 • 499 zł

Prezent dla dziewczyny – propozycja nr 9 – robot kuchenny

Na koniec zostajemy w kuchni – to nie musi być przykry obowiązek, wręcz przeciwnie! Robot kuchenny jest bardziej rozbudowanym mikserem. Narzędziem prostym w obsłudze, ale wieloelementowym, wymagającym częstego składania i mycia – ten zakup warto przemyśleć.

Silnik 500-1700 W wprawia w ruch jedną z licznych końcówek pracujących w systemie trójwymiarowego mieszania planetarnego, umieszczanych w ramieniu opuszczanym do misy (pojemność 4-7 l) lub kielicha (1-2,5 l). Funkcji bez liku: mielenie mięsa, tarcie ziemniaków i na wiórki, cięcie w kostkę i na plastry, wyciskanie cytrusów, a także – jak w robocie ręcznym – ubijanie piany, zagniatanie ciasta, rozdrabnianie, miksowanie, blendowanie. Po dokupieniu specjalnych przystawek przygotujecie też rozmaite makarony czy płaty lasagne. Obiady, desery, chleby, soki… Liczbę zastosowań takiego urządzenia ogranicza tylko wyobraźnia!

Na co zwrócić uwagę wybierając taki prezent dla dziewczyny? Robot kuchenny to duża maszyna i będzie zajmować miejsce na blacie, dlatego liczy się estetyka. Producenci o tym wiedzą i śliczne designerskie modele nie stanowią rzadkości. Są też takie bardziej elektroniczne i jeszcze bardziej wielofunkcyjne, z płytą indukcyjną i automatycznymi programami. Jeśli decydujesz się na urządzenie tanie, weź pod uwagę potencjalne kłopoty z trwałością. Robot planetarny ciężko pracuje przy ugniataniu ciasta – jeśli ma przetrwać latami, wykonanie musi być pierwszej klasy!

Polecane roboty kuchenne
 • 2 299 zł
 • 1 249 zł
 • 1 199,99 zł
 • 459 zł
 • 3 999 zł
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny