Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Wielorabaty - 30/55/80/1 - 250524 - belka 1024x85

Mikrofony (129)

Mikrofon HyperX Quadcast Przewodowy Pojemnościowy Czarny
 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB
 • Długość przewodu:  3 m
 • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz
 • 19,45
  × 20 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  19,45
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
Mikrofon Krux Edis 1000 Przewodowy Pojemnościowy Czarny
 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB
 • Długość przewodu:  2,9 m
 • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz
Zobaczyłeś 20 z 129 produktów

Mikrofon a odbiór dźwięku

Mikrofon jest zbiorczym pojęciem oznaczającym bardzo różne typy sprzętu. Jedną z cech, na którą trzeba zwrócić uwagę, są tryby odbioru dźwięku. Wyróżnia się ich cztery.

Pierwszym z trybów jest odbiór jednokierunkowy. Cechują się nim mikrofony kardioidalne. Urządzenia te wychwytują dźwięk wyłącznie z naprzeciwka, a więc z miejsca, w którym stoi lub siedzi osoba mówiąca do mikrofonu. Zaletą tego rozwiązania jest brak rejestrowania szumów powstających dookoła urządzenia. Mikrofony te przydatne są więc wtedy, gdy mówi jedna osoba. Co jednak zrobić, gdy np. nagrywa się podcasty i przeprowadza wywiady? Wówczas lepszym wyjściem są mikrofony dwukierunkowe. Dzięki nim słyszalne są dwie osoby siedzące naprzeciwko siebie.

W przypadku większej liczby osób taki mikrofon może nie wystarczyć. W takiej sytuacji sprawdzają się mikrofony dookólne. Rejestrują one dźwięk w zakresie 360°. Ostatni tryb zainteresuje wszystkich tych, którzy chcą się podzielić swoją muzyką. Mikrofony stereo nadają się świetnie do nagrywania piosenek. Kupić można także urządzenia obsługujące wszystkie te tryby. Cena mikrofonu o takiej funkcjonalności może być wyższa niż obsługującego tylko jeden tryb odbioru dźwięku.


Rodzaje mikrofonów

Kolejnym ważnym parametrem mikrofonów jest czułość na dźwięk i odporność na warunki zewnętrzne. Osoby szukające urządzenia do użytku w pomieszczeniach zamkniętych (np. w domu, studiu nagraniowym lub sali konferencyjnej) mogą zainteresować mikrofony pojemnościowe. Sprzęt tego typu odznacza się wysoką czułością na dźwięk, dzięki czemu dobrze oddaje barwę głosu i muzykę.

Do rejestrowania dźwięku na zewnątrz lepsze są mikrofony dynamiczne. Są mniej czułe, dzięki czemu przypadkowe szumy są słabiej wychwytywane. Oprócz tego nie są tak bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne.


Mikrofon a przeznaczenie

Nie każdy mikrofon musi służyć do zastosowań takich jak np. nagrywanie streamów, podcastów czy muzyki. Istnieje wiele innych scenariuszy użycia, tak w domu, jak i poza nim.

Wiele osób potrzebuje mikrofonu do komunikowania się z rodziną, znajomymi lub współpracownikami poprzez komunikatory. Do takiego użytku przydatny jest mikrofon do komputera. Urządzenie to sprawdzi się także, gdy zajdzie potrzeba komunikowania się z innymi graczami podczas rozgrywki w trybie wieloosobowym.

Podobne w formie i zastosowaniu są sprzęty dla urzędów i firm. Mikrofony konferencyjne to urządzenia zazwyczaj wyposażone w statyw. Dzięki temu prelegent może swobodnie przemawiać bez konieczności trzymania sprzętu w ręce.

Podczas konferencji nie zawsze jednak możliwe jest przemawianie zza stołu. Podczas spotkań z uczestnikami wydarzenia nierzadko trzeba się przemieszczać lub pokazywać informacje wyświetlane na telewizorze czy rzutniku. W takiej sytuacji najwygodniejsze są mikrofony krawatowe, które przypina się do odzieży.

Imprezy, tak prywatne, jak i firmowe, warto urozmaicić wspólnym śpiewaniem. W takich momentach użyteczne są mikrofony karaoke.


Marki mikrofonów

Oprócz parametrów wiele osób zwraca uwagę również na renomę producenta mikrofonów. Wśród nich znaleźć można zarówno urządzenia marek uznanych w środowisku gamingowym, jak i sprzęt uniwersalny.

Na opinie o mikrofonach wpływ często ma prestiż innych urządzeń danej firmy. Z tego powodu wśród graczy dobrą reputację mają mikrofony Razer. Wielu zwolenników ma również Genesis, kolejna marka tworząca m.in. klawiatury, myszki i fotele gamingowe. Dobrą reputacją cieszą się więc także mikrofony Genesis.

Innym dużym graczem na rynku sprzętu gamingowego jest HyperX. Urządzenia tego koncernu również zapewniają niezakłóconą komunikację głosową podczas multiplayerowej rozgrywki na serwerze. Mikrofony HyperX to także świetne narzędzia dla streamerów.

Gamingowe zacięcie można odnaleźć również w produktach innych firm. Interesujące są m.in. mikrofony SPC Gear, wśród których są modele wyposażone w atrakcyjne oświetlenie LED. Oprócz tego producent ten ma też wiele innych funkcjonalnych mikrofonów o stonowanym wzornictwie. Osobom, którym zależy na połączeniu klasycznego designu z wysoką funkcjonalnością, polecić można także mikrofony Shure. Na uwagę zasługują jednak także inne marki dostępne na rynku.


Mikrofony – specyfika i dodatki

Mikrofony stają się jeszcze bardziej użyteczne za sprawą dodatków, które rozszerzają ich możliwości. Niektóre z nich są częścią zestawu sprzedażowego. Inne z kolei można dokupić osobno.

Przydatnym akcesorium jest stojak zapewniający stabilność sprzętu. Mikrofony na statywie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – domu, sali prób lub pokoju konferencyjnym. W takich miejscach przydać się może także siatka łagodząca siłę głosek zwarto-wybuchowych. Aby dźwięki te nie irytowały słuchaczy, warto nabyć mikrofon z pop filtrem.

Uniwersalność mikrofonu zwiększa się, gdy można go podłączyć do różnych urządzeń. Dla przykładu port USB-C umożliwia podpięcie mikrofonu do smartfonu, slot XLR – do sprzętu profesjonalnego, a mikrofony USB można podłączać do każdego komputera.

Więcej
Ostatnia strona