Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - Samsung - Galaxy Buds3 Pro | Buds3 - 0724 - 396x116 v2
AKC - Wakacyjne brzmienie - 0624 - 1024x85 Saundcore_1305457

Wybierz Słuchawki dla siebie

Nauszne
Nauszne
Douszne
Douszne
Sportowe
Z mikrofonem
Z mikrofonem
Bezprzewodowe
Bezprzewodowe

Słuchawki nauszne (413)

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 ANC Nauszne Czarny
Kolor: 
Czarny
  • Budowa słuchawek: nauszne, zamknięte
  • Łączność: bezprzewodowe z opcją kabla 3,5mm, Bluetooth z NFC
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / tak
  • Pasmo przenoszenia: 4 - 40000 Hz
cena z kodem
89500
Raty

RRSO 0%

29,83 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 1 299 złCena bez kodu:1 299 zł

Cena promocyjna z kodem RABSONYDAYS724 obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM5  ANC Nauszne- Bluetooth 5.2 Czarny
Kolor: 
Czarny
  • Budowa słuchawek: nauszne, zamknięte
  • Łączność: bezprzewodowe z opcją kabla 3,5mm, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / tak
cena z kodem
1 24900
Raty

RRSO 0%

41,63 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 1 399 złCena bez kodu:1 529 zł

Cena promocyjna z kodem RABSONYDAYS724 obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 20 z 413 produktów
Słuchawki nauszne to rodzina urządzeń wyposażonych w duże przetworniki zasłaniające całą małżowinę uszną. Pomimo podobnej konstrukcji istnieje wiele cech, które mocno odróżniają poszczególne modele od siebie. Jednym z nich jest sposób komunikowania się słuchawek nausznych z urządzeniem, do którego są podłączane.

Niezmiennie od wielu lat popularnością cieszą się modele wyposażone w przewód. Najczęściej jest on zakończony złączem mini jack 3,5 mm. Wtyczka tego typu umożliwia podpięcie słuchawek nausznych do większości urządzeń takich jak smartfony, tablety, odtwarzacze MP3 i komputery. Jeżeli sprzęt, do którego podłączane mają być słuchawki nauszne, nie ma złącza mini jack, wybrać można model z portem USB-C. Największych melomanów zainteresują z kolei modele ze slotem AUX.

Przewód w słuchawkach nausznych oznacza brak kompresji dźwięku, która występuje w egzemplarzach bez kabla. Słuchawki bezprzewodowe nauszne są z kolei wygodniejsze. Dzięki nim można słuchać muzyki lub prowadzić rozmowy telefoniczne z odległości nawet kilku metrów od urządzenia, z którym są połączone.

Przeznaczenie słuchawek nausznych

Prosty podział na słuchawki nauszne z kablem z lepszą jakością dźwięku i bez kabla z gorszą nie istnieje. Na wrażenia z odsłuchu audio wpływ ma też budowa przetworników. Warto zwrócić uwagę na ich wielkość oraz pasmo przenoszenia.

Wielkość przetworników jest kluczowa dla jakości dźwięku. Najprościej mówiąc, im są większe, tym odsłuch muzyki jest lepszy. Duże przetworniki umożliwiają całkowite zakrycie małżowiny usznej, co z kolei pozwala lepiej odciąć słuchacza od dźwięków otoczenia. Najlepsze są w tym wypadku słuchawki zamknięte. Są to modele, które zakrywają ucho z trzech stron, czyli od przodu i boków. Najczęściej spotkać można słuchawki nauszne z przetwornikami o wielkości 40 mm.

Pasmo przenoszenia to parametr opisujący skalę częstotliwości wytwarzanych dźwięków. Także tu najlepiej, by było jak największe. Dzięki temu możliwe jest generowanie zarówno bardzo wysokich, jak i bardzo niskich dźwięków. Dobre modele mają zakres częstotliwości 20 Hz-20 kHz, czyli tyle, ile słyszy przeciętny człowiek. Osoby o doskonałym słuchu muzycznym mogą wybrać słuchawki DJ o szerszym zakresie częstotliwości.

Konstrukcja słuchawek nausznych

Przy wyborze słuchawek nausznych ważne jest także, by dobrać ich konstrukcję do miejsca, w którym będą używane. Oprócz wspomnianych modeli zamkniętych istnieją też konstrukcje otwarte i półotwarte. Te ostatnie starają się łączyć zalety dwóch pierwszych rodzajów przetworników.

Słuchawki otwarte to modele, których największą zaletą jest odtwarzanie dźwięku w sposób najbliższy naturalnemu. W przeciwieństwie do zamkniętych konstrukcji nie zachodzi tu bowiem zjawisko odbicia fal dźwiękowych wewnątrz przetworników. Plusem otwartej budowy jest też lepsza wentylacja uszu. Wadą takich słuchawek dousznych jest wydobywanie się dźwięku poza słuchawki. Nie sprawdzają się więc w miejscach, w których nie wolno przeszkadzać innym ludziom, np. w bibliotece.

Zalety konstrukcji zamkniętych i otwartych starają się łączyć słuchawki półotwarte. Ich przetworniki otaczają ucho tak jak w modelach zamkniętych. Zazwyczaj powleczone są materiałem, który przepuszcza część powietrza do małżowiny usznej. Jako rozwiązanie pośrednie tłumienie hałasów i wentylacja również są mniejsze niż w modelach zamkniętych i otwartych.

Opcjonalne wyposażenie słuchawek nausznych

Słuchawki nauszne mogą mieć też dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest aktywna redukcja szumów. Technologia ta pozwala całkowicie odciąć się od hałasów dobiegających z otoczenia. Możliwość skorzystania z tej opcji nie występuje w egzemplarzach o otwartej konstrukcji.

Do skorzystania z aktywnej redukcji szumów niezbędny jest panel z klawiszami lub dotykowa obudowa słuchawek nausznych. Nie jest to jedyna jej funkcja. Naciskanie klawiszy lub panelu na przetwornikach często pozwala też np. na regulację głośności, zmienianie utworów i ich pauzowanie oraz odbieranie połączeń.    
Więcej
Ostatnia strona