Najlepsza stacja dokująca – sprawdź nasze propozycje

Autor: Anna

Chcesz zwiększyć funkcjonalność swojego laptopa, uporządkować akcesoria do konsoli do gier, a może w tym samym czasie ładować wiele urządzeń przenośnych? Umożliwi to odpowiednia stacja dokująca. Jesteś wymagającym użytkownikiem sprzętu elektronicznego? Zobacz polecane modele i znajdź taki, który spełni Twoje oczekiwania.


Stacja dokująca do laptopa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest stacja dokująca i do czego służy,

- jaką stację dokującą do laptopa wybrać,

- jaką stację dokującą do smartfona kupić,

- jaką stację dokującą do PlayStation warto wybrać.

Stacja dokująca – do czego służy?

Nazwa „stacja dokująca” może odnosić się do kilku rodzajów urządzeń. W zależności od tego, czy mówisz o rozbudowanym modelu przeznaczonym do użytku z laptopem, czy o akcesoriach do ładowania telefonów i tabletów, stacja dokująca może pełnić różne funkcje. Najczęściej pod tym pojęciem rozumie się przystawkę, za pomocą której można szybko i wygodnie nadać laptopowi funkcjonalność stacjonarnego komputera bez konieczności podłączania monitora, myszy, klawiatury czy drukarki po kolei, za pomocą wielu przewodów. Zamiast tego urządzenia peryferyjne pozostają stale połączone ze stacją dokującą, której komunikacja z notebookiem przebiega dzięki specjalnemu złączu. Więcej na ten temat w artykule Stacja dokująca – co to jest i jak działa.

Oprócz łatwego dostępu do niezbędnych narzędzi na stanowisku pracy stacje dokujące zapewniają podłączonemu laptopowi zasilanie. Podobnie dzieje się również w przypadku innych urządzeń, takich jak stacje dokujące do smartfonów, tabletów czy kontrolerów do gier. Ich najważniejsza funkcja to ładowanie – urządzenia wystarczy umieścić na przeznaczonym do tego złączu. Pomysł ten wykorzystuje np. stacja dokująca iPhone ze złączem Lightning.

Stacja dokująca do laptopa – jaką wybrać?

Stacja dokująca Dell Dock 452-BCCWJeśli szukasz urządzenia, które ułatwi Ci korzystanie z laptopa na stacjonarnym stanowisku pracy, do wyboru masz dwa typy sprzętu:

  • stacje dokujące – urządzenia przeznaczone do laptopów i wyposażone w specjalne złącze bądź przewód USB oraz własny akumulator. Oprócz licznych gniazd ułatwiających szybkie podłączenie urządzeń peryferyjnych przystawka umożliwia np. ładowanie baterii laptopa. Częstym wyborem naszych klientów jest stacja dokująca Dell Dock 452-BCCW. Ma formę niewielkiego modułu wyposażonego w kilka złączy USB, gniazdo HDMI oraz Ethernet. Stacja dokująca USB nadaje się do stosowania z różnymi modelami laptopów,
  • replikatory portów – to prostsze akcesoria, które sprawdzają się podczas pracy na laptopie o niewystarczającej liczbie złączy, nie posiadają jednak funkcji ładowania baterii. Modele takie jak np. Unitek Y-3704 podłącza się do komputera za pomocą przewodu USB, a urządzenie daje możliwość korzystania z wielu gniazd USB, a także np. portu HDMI, VGA czy złącza Ethernet. Replikator może być samodzielnie stojącym urządzeniem lub pełnić funkcję podkładki pod notebooka.

WSKAZÓWKA

Zaletą stacji dokujących USB jest nie tylko szybki dostęp do dodatkowych złączy, ale również możliwość łatwiejszego utrzymania porządku. Urządzenie doskonale sprawdzi się, jeśli nie znosisz plątaniny przewodów na biurku – wszystkie złącza są w zasięgu ręki, a spakowanie laptopa do torby wymaga odłączenia tylko jednego przewodu.

  • 399 zł
  • 149,90 zł
  • 109,90 zł

Stacja dokująca do smartfonaStacja dokująca do smartfona – polecane modele

Stacje dokujące wykorzystuje się nie tylko podczas pracy na komputerze – pomysł wykorzystali także producenci telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych. Do czego służy stacja dokująca do smartfona? To wygodna i praktyczna ładowarka – wystarczy, że do ładowania podłączysz telefon do złącza lub położysz go w wyznaczonym miejscu. Niektóre modele pozwalają na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń mobilnych. Jeśli szukasz funkcjonalnego sprzętu do użytku w biurze, przychodni albo kawiarni, zwróć uwagę na stację dokującą Unitek Y-2172. Jest ona wyposażona aż w 10 portów USB i praktyczną półkę na urządzenia.

Stacja dokująca do konsoli do gier – jaką kupić?

Chcesz lepiej zorganizować przestrzeń w salonie? Zacznij od uporządkowania akcesoriów do konsoli do gier. Liczne kontrolery, kable i ładowarki tworzą często plątaninę, która nie mieści się w szufladach. Estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem tego problemu jest kupno stacji dokującej PS4, która jednocześnie ładuje pady do gier i pełni funkcję praktycznego stojaka. Dzięki Sony DualShock 4 Charging Station kontrolery są zawsze naładowane, gdy ich potrzebujesz – wystarczy, że odłożysz je na stację dokującą po każdej rozgrywce.

Sprawdź, jakie jeszcze gadżety przydadzą się w domu gracza!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link