Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Dzień dziecka - 0524 - belka mobi 396x116
Raty - Apple - do 24 rat 0% i do września nie płacisz - 052024 - belka 1024x85

Smartfony i telefony komórkowe - Sony (14)

Smartfon Sony Xperia 1 VI 12/256GB 6,5" 120Hz 48Mpix Czarny

Dostępne kolory

 • Wyświetlacz:  6,5 " 2340 x 1080 pikseli OLED
 • Pojemność baterii:  5000 mAh
 • Pamięć RAM/wewnętrzna :  12 GB / 256 GB
 • Aparaty tylny/przedni:  48 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix / 12 Mpix

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 162,47
  × 40 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  162,47
  × 40 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
Smartfon Sony Xperia 5 V 8/128GB 6,1" 120Hz 52Mpix Czarny

Dostępne kolory

 • Wyświetlacz:  6,1 " 2520 x 1080 pikseli OLED
 • Pojemność baterii:  5000 mAh
 • Pamięć RAM/wewnętrzna :  8 GB / 128 GB
 • Aparaty tylny/przedni:  52 Mpix + 12 Mpix / 12 Mpix

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 204,95
  × 20 rat 0%

  Do września nie płacisz!

  204,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do września nie płacisz!
Zobaczyłeś 14 z 14 produktów

Następcy klasyki – telefony Sony wciąż zachwycają


Telefony Sony znane są nie od dziś a ich marka ma ugruntowaną pozycję na rynku. Jednak, na początku drugiej dekady XXI wieku, kiedy Sony Ericsson przemianowany został na Sony, wielu zastanawiało się, z czym ta zmiana będzie związana. Po latach okazało się, że urządzenia japońskiego producenta znajdują się w czołówce.
Każdy, kto ma lub miał styczność z marką Sony, z pewnością od razu skojarzy ją z telewizorami czy konsolami PlayStation 5. Coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę, że producent odważnie wkroczył do świata smartfonów. Telefony Sony oferują użytkownikom rozwiązania, których nie mają inne, znacznie bardziej popularne modele.

Pierwszy smartfon Sony


Od 2001 roku marka Sony Ericsson na stałe wpisała się do świadomości konsumentów na całym świecie. Wspominane do dziś takie sprzęty, jak Walkman W800i czy telefon K750i były wówczas najsłynniejszymi produktami tej japońskiej marki, ponadto jednymi z najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Nic więc dziwnego, że zarówno konsumenci, jak i eksperci liczyli na to, iż telefony Sony z roku na rok będą coraz lepsze.

Kiedy w październiku 2011 roku Sony wykupił wszystkie udziały Sony Ericssona, rozpoczynając rok później produkcję i dystrybucję urządzeń pod własnym szyldem. Chcąc jednak zachować ciągłość i świadomość marki pierwszy smartfon Sony Xperia odnosił się w nazwie do modelu Xperii Arc S – flagowca Sony Ericsson.

Telefony Sony są dla wszystkich


Nadrzędnym celem japońskiego potentata jest produkcja i sprzedaż tylko takich urządzeń, które sprawdzą się w przypadku każdej grupy docelowej. W ofercie smartfonów Sony znajdują się zatem modele zarówno dla miłośników fotografii, klientów biznesowych, wymagających nieco innych funkcji, niż tych, które obecne są w tradycyjnych rozwiązaniach, czy użytkowników, wykorzystujących telefony do zwykłych, codziennych czynności. Tym samym Sony Xperia to marka z ofertą, wśród której każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb.

Innowacyjne rozwiązania telefonów Sony


Japoński koncern dość mocno wyróżnia się wśród konkurencji, jeśli chodzi o strategię projektowania produktów. Przez wszystkie lata działalności decydował się raczej na tradycyjne, sprawdzone wzorce. W ostatnich miesiącach podejście to jednak uległo zmianie – smartfony Sony zaczęły przewyższać inne modele mnogością rozwiązań i funkcjonalności i tym samym telefony Sony Xperia zzyskuje opinie bardzo dobre.

Na plan pierwszy na pewno wysuwa się możliwość łatwego i bezpiecznego przesyłania danych ze starych smartfonów na telefon Sony Xperia. Funkcja ta jest wyjątkowo istotna, gdy rozpoczynamy pracę z nowym urządzeniem i zależy nam na danych ze starego. Po całym procesie nasz smartfon Sony posiada nie tylko kontakty, zdjęcia czy filmy ale i całą historię połączeń oraz muzykę.

Telefony Sony posiadają też funkcję monitora zewnętrznego pozwalając na łączenie smartfonu Xperia nawet z kompatybilnym aparatem fotograficznym. Nie jest to jedyna funkcjonalność urządzeń dla osób lubiących fotografię. W wybranych modelach serii Xperia 5 lub Xperia 1 można wykonywać zdjęcia w trybie RAW, dostosować balans bieli, kontrast czy ustawić ostrość.

Niemałą gratką, zwłaszcza dla miłośników muzyki jest praca producentów nad jakością dźwięku w telefonach Sony. Świetne efekty daje więc zastosowanie sztucznej inteligencji DSEE Ultimate. Wpłynęło to na poprawę między innymi częstotliwości dźwięku, zakresu dynamicznego a tym samym na ogólną, wysoką jakość słuchanej muzyki.

Bardzo istotnym elementem w telefonach Sony jest wydajna i mocna bateria, która dodatkowo wzbogacona została o funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy zaledwie 30 minut, by naładować ją do aż 50%. Warto też zaznaczyć, że wykorzystanie najnowszych technologii pozwoliło producentom zadbać także o długą żywotność baterii. W niektórych modelach serii Xperia 10 poza długim czasem pracy baterii wykorzystano też technologie 5G oraz wytrzymałą i wodoodporną obudowę. Dzięki temu z telefonów tych można pewnie korzystać w dowolnym czasie i miejscu.

Sony Xperia to marka znana nie od dziś. Doświadczenie, innowacyjność w technologii i dbałość o wysoką jakość urządzeń to jej mocne strony, dlatego też wypuszczane na rynek modele są idealne dla każdego, kto wymaga od smartfona czegoś więcej.
 
Więcej