Wymarzone roboty dla dzieci od 8 lat – 3 sprawdzone propozycje na prezent na mikołajki

Autor: Joanna

Poszukiwanie idealnego prezentu na mikołajki dla dziecka to często nie lada wyzwanie. Maluchy w dzisiejszych czasach posiadają multum zabawek, a upominki w formie maskotek, lalek czy samochodzików często nie sprawiają im już radości. Szczególnie jeśli masz do czynienia z dziećmi starszymi, powyżej 8 roku życia, sprawdzonym prezentem dla nich mogą się okazać roboty zabawki. Jak wybrać robota interaktywnego i dopasować go do wieku pociechy?

Chłopiec budujący robota

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak dobrać robota do wieku dziecka,

- co wyróżnia roboty Jimu,

- dlaczego warto wybrać robota Photon,

- charakterystyka robota Sphero Ollie.

Roboty dla dzieci a wiek malucha

Roboty interaktywne mogą być wspaniałą zabawką, a jednocześnie narzędziem rozwojowym, jednak należy mieć na uwadze, aby funkcjonalność urządzenia była odpowiednio dopasowana do wieku dziecka. Pomijając fakt, że maluchy mogą szybko zniszczyć kosztowną zabawkę, to zwyczajnie nie będą potrafiły się nią bawić i korzystać z opcji, jakie oferuje. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z oznaczeniami na opakowaniach – producenci zawsze umieszczają informację o rekomendowanej liczbie lat, od której dziecko może bawić się zabawką. Ma to tylko znaczenie nie tylko dla umiejętności malucha, ale również jego bezpieczeństwa – wiele modeli może składać się z niewielkich elementów, łatwych do połknięcia, lub posiadać ostre krawędzie, o które maluch mógłby się skaleczyć.
Dzieci od 8 lat z powodzeniem mogą sięgać już po bardziej zaawansowane roboty zabawki, których sterowanie wymaga odpowiedniej koordynacji ruchowej i wydawania bardziej skomplikowanych poleceń niż naciskanie guzików na obudowie. Jakie roboty interaktywne będą odpowiednim prezentem na mikołajki dla dzieci?

CZY WIESZ, ŻE...

Istnieje spora grupa robotów dla młodszych dzieci, jednak przed ich zakupem warto zapoznać się z atestami urządzenia. Jeśli spełnia wszystkie wymagania i jest wykonane z bezpiecznych materiałów, wówczas można podarować takiego robota maluchom.

Roboty Jimu – zabawa w kreatywność

Jeśli chcesz, aby prezent dla dziecka na mikołajki okazał się strzałem w dziesiątkę, koniecznie zapoznaj się z ofertą robotów Jimu. Składają się one z mikrokomputera, czyli jednostki odpowiedzialnej za sterowanie urządzeniem, oraz licznych klocków, z których maluch samodzielnie skonstruuje własnego robota interaktywnego:
  • Rodzina bawiąca się robotamiRobot Jimu Karbot – ten model posiada 293 klocki, z których można złożyć 3 modele robotów zabawek według instrukcji. Jednak liczba elementów daje maluchom nieograniczone możliwości tworzenia – autorskie pomysły na figurki różnego typu są w zasięgu dziecka, a ich kształt i złożoność jest zależna jedynie od wyobraźni i możliwości pociechy. Warto wspomnieć też o innych funkcjach tego robota – posiada on czujnik podczerwieni, a sterowanie urządzeniem przebiega z poziomu aplikacji na telefonie lub tablecie. Komendy w tym i pozostałych wymienionych niżej modelach można wydawać, posługując się językiem programowania Scratch, stworzonym specjalnie dla najmłodszych. To również niecodzienny pomysł na prezent na mikołajki dla chłopaka lub męża,
  • Robot Jimu Mini – nieco mniejszy zestaw, choć skrywa wiele możliwości. Znajdziesz w nim 249 klocków idealnie przygotowanych do budowania postaci zwierzęcych – w instrukcji znajdziesz sposoby na stworzenie strusia, owcy czy byka, ale i w tym wypadku nie musisz się ograniczać do wzorów predefiniowanych! Możesz dzielić się własnymi pomysłami na budowę robotów zabawek i czerpać inspirację od innych właścicieli Jimu, korzystając z serwisu społecznościowego,
  • Jimu Robot Inventor – to największy zestaw z serii robotów dla dzieci. Składa się aż z 675 klocków i posiada 16 serwomotorów, czyli silników odpowiedzialnych za ruch robota (dla porównania powyższe modele posiadają odpowiednio 3 i 4 serwomotory). Z pewnością będzie to idealny prezent na mikołajki dla dzieci, które już wcześniej miały do czynienia z mniejszymi zestawami Jimu, choć równie dobrze sprawdzą się na samym początku przygody z robotyką – z dostępnych komponentów z powodzeniem można bowiem składać najpierw mniejsze konstrukcje. Przeczytaj więcej o tym, Jak zbudować robot JIMU.

Robot Photon – nie tylko dla dzieci od 8 roku życia

Ciekawą propozycją na prezent na mikołajki dla dziecka jest robot zabawka Photon. Uniwersalność tego urządzenia wynika z faktu, że jest ono odpowiednie zarówno dla 3-, jak i 12-latka. Wynika to z obecności aż 4 interfejsów, które umożliwiają zabawę przedszkolakom i dzieciom w wieku szkolnym. Ponadto robot zabawka Photon został tak skonstruowany, że dopasowuje się do umiejętności malucha. Dziecko ma za zadanie uczyć robota kolejnych umiejętności, można więc stwierdzić, że rozwijają się wspólnie. Maluch podczas zabawy z Photonem pozna podstawy programowania, nauczy się logicznego myślenia oraz samodzielności. Takie połączenie edukacji i zabawy zadowoli każdego rodzica, jak też sprawi wiele frajdy najmłodszym.

WARTO WIEDZIEĆ

Photon został stworzony przez polskich studentów i ich wykładowcę – zespół z Politechniki Białostockiej osiągnął wielki sukces, a Photon został dobrze przyjęty w wielu krajach na świecie.

Sphero Ollie – żywiołowa zabawa

PhotonCoś dla młodych fanów intensywnych doznań – robot dla dzieci Sphero Ollie to świetna propozycja na prezent na mikołajki, jeśli Twoja pociecha pasjonuje się samochodami, prędkością i ekstremalnymi przeżyciami – oczywiście w bezpiecznym wydaniu. Robot Sphero Ollie rozpędza się aż do 22,5 km/h, ale dzięki wysoce odpornej na uszkodzenia obudowie nie musisz obawiać się, że zniszczy się przy pierwszym zderzeniu z przeszkodą. Zmiana opon na terenowe pozwala na zabawę na świeżym powietrzu, a regulowane reflektory LED wydłużą wyścigi do godzin wieczornych. Opony do driftowania pozwolą dziecku wykonywać przeróżne sztuczki, które udoskonalisz, korzystając z aplikacji. Jednorazowe naładowanie baterii zapewni godzinę nieprzerwanej zabawy.
Roboty dla dzieci to wspaniały pomysł na prezent mikołajkowy, jeśli jednak chcesz obdarować swojego malucha czymś innym, sprawdź kolejne Prezenty na mikołajki dla dziecka do 400 zł – TOP 10.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link