Prezent dla brodacza – jak wybrać?

Autor: Zosia

Wybierając prezent dla brodacza, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, co dany mężczyzna chciałby otrzymać, o czym marzy. Podarunki dla faceta z brodą nie muszą być więc powiązane z zarostem, tylko na przykład z gadżetami i nowinkami technologicznymi.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla brodacza – Propozycja nr 1 – Maszynka do stylizacji brody

Wiele osób zastanawia się nad tym, co będzie najlepsze na prezent dla brodacza. Okazuje się, że warto zdecydować się na zakup maszynki do stylizacji brody. Tego typu produkt pomoże obdarowanemu zadbać w sposób profesjonalny o brodę. Właśnie dlatego można kupić specjalną maszynkę z nakładkami, które pozwolą na cięcie różnej długości oraz w rozmaitych stylach. Na uwagę zasługuje chociażby Beurer HR 4000, czyli profesjonalna maszynka do pielęgnacji i stylizacji brody. Do głównych zalet tego modelu należy zaliczyć między innymi: możliwość precyzyjnego przycinania brody, wysokiej jakości ostrze ze stali szlachetnej, wyświetlacz LED (ze wskaźnikiem naładowania), zdejmowaną nasadkę, która pozwala na higieniczne dbanie o urządzenie, a także dodatkowe nasadki grzebieniowe. Poza tym maszynka ma piękny design i wygląda naprawdę elegancko. Nie zapominajmy o tym, że wybierając prezent dla brodacza, musimy sprawdzić, czy dana osoba nie posiada już takiej maszynki do stylizacji brody. W takim wypadku można zdecydować się na inny podarunek, na przykład coś z zakresu pielęgnacji: zestaw olejków do brody, nożyczki lub pomadę. Trzeba podkreślić, że maszynka do stylizacji brody jest czymś innym niż elektryczna maszynka do golenia. To drugie urządzenie umożliwia całkowite pozbycie się brody i wąsów przy pomocy ostrzy. Taki podarunek może nie spodobać się brodaczowi, który chce dalej dbać o swoje włosy na twarzy i wcale nie zamierza ich golić.

 • 169 zł
 • 149 zł
 • 149,99 zł
 • 399 zł
 • 229 zł

Zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami na:


Prezent dla brodacza – Propozycja nr 2 – Trymer

Kolejnym interesującym pomysłem na prezent dla brodacza jest trymer. Tego typu urządzenie świetnie sprawdzi się do przycinania włosów. W sklepach znajdziemy bardzo szeroki wybór różnych trymerów, ale część z nich nie służy do podcinania brody, tylko na przykład włosów na ciele lub w uszach. Właśnie dlatego dokładnie należy sprawdzić specyfikację danego produktu. Trymer służy zwykle do stylizacji owłosienia takiego, jak broda, wąsy czy bokobrody. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, co wybrać na prezent dla brodacza, to pamiętaj o tym, że trymer może się w tej roli świetnie sprawdzić. Decydując się na zakup trymera w formie podarunku, weźmy pod uwagę najważniejsze parametry i cechy charakterystyczne urządzenia.

 • Rodzaj ostrzy – powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej. Niektórzy producenci idą nawet o krok dalej i stosują ostrza z powłoką tytanową, którą uważa się za jeszcze bardziej trwałą. Oczywiście lepszej jakości ostrza sprawiają, że trymer pracuje wiele lat i nie trzeba dokonywać napraw ani też wymieniać poszczególnych elementów.
 • Regulacja długości cięcia – to obecnie standard w większości trymerów, jednak warto sprawdzić zakres regulacji. Przydatną funkcją w tym kontekście może być blokada długości cięcia, która zapobiega przypadkowej zmianie w trakcie stylizacji brody.
 • Wymienne końcówki – najlepiej zdecydować się na trymer ze sporą liczbą końcówek, które mogą posłużyć do różnych celów, na przykład: wyrównywania całości zarostu, obcinania włosów w miejscach precyzyjnych (okolice uszu, nosa), wygładzania przestrzeni na brodzie.
 • Funkcja laserowa, która charakteryzuje się tym, że wyświetla wyraźną linię na twarzy i w ten sposób pozwala dokładnie i precyzyjnie się ogolić.
 • Wyświetlacz, który powinien być jak najbardziej czytelny, a jego zadaniem jest wyświetlanie aktualnych ustawień urządzenia.
 • Rodzaj zasilania – do wyboru są trymery bezprzewodowe oraz takie, które mogą pracować tylko wtedy, gdy są podłączone do sieci. Zdecydowanie wygodniejszy będzie pierwszy typ, ponieważ kabel nie przeszkadza w trakcie stylizacji.
 • System zasysania ściętych włosów, dzięki któremu nie ma problemów z bałaganem po całym procesie stylizacji.

Dodatkowo można zwrócić uwagę na wodoodporność trymera (dzięki temu da się myć urządzenie pod bieżącą wodą) oraz na to, czy do zestawu zostało dołączone etui (ma to znaczenie w przypadku osób, które sporo podróżują). Taki prezent dla brodacza to naprawdę znakomity wybór, który może spodobać się obdarowanemu mężczyźnie. Na uwagę zasługuje między innymi trymer Philips BT7520/15, który posiada wyświetlacz LED i umożliwia sprawdzenie ustawień. Ostrza wykonano tutaj ze stali nierdzewnej, a urządzenie działa bezprzewodowo.

Polecane trymery
 • 249 zł
 • 299 zł
 • 399 zł
 • 34,99 zł
 • 199 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla brodacza – Propozycja nr 3 – Smartwatch

Co jeszcze wybrać na prezent dla brodacza? Okazuje się, że zamiast zakupu urządzenia typowo do stylizacji brody, można zdecydować się na męski gadżet. Wielu brodatych facetów ma już trymer lub maszynkę do stylizacji swojej brody, dlatego dobrym pomysłem będzie zakup ciekawego gadżetu, na przykład smartwatcha. Tego typu sprzęt może przydać się aktywnym mężczyznom, uprawiającym sport lub dużo chodzącym. Zadowoli również tych, którzy chcą monitorować swoje zdrowie i funkcje życiowe (puls, oddech, dotlenienie organizmu) oraz takich, którzy chcą mieć szybki dostęp do różnych funkcji (na przykład płatności bezdotykowych, odbierania połączeń, wysyłania wiadomości). Należy wiedzieć o tym, że smartwatch najlepiej dopasować do posiadanego smartfona. Znaczenie ma bowiem system operacyjny, co oznacza, że do telefonów z systemem Android najlepiej wybrać smartwatch z takim samym systemem. Natomiast w przypadku smartfonów marki Apple najlepiej sprawdzą się zegarki z systemem iOS. Czy smartwatch to dobry pomysł na prezent dla brodacza? Zdecydowanie tak. Tym bardziej, że wiele osób chce obdarować mężczyznę z brodą właśnie różnymi gadżetami do strzyżenia i modelowania. Zamiast tego warto kupić coś praktycznego i potrzebnego. Oczywiście trzeba zastanowić się nad konkretnym modelem smartwatcha, a wybierając go, musimy wziąć pod uwagę swój budżet, system operacyjny w telefonie obdarowanej osoby oraz dodatkowe funkcje. Dla brodacza, który ceni aktywność fizyczną, najlepiej sprawdzi się opaska sportowa na rękę. Z kolei dla mężczyzny, który chce mieć wysokiej jakości gadżet, można wybrać smartwatch marki Samsung, Huawei lub Apple. Zwróćmy też uwagę na to, czy wybrany zegarek posiada ważne funkcje, które przydają się w trakcie codziennego życia. Mogą to być: monitorowanie akcji serca, liczenie ilości kroków i przebytych kilometrów, analiza snu i rytmu dobowego, możliwość stałego utrzymywania połączenia z telefonem, płatności z modułem NFC. Największe znaczenie mają tutaj rzecz jasna osobiste potrzeby i wymagania danego mężczyzny.

 • 1 849 zł
 • 1 549 zł
 • 1 699 zł
 • 1 449 zł
 • 1 899 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla brodacza – Propozycja nr 4 – Konsola do gier

Kolejną propozycją odpowiadającą na pytanie, jaki wybrać prezent dla brodacza, jest konsola do gier. Oczywiście taki podarunek można wręczyć nie tylko mężczyźnie, który posiada brodę, ale także innym osobom, które są zainteresowane graniem w gry. Pojawia się jednak pytanie o to, jaką konsolę wybrać. Tak naprawdę na rynku jest trzech głównych graczy: Microsoft (z konsolą Xbox), Sony (PlayStation) oraz Nintendo. W 2020 roku światło dzienne ujrzą nowe edycje konsol PlayStation oraz Xbox. Właśnie dlatego można zdecydować się na zakup jednej z nich, gdyż będą oferować naprawdę wiele. Należy wspomnieć o tym, że na PlayStation wychodzi najwięcej tytułów ekskluzywnych, obecnych tylko tutaj i to w dosyć atrakcyjnych cenach, ponieważ dostępne są cyfrowe pakiety. Można wymienić wiele przykładów takich gier, chociażby: Uncharted, God of War czy Days Gone. Dotychczasowa konsola PlayStation 4 miała także bardzo dobre wyniki w zakresie grafiki oraz pamięci RAM. Z kolei Xbox to produkt bardziej przeznaczony dla osób, które chcą zagrać w różne klasyczne gry, które dostępne są również na komputerach stacjonarnych. Konsola ma jednak sporą przewagę nad komputerem do gier, ponieważ jest tańsza, a dodatkowo obraz od razu wyświetla się na telewizorze. Konsole Xbox cieszą się sporą popularnością, a najnowsza odsłona ma sporą zaletę – w niskiej cenie możliwy będzie zakup konta, na którym znajdzie się sporo darmowych gier. Znacząco zredukuje to więc wydatki na nowe tytuły. Tego typu podarunek na pewno sprawdzi się w przypadku mężczyzny, który lubi spędzać czas na graniu w gry i posiada w domu duży telewizor. W sytuacji, gdy telewizora w domu nie ma, można zdecydować się na Nintendo Switch, czyli przenośną konsolę do gier. Warto zaznaczyć, że jest to nieco specyficzna konsola, bo wychodzą na nią produkcje głównie japońskie i sporo tytułów powiązanych z uniwersum Mario. Do najbardziej znanych gier należą tutaj: Legend of Zelda, Mario Kart 8, Pokemon i Luigi’s Mansion. Większość produkcji nie ma polskiej wersji językowej, co niektórym osobom może sprawiać problemy.

W takim razie co wybrać na prezent dla brodacza? Okazuje się, że można wziąć pod uwagę zarówno podarunki typowo dopasowane do zarostu (takie jak maszynka do stylizacji brody i trymer), jak i prezenty niepowiązane z brodą (na przykład smartwatch lub konsola do gier). Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są także specjalne zestawy pielęgnacyjne dla brodaczy oraz inne urządzenia (nieelektroniczne) do stylizacji. Brodaczowi można ponadto sprezentować pakiet wizyt u barbera, który zatroszczy się o brodę, wąsy oraz włosy. Prezent dla brodacza powinien więc spełniać przede wszystkim potrzeby i marzenia osoby obdarowanej.

 • 2 736 zł
 • 2 517 zł
 • 1 998 zł
 • 1 618 zł
 • 1 498 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link