Rękawiczki podgrzewane – innowacyjne rozwiązanie dla fanów sportów zimowych i zmarzluchów na spacerze

Autor: Sara

Podgrzewane rękawiczki to rozwiązanie dla fanów sportów zimowych w plenerze, spokojnych spacerów po mieście oraz innych aktywności narażających ręce na wychłodzenie. Rękawiczki z podgrzewaniem podnoszą komfort korzystania z uroków zimy i sprawdzają się nawet u najbardziej wymagających użytkowników.

Rękawice narciarskie przykryte goglami pomiędzy kaskiem i butem narciarskim leżą na desce do snowboardingu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak działają podgrzewane rękawiczki, dla kogo są przeznaczone i jak je obsługiwać;
 2. jakie rękawice wybrać do narciarstwa, jakie do motocyklu, a jakie do zabaw na śniegu;
 3. jak prawidłowo z nich korzystać.

Podgrzewane rękawiczki – jaka jest tajemnica produktu?

Ręka w rękawicy motocyklowej trzymająca dźwignię hamulca na kierownicy

Podgrzewane rękawiczki to innowacyjne akcesorium dla fanów sportów zimowych, spacerów po mieście w mroźne dni oraz zwolenników innych aktywności rekreacyjnych narażających ręce na wychłodzenie. Produkty tego typu wyróżnia zastosowanie kombinacji włókien węglowych z wodoodpornymi i oddychającymi membranami zewnętrznymi. System grzewczy zaprojektowany w ten sposób zapewnia optymalną temperaturę wnętrza rękawicy i równomierne rozprowadzenie ciepła po całej dłoni. Ponadto możliwa jest cyrkulacja powietrza dla utrzymania korzystnego mikroklimatu, zapobiegania nadmiernemu poceniu się ręki czy maceracji skóry. Wbudowany wskaźnik pojemności baterii, ukryty w kieszonce rękawicy emiter ciepła i włącznik ogrzewania na zewnętrznej powierzchni mankietu umożliwia łatwą i szybką obsługę.

Wiele opcji i możliwości do wyboru

Dostępne w różnych rozmiarach Ogrzewane rękawice uniwersalne GLOVII GLBM wpływają na poprawę krążenia w dłoniach oraz zapobiegają odmrożeniu palców. Z kolei specjalne włókna przewodzące, umieszczone w kciuku i palcu wskazującym, pozwalają na obsługę ekranów dotykowych smartfonów bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Podnosi to dodatkowo komfort korzystania z uroków zimy i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zapotrzebowanie na rękawice podgrzewane rośnie, dlatego naprzeciw potrzebom wszystkich zmarzluchów powstało wiele ich rodzajów, m.in.:

 • GLOVII GS5L L – wykonane ze skóry naturalnej i poliestru, zapewniają ogrzewanie rąk nawet do 6. godzin. Trwałe wykonanie i pasek mocujący wokół nadgarstka umożliwiają ścisłe dopasowanie do ciała.
 • GLOVII GS7XL XL – solidna konstrukcja rękawicy ze wzmocnieniem na zewnętrznej powierzchni palców i śródręcza zabezpiecza maksymalnie dłoń przed urazami mechanicznymi. Gumowy ściągacz wbudowany w mankiet dodatkowo uszczelnia produkt, ograniczając przedostanie się chłodu do jego wnętrza.
 • GLOVII Ogrzewane rękawice L – XL – polecane szczególnie paniom, ze względu na wzór. Rękawiczki podgrzewane damskie wyróżniają się elastycznością palców rękawicy, co umożliwia pełną ruchomość i zachowanie funkcjonalności motorycznej dłoni.
 • GLOVII Ogrzewane rękawice jednopalczaste M – wyposażone w element grzewczy na górnej powierzchni dłoni. Utrzymują przyjemne ciepło całej ręki.
 • 559 zł
 • 769 zł
 • 629 zł
 • 659 zł
 • 759 zł

Które rękawice do sportu, a które do innych zastosowań?

Rękawice narciarskie na tle kasku z goglami a za nimi widok na góry

Na wychłodzenie rąk narażeni są nie tylko sportowcy dyscyplin zimowych, choć uznaje się, że stanowią oni dominującą grupę użytkowników innowacyjnych rękawic. Wśród najbardziej polecanych rękawic szczególną uwagę zwracają podgrzewane rękawiczki narciarskie GLOVII, dostępne we wszystkich rozmiarach i wielu kolorach. Podgrzewane rękawiczki niezbędne są również w branży budowlanej. Wśród tej grupy wielką sympatią cieszą się GLOVII Ogrzewane rękawice robocze. Z kolei dla fanów fotografii plenerowej, myśliwych, ratowników górskich, żołnierzy pełniących wartę czy pracowników ochrony poleca się korzystanie z bardziej elastycznych modeli, zapewniających swobodę pracy palcami, jak np. GLOVII GLGM Ogrzewane rękawice uniwersalne. Rękawice z podgrzewaczem są również cennym nabytkiem wśród motocyklistów. Podróże w niesprzyjających warunkach pod względem temperatury szybko wychładzają organizm kierowcy. Oziębione ręce sztywnieją, tracą sprawność manualną, nierzadko też drętwieją, co stwarza niebezpieczeństwo utraty panowania nad pojazdem. Szeroki wybór elementu odzieży tego typu umożliwia dopasowanie produktu nawet do najbardziej wymagającego użytkownika. Wśród najpopularniejszych rękawic z podgrzewaczem dla motocyklistów wyróżnia się GLOVII GM2M Ogrzewane rękawice motocyklowe oraz inne tej samej marki, np. GLOVII Ogrzewane rękawice motocyklowe L.

Jak korzystać z odzieży termicznej i termoaktywnej?

Podgrzewane rękawiczki to produkt łączący w sobie elementy odzieży termicznej i termoaktywnej. Pierwsza z nich oznacza produkującą ciepło. Istotą tej drugiej jest zaś zapewnienie optymalnego poziomu izolacji cieplnej, wchłanianie i odprowadzanie zbędnej wilgoci wytwarzanej przez organizm podczas wysiłku fizycznego. Aby bezpiecznie i efektywnie korzystać z tego typu produktów, należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do rękawiczek.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link