Jak mądrze wybrać grill ogrodowy elektryczny?

Autor: Ola

Urządzenia do przygotowywania potraw na świeżym powietrzu są nieocenione podczas wiosennych i letnich garden party. Co ciekawe, wiele modeli z powodzeniem można wykorzystywać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dobrego elektrycznego grilla ogrodowego.

grill elektryczny Severin PG 2792

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co powinien posiadać dobry elektryczny grill ogrodowy
  2. jakie modele grilla elektrycznego ogrodowego i do użytku w domu warto polecić

Grille ogrodowe elektryczne – dlaczego warto je mieć i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

grill elektryczny delonghi

Grill elektryczny na zewnątrz to świetny sposób na urozmaicenie przyjęcia na świeżym powietrzu. W końcu barbecue kochają prawie wszyscy. Dzięki tego rodzaju urządzeniom można cieszyć się smakiem doskonale wypieczonych potraw, bez zbędnego dymu, jak ma to miejsce w przypadku grilla węglowego. Grill ogrodowy elektryczny wyposażony jest w pokrętło do płynnej regulacji temperatury. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ją ustawiać według indywidualnych potrzeb, osiągając w ten sposób pożądany stopień zarumienienia umieszczonych na ruszcie produktów. Istotnym parametrem jest moc sprzętu. Im większa, tym szybciej grill się nagrzewa, więc proces przyrządzania potraw staje się krótszy. Plus stanowi także to, że takie urządzenie jest łatwiejsze w czyszczeniu. Wybierając elektryczny grill do ogrodu, powinniśmy wziąć pod uwagę na pewno powierzchnię rusztu. Ta duża będzie idealna wtedy, gdy często organizuje się spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół. Aczkolwiek w przypadku niewielkiej rodziny nie warto przepłacać za duży grill elektryczny ogrodowy, który będzie zużywał dużo prądu. Jeżeli przywiązujemy dużą wagę do dietetyczności przygotowywanych potraw, to musimy upewnić się, czy sprzęt został wyposażony w technologię redukującą tłuszcz. Z kolei czyszczenie urządzenia ułatwi na pewno nieprzywierająca powłoka na płycie grillującej. Poza tym, wybierając dany model, zwróćmy uwagę na pokrywę, dzięki której przygotowanie potraw zajmuje jeszcze mniej czasu. Dobrze będzie też przyjrzeć się tacce ociekowej – ważny jest bowiem kąt jej nachylenia. Dzięki temu tłuszcz w czasie grillowania swobodnie może spływać do naczynia. Istotne jest także to, aby poszczególne części urządzenia można było umieścić w zmywarce wraz z innymi naczyniami po skończonym przyjęciu.

Polecane grille elektryczne
  • 579 zł
  • 1 399 zł
  • 539 zł
  • 149 zł
  • 139,99 zł

Elektryczny grill ogrodowy do użytku w domu i na zewnątrz

Severin PG 1525

Ogrodowy grill elektryczny to doskonały element wyposażenia do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Dzięki niemu można się cieszyć smakiem pysznie wypieczonych potraw i delektować ich zapachem również w zaciszu swoich “czterech kątów”. Elektryczny grill ogrodowy w przystępnej cenie, który można użytkować w domu i poza nim, to np. Unold Barbecure 58565. Ma on nóżki, które da się łatwo zdemontować, a kompaktowe rozmiary urządzenia są idealne do przyrządzania potraw pod własnym dachem w razie niepogody. Nieco większy model tego samego producenta to Unold 58580, z bezstopniową regulacją temperatury i stabilną półką na akcesoria. Kolejny elektryczny grill ogrodowy, który nadaje się zarówno do użytku na zewnątrz, jak i w domu, to George Foreman. Model ten jest znakomitym urządzeniem na garden party, bo pozwala przygotować aż 15 porcji na raz. Dla tych, którzy chcą cieszyć się urokami grillowania nie tylko na świeżym powietrzu, ale i w domu, warto polecić także Tefal GC722D OptiGrill + XL. Został on wyposażony w inteligentny system, który wykrywa liczbę produktów umieszczonych na ruszcie i ich grubość, dostosowując do nich temperaturę i czas grillowania. Do tego posiada 9 automatycznych programów pracy i tryb manualny idealnie nadający się do owoców morza czy warzyw.

Elektryczne grille ogrodowe – jakie modele warto wpisać na zakupową listę?

Grill elektryczny ogrodowy z pokrywą to dobry wybór, ponieważ taki element wyposażenia gwarantuje ochronę przed wiatrem. Ważne, żeby pokrywa miała uchwyt odporny na ciepło, by móc bezpiecznie sprawdzić, czy potrawy są gotowe. Alternatywą są modele z wbudowanym w pokrywę termometrem. Takie rozwiązanie oferuje grill elektryczny ogrodowy stojący. Taki jak np. Severin PG 8541 z łatwą w czyszczeniu powłoką ceramiczną, zintegrowanym systemem odpływu soków i tłuszczu oraz długim przewodem 2,8 m. Jeśli chcemy mieć pewność, że dania nie będą zimne w środku, warto zadbać o miernik. Dzięki niemu bez trudu sprawdzimy temperaturę potrawy. W takie sprytne udogodnienie został wyposażony Severin PG 8118 o mocy 3000 W. Ciekawym modelem na garden party jest też niewątpliwie Princess 162700 Raclette 8 Oval Grill Party. Urządzenie Raclette, które z powodzeniem można wykorzystywać w ogrodzie, przygotowuje potrawy na mini patelniach dla 8 osób na raz.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów