Jakie są rodzaje pojemników na żywność?

Autor: Sara

Pojemnik hermetyczny zabezpiecza potrawę przed utratą smaku i aromatu, jak również zepsuciem. Jeśli chcesz przechowywać produkty spożywcze dłużej i zapewnić im świeżość, sprawdź, jakie opakowania hermetyczne wybrać. A może szukasz puszki do trzymania płatków do mleka, makaronu lub kawy? Poznaj różne rodzaje opakowań do przechowywania żywności w lodówce i poza nią!

pojemnik hermetyczny do przechowywania żywności

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. z czego wykonane są szczelne pojemniki na żywność
 2. czym odznacza się pojemnik hermetyczny do zamrażarki
 3. jak wykonać opakowanie hermetyczne z folii

Z czego wykonane są szczelne pojemniki na żywność?

opakowanie hermetyczne w zamrażarceSzczelne pojemniki na żywność mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane to:
 • tworzywo sztuczne – najpopularniejsze i wykorzystywane do podstawowych zadań, takich jak zabezpieczenie śniadania do szkoły lub pracy, zabranie przekąsek na wycieczkę, ochrona otwartego sera lub wędliny przed wysychaniem w lodówce. Pojemniki są tanie i łatwe w utrzymaniu w czystości, o ile nie przechowujesz w nich potraw tłustych i odbarwiających,
 • szkło – wykorzystywane jest do przechowywania przypraw, kawy, produktów sypkich czy innych, które mogłyby przejąć zapach plastiku. Pojemniki zabezpieczają żywność w większym stopniu i zapobiegają utracie świeżości czy zwietrzeniu. Między pokrywką a słoikiem występuje uszczelka,
 • stal – takie opakowania są bardzo eleganckie i modne. Trzyma się w nich makarony i kasze, ale także suche przekąski, np. ciastka. Stal zapobiega z jednej strony wydostawaniu się zapachów, z drugiej zaś przenikaniu do wnętrza innych. Pojemniki są wodoszczelne,
 • silikon – bardziej popularny i wydajny od plastiku, jeśli chodzi o przechowywanie żywności bieżącej, przeznaczonej do zjedzenia w ciągu dnia. W modnych lunchboksach może występować więcej komór. Opakowania są trwałe – nadają się do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych oraz mycia w zmywarkach.

SZCZELNE POJEMNIKI NA ŻYWNOŚĆ OBIADOWĄ

Poszukujesz opakowania na lunch lub obiad? Koniecznie sprawdź, z czego jest wykonane. Dobre materiały to silikon, ABS, polipropylen. Powinno oferować możliwość podgrzewania w mikrofalówce wraz z jedzeniem. Ponadto funkcjonalny pojemnik ma właściwości termiczne – włożone do niego jedzenie pozostanie ciepłe nawet 8 godzin.

Polecane pojemniki
 • 39,99 zł
 • 14,99 zł
 • 69,99 zł
 • 169,99 zł
 • 39,99 zł

Czym odznacza się pojemnik hermetyczny do zamrażarki?

pojemnik próżniowy FoodSaver FFC008X 1,8lDo przechowywania żywności w lodówce i zamrażarce wykorzystasz opakowania hermetyczne – próżniowe. Nie tylko zapewnią świeży smak produktów mrożonych nawet przez kilka miesięcy, ale również przyczynią się do utrzymania porządku na półkach i w szufladach.
Przykładem dobrych i szczelnych pojemników hermetycznych są produkty marki FoodSaver. Wykonano je ze specjalnie opracowanego materiału – bezbarwnego Tritanu. Jest to plastik wolny od BPA. Nie odbarwia się od potraw, nie przejmuje zapachów ani nie pęka. Możesz zmywać go w zmywarce, jak również podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Ponadto opakowania hermetyczne FoodSaver są dopasowane do siebie kształtem, co umożliwia oszczędzenie przestrzeni w lodówce.
Dopasuj wielkość pojemników do swoich potrzeb:

PAMIĘTAJ!

Jeżeli chcesz trzymać owoce i warzywa w opakowaniach hermetycznych w lodówce lub zamrażarce, koniecznie wcześniej je osusz. Z kolei gotowe potrawy pozostaw do ostygnięcia poza lodówką.

Jak wykonać opakowanie hermetyczne z folii?

Twarde i duże pojemniki hermetyczne to nie jedyny sposób na szczelne przechowywanie produktów spożywczych w lodówce i zamrażarce. Jeśli dysponujesz mniejszą chłodziarką, zdecyduj się na foliowe opakowania hermetyczne, do których zabezpieczenia wykorzystasz zgrzewarkę, taką jak Gastroback Design Scal 46014 czy Caso Germany TouchVAC.
Worki do urządzenia próżniowego są tanie i wydajne – w pojedynczym komplecie znajduje się np. 50 sztuk o wymiarach 16 x 23 cm. Zostały wykonane z folii moletowanej, z uwagi na co są grube, mocne i odporne na rozerwanie. Po użyciu umyjesz je w zmywarce i wykorzystać ponownie. Mają mocny i szczelny zamek. Zabezpieczoną w nich potrawę podgrzejesz w kuchence mikrofalowej bez wyciągania.
Zamiast worków możesz wybrać folię próżniową – jest dostępna np. w ofercie marki Caso Germany. Dzieli z workami materiał wykonania, co czyni ją trwałą. Ona również służy do wielokrotnego użytku. Nadaje się do sous vide. Jest bezpieczna dla żywności, ponieważ nie zawiera szkodliwego BPA.
Obejrzyj wszystkie produkty do przechowywania żywności dostępne w RTV EURO AGD i wybierz te, które przydadzą Ci się na co dzień. Sprawdź też, które opakowania będą najlepsze do zabrania w dłuższą podróż
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów