Jakie akcesoria dobrać do lodówki?

Autor: Karolina

Jakie akcesoria do lodówki warto mieć? Poznaj zalety pochłaniacza zapachów, maty antypleśniowej i dowiedz się, jaki pojemnik na kostki lodu kupić!

Posegregowana żywność w pojemnikach w lodówce

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie zalety ma pochłaniacz zapachów do lodówki
 2. dlaczego warto kupić matę antypleśniową do lodówki
 3. jaki pojemnik na kostki do lodu jest wart zakupu
 4. czy warto kupować pojemnik na jajka do lodówki

Zalety pochłaniacza zapachów do lodówki

Pochłaniacz zapachów może mieć kształt:Pochłaniacz zapachów w kształcie minilodówki

Zadaniem tego akcesorium do lodówki jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, które mogą powstawać zarówno przez zepsute resztki jedzenia, jak i bardzo aromatyczne produkty spożywcze, których wonie mieszają się ze sobą.

We wspomnianym pochłaniaczu zapachów HILLMAN znajduje się płytka z węgla aktywnego, która działa do 180 dni. Niektóre neutralizatory do lodówek są wypełnione nie węglem, a nietoksycznym żelem z naturalnych składników bezpiecznych dla żywności. W zależności od producenta czas działania żelu i węgla może być podobny.

O ile pochłaniacz usuwa przykre wonie, o tyle sam nie generuje żadnego zapachu, tak jak chociażby odświeżacz powietrza.

Wybierając pochłaniacz do lodówki, sprawdź:

 • po jakim czasie należy wymienić wkład,
 • czy może być używany także w zamrażalniku lub przenośnej lodówce turystycznej,
 • czy ma atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny),
 • jego wymiary (czy zmieści się np. na najmniejszej półce).

WSKAZÓWKA

Pamiętaj o okresowej wymianie wkładu w pochłaniaczu zapachów. W zależności od modelu wkład trzeba wymieniać np. co 2 miesiące lub raz na 6 miesięcy. Zużycie wkładu zależy też od ilości i różnorodności produktów spożywczych w lodówce.

Jeśli często wyjeżdżasz i po powrocie zawsze zmagasz się z nieprzyjemną wonią z lodówki, pochłaniacz zapachów jest rozwiązaniem tego problemu.

Z tego poradnika dowiesz się, jak prawidłowo korzystać z pochłaniacza zapachów.

 • 329 zł
 • 469 zł
 • 24,99 zł
 • 169,99 zł
 • 12,99 zł

Jak działa mata antypleśniowa w lodówce?

O ile producenci lodówek wprowadzają w nowoczesnych modelach komory świeżości,

Zadaniem maty antypleśniowej (podkładki antybakteryjnej) do lodówki jest wydłużenie świeżości produktów spożywczych, a zwłaszcza owoców i warzyw. Zapobiega ich przedwczesnemu psuciu się, ograniczając skraplanie się pary wodnej i przeciwdziałając tworzeniu się wgnieceń np. w pomidorach, brzoskwiniach oraz innych miękkich warzywach i owocach. Mata nie wpływa na ich smak i zapach.

Mata antybakteryjna Electrolux E3RSMA02, której można używać także w lodówkach innych producentów, zapewnia cyrkulację powietrza od spodu dzięki specjalnej strukturze. Zapobiega powstawaniu pleśni i nieprzyjemnej woni w lodówce.

WSKAZÓWKA

Mata antybakteryjna zapobiega również brudzeniu się półek w lodówce. Matę wielokrotnego użytku można myć ręcznie, używając ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Nie namaczaj maty – wyszoruj ją miękką gąbką i zostaw do wyschnięcia.

Matą HILLMANN ADGLO05, wykonaną z poliestrowych włókien, możesz wykładać pojemniki, skrzynki w spiżarni, miski itp. Aby dopasować kształt podkładki do półki lodówki czy dowolnego naczynia, po prostu przytnij matę.

Przeczytaj, jak utrzymywać czystość w lodówce.

Jaki pojemnik na kostki lodu kupić?

Jeśli nie masz lodówki z kostkarką, a potrzebujesz kostek lodu chociażby chłodnych napojów na lato, kup specjalny pojemnik.

Mogłoby się wydawać, że pojemnik taki jak Joseph 20018 to jedna z wielu identycznych foremek na rynku, jednak ten pojemnik na lód ma unikalny mechanizm, który ułatwia wyjmowanie kostek. Po odwróceniu pojemnika do góry nogami nie wypadają z niego wszystkie kostki – konieczne jest naciśnięcie silikonowego uchwytu, aby wydobyć tyle lodu, ile się potrzebuje. Atutem tego pojemnika jest wieczko, które zabezpiecza kostki przed wszelkimi zanieczyszczeniami i zapachami innych produktów spożywczych.

Silikonowe elementy, które ułatwiają wyjęcie kostek z pojemnika, ma także pojemnik na kostki lodu HILLMANN AGDLO03. Jego zaletą jest otwór w wieczku, przez który wlewa się wodę. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć jej rozlania poza pojemnik i jego nierównego wypełnienia.

Czy warto kupić pojemnik na jajka do lodówki?Pojemnik na jajka w lodówce

Po co kupować pojemnik na jajka do lodówki, skoro za każdym razem kupujesz nową tekturową wytłaczankę? O ile w markecie trudno dostać jajka bez opakowania, o tyle kupując je w małym osiedlowym sklepie, możesz poprosić o ich zapakowanie do wielorazowego pojemnika na jajka HILMANN AGDLO04.

Pojemnik jest wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla zdrowia i neutralne dla jajek. Dzięki wielorazowemu pojemnikowi na jajka, który zdaniem naszych klientów jest solidny i wytrzymały, ograniczasz zużycie tradycyjnych wytłaczanek. W efekcie – zmniejszasz ilość śmieci. Ponadto przechowywanie jajek w zamykanym pojemniku jest bezpieczniejsze w porównaniu do przechowywania ich na półce w drzwiach lodówki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów