Data publikacji: 22 listopada 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak działa bezprzewodowy system alarmowy?

Poleć znajomemu Drukuj

Chcesz zacząć korzystać z nowoczesnego bezprzewodowego systemu alarmowego? Sprawdź, jak działa i z jakich elementów się składa. Obejrzyj kilka popularnych modeli dostępnych w sklepach Euro. Przekonaj się, w jaki sposób poprawnie zamontować bezprzewodowy alarm do domu i mieszkania, by uzyskać najlepsze efekty. Poznaj też inne rozwiązania do inteligentnego domu.

Bezprzewodowy zestaw alarmowy z prostą obsługą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa bezprzewodowy system alarmowy,

- czy możliwe jest rozszerzenie bezprzewodowego zestawu alarmowego,

- jak zamontować bezprzewodowy alarm do domu i mieszkania,

- który alarm do mieszkania lub domu wybrać.

Bezprzewodowy system alarmowy współpracuje ze smartfonem

Jak działa bezprzewodowy system alarmowy?

Nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe to czujniki zasilane bateriami lub akumulatorem i współpracujące z centralką alarmową, zazwyczaj zasilaną przewodowo. Elementy komunikują się ze sobą za pomocą fal radiowych. Czujniki są wyposażone w sygnalizatory dźwiękowe i świetlne, dzięki którym o zagrożeniu jesteś informowany tuż po jego wykryciu.

Najlepszy bezprzewodowy system alarmowy ma wbudowaną automatyczną kontrolę komunikacji czujników z centralką alarmową, a także kontrolę naładowania baterii. O błędach w komunikacji lub wyczerpującej się baterii zostaniesz powiadomiony innym sygnałem niż o zagrożeniu, dzięki czemu unikniesz pomyłki.

WARTO WIEDZIEĆ

Mimo iż czujniki są zasilane baterią lub akumulatorem, nie martw się, że to niekorzystnie wpływa na ich funkcjonalność. W droższych bezprzewodowych instalacjach alarmowych w pełni naładowany akumulator może posłużyć nawet kilka lat poprawnie działając. Minimum określone przez normę to 1 rok.

Bezprzewodowy zestaw alarmowy z prostą obsługą

Czy możliwe jest rozszerzenie bezprzewodowego zestawu alarmowego?

Nie musisz zajmować się dodatkowym zabezpieczaniem bezprzewodowych systemów alarmowych. Stosowane przy ich produkcji technologie zwiększają odporność na próby zakłócania transmisji radiowej czy złamania zabezpieczeń systemowych. Jeżeli ktoś będzie usiłował otworzyć obudowę lub wyrwać aparat z podłoża, zostaniesz powiadomiony sygnałem – dźwiękowym lub świetlnym.

W dowolnym momencie możesz połączyć swój bezprzewodowy system alarmowy do domu z czujnikami ruchu, dymu, gazu, czadu. Dzięki temu zapewnisz sobie i domownikom kompleksową ochronę.

Proponowane produkty:
Blaupunkt Q3200 Kit <%– –%>
Blaupunkt HOS 1800 Kit <%– –%>
Blaupunkt Q3000 Kit <%– –%>
Smanos X500 <%– –%>
Fibaro Home Center Lite  FGHCL <%– –%>

Jak zamontować bezprzewodowy alarm do domu i mieszkania?

Poszczególne bezprzewodowe systemy alarmowe mogą nieznacznie się od siebie różnić, więc przed instalacją konkretnego modelu przeczytaj instrukcję i postępuj zgodnie z nią. Są też uniwersalne porady, z których możesz skorzystać:

  1. Bezprzewodowe czujniki zawsze montuj wysoko – to zapewni elementom lepszą komunikację radiową z centralką. Oprócz tego unikniesz przypadkowego zasłonięcia ich przez przedmioty lub ludzi wchodzących do pomieszczenia.
  2. Najpierw zamontuj i uruchom centralkę, a dopiero potem czujniki. Upewnij się, że sygnał radiowy jest wyższy niż 40%. Jeżeli nie, przestaw lub przesuń urządzenie. Kiedy złapiesz dobry zasięg, zamontuj elementy alarmu na stałe,
  3. Baterię bądź akumulator umieść w czujnikach dopiero przed zarejestrowaniem elementów w bezprzewodowym systemie alarmowym, ponieważ dzięki temu będą działać dłużej. Pamiętaj, że kiedy są pozbawione komunikacji z centralką, po kilku minutach zaczynają zużywać więcej energii.

Bezprzewodowa instalacja alarmowa – przegląd modeli

Bezprzewodowy system antywłamaniowy FergusonNie jesteś pewien, jaki system alarmowy sprawdzi się w Twoim domu najlepiej? Przejrzyj wszystkie nowoczesne alarmy do mieszkania dostępne w sklepie internetowym Euro lub skorzystaj z naszych sprawdzonych propozycji:

  • Ferguson SmartHome Security Kit to bezprzewodowy zestaw alarmowy chroniący przed napadami. Dane zbierane z otoczenia są na bieżąco przekazywane do Twojego telefonu lub tabletu. Dzięki syrenie alarmowej i podświetleniu LED o zagrożeniu zostaniesz powiadomiony na dwa sposoby. Oprócz tego system alarmowy w domu można łatwo rozbudować o inne czujniki. Zmierzą one temperaturę i wilgotność pomieszczenia oraz wykryją ruch,
  • Mio Smart Zestaw Startowy Sensor to bezprzewodowy zestaw alarmowy składający się z czujników okna/drzwi i ruchu, a także koncentratora łączącego je z routerem. Dzięki niemu za każdym razem, gdy coś niespodziewanie poruszy drzwi lub okna, otrzymasz natychmiastowe powiadomienie na urządzeniu mobilnym, np. na smartfonie. To szczególnie korzystne, gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym lub na niskim piętrze w bloku,
  • Blaupunkt Q3000 Kit to zestaw alarmowy z usługą chmurową. Zawiera czujniki drzwi/okna oraz ruchu. Możesz otrzymywać powiadomienia na smartfon dzięki bezpłatnej aplikacji Connect2Home. Masz także możliwość zaprogramowania urządzeń i aż 40 stref według różnych scenariuszy. W dowolnym momencie rozbudujesz swój bezprzewodowy system alarmowy o inne czujniki.

Bezprzewodowa instalacja alarmowa działa korzystnie, bo pozwala Ci sprawować pieczę nad bezpieczeństwem domu, nawet gdy przebywasz poza nim. W sytuacji zagrożenia możesz szybko zareagować, np. dzwoniąc do sąsiada lub na policję.

Jeśli podoba Ci się wizja posiadania bezprzewodowego systemu alarmowego, przesyłającego informacje na smartfon, koniecznie przeczytaj o rozwiązaniach inteligentnego domu!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas