Inteligentny dom – zobacz najciekawsze urządzenia, które ułatwią Ci życie

Autor: Klaudia

Nowoczesne technologie zwiększają bezpieczeństwo i wygodę domowników – inteligentny dom umożliwi Ci na przykład zdalną kontrolę systemu alarmowego, oświetlenia czy termostatu. Takie praktyczne rozwiązania możesz wdrożyć dzięki odpowiednim urządzeniom nie tylko w domu jednorodzinnym, ale także w inteligentnym mieszkaniu. Zobacz najciekawsze propozycje!

Zarządzanie inteligentnym mieszkaniem z poziomu smartfona

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak w inteligentny sposób zarządzać alarmem,

- jak wygodnie sterować oświetleniem z poziomu smartfona,

- do czego służy inteligentne gniazdko z Wi-Fi.

System alarmowy Ferguson SmartHome Security KitKtóry z inteligentnych systemów alarmowych wybrać do domu?

Najczęściej spotykanymi elementami wyposażenia domów inteligentnych są systemy alarmowe, które nie tylko chronią przed włamaniem, ale też informują domowników o zalaniu, pożarze czy ulatnianiu się gazu. Systemy alarmowe z modułem Wi-Fi to rozbudowane sieci urządzeń, dostosowane do potrzeb budynku i jego mieszkańców. Co to oznacza w praktyce? Nowoczesne zestawy, takie jak Ferguson SmartHome Security Kit, składają się z centrum zdalnej kontroli oraz szeregu czujników, których liczbę i funkcję możesz dobrać do swoich preferencji. Elementy łączą się ze sobą bezprzewodowo, a dzięki zsynchronizowanej aplikacji na smartfony domownicy mają dostęp do statystyk, powiadomień o wszelkich niestandardowych wydarzeniach oraz nagrań z monitoringu. Systemy jak Smanos w120i są też kompatybilne z termostatami Wi-Fi, co stanowi wygodne rozwiązanie, dzięki któremu domownicy mogą zarządzać inteligentnym domem z poziomu jednej aplikacji.

WSKAZÓWKA

Wyjeżdżasz na urlop, ale nie chcesz tracić kontroli nad tym, co dzieje się w Twoim mieszkaniu? Podłącz do systemu alarmowego kamery Wi-Fi, by mieć dostęp do nagrań bezpośrednio na swoim smartfonie bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Oświetlenie w inteligentnym domu – najciekawsze rozwiązania

Sterowanie oświetleniem w inteligentnym domu

Innym rozwiązaniem do inteligentnego domu jest możliwość zdalnego kontrolowania oświetlenia w całym budynku i poszczególnych pomieszczeniach. Automatyczne sterowanie światłem w domu to nie tylko kwestia wygody czy wyjątkowego efektu wizualnego, jaki daje np. stopniowe rozjaśnianie lamp. System inteligentnego oświetlenia, taki jak Philips Hue, pozwala też zaoszczędzić na rachunkach za energię – wyposażony w czujnik ruchu automatycznie wyłączy światło, gdy wyjdziesz z pomieszczenia i zapali je, gdy będziesz tego potrzebować.

Innym ważnym zastosowaniem tych systemów jest możliwość zdalnego zapalenia światła za pomocą smartfona lub ustawienie automatycznego programu, który – imitując obecność domowników w budynku – zmniejszy ryzyko włamania podczas dłuższego wyjazdu. Jeśli korzystasz z elektronicznego asystenta, na przykład głośnika Google Home, Apple HomeKit lub Amazon Alexa, oświetleniem będziesz mógł sterować także za pomocą komunikatów głosowych.

Inteligentne sterowanie oświetleniem jest także dużym ułatwieniem dla seniorów lub osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Masz starszych rodziców, którym chodzenie sprawia trudność? System inteligentnego oświetlenia będzie dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla mamy i taty – na pewno docenią oni zarówno wygodę, jak i niższe rachunki za prąd.
  • 29,99 zł
  • 34,99 zł
  • 159,99 zł
  • 59,99 zł
  • 89,99 zł

Inteligentne gniazdka w mieszkaniu – jak działa gniazdko Wi-Fi?

Jeśli zależy Ci na ograniczeniu rachunków za prąd albo chcesz zautomatyzować sterowanie urządzeniami w swoim mieszkaniu, możesz to zrobić za pomocą inteligentnych akcesoriów – na przykład specjalnych gniazdek Wi-Fi w formie prostej w obsłudze wtyczki. Takie urządzenie, na przykład model Ferguson Smart Wi-Fi Plug, pozwala na zdalną kontrolę podłączonych do niego sprzętów. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, inteligentne gniazdko możesz włączać i wyłączać przy pomocy smartfona lub tabletu. Możesz też zaprogramować je w zależności od potrzeb, tak by na przykład automatycznie zapalało lampy wieczorem lub uruchamiało bojler kilka godzin przez Twoją pobudką. Jakie gniazdka elektryczne z Wi-Fi warto wybrać? Nasi klienci najczęściej polecają model TP-LINK Smart Plug Wi-fi HS100, który posiada wiele przydatnych funkcji i cechuje się dużą wydajnością.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link