Dlaczego warto wybrać opiekacz do kanapek z regulacją temperatury?

Autor: Karolina

Jak działa i na co wpływa regulacja temperatury w opiekaczu do kanapek? Poznaj odpowiedzi na te pytania i przekonaj się, jak przyrządzić tosty z opiekacza o idealnej chrupkości. Przeczytaj również o innych funkcjach nowoczesnych sandwich tosterów. Zapoznaj się ze specyfikacją wydajnych modeli, które znajdziesz w RTV EURO AGD.

opiekacz do kanapek z regulacją temperatury

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co daje regulacja temperatury w opiekaczu do kanapek
  2. jakie inne funkcje może mieć opiekacz do chleba
  3. który sandwich toster warto wybrać

Co daje regulacja temperatury w opiekaczu do kanapek?opiekacz do kanapek z regulacją temperatury Unold 48356

Regulacja temperatury w sandwich tosterze jest jedną z nowoczesnych funkcji tego urządzenia. Co ważne, nie występuje w podstawowych modelach, ponieważ nie w każdej sytuacji jest niezbędna. Jeżeli w opiekaczu do chleba chcesz wykonywać jedynie klasyczne tosty, w zupełności wystarczy Ci model bez regulacji temperatury. Producent sam dobrał taką wartość, przy której kanapki nie ulegną przypaleniu, a ser żółty rozleje się w dostatecznym stopniu.

Możliwość regulowania temperatury jest bardzo korzystna w opiekaczu do kanapek z funkcją grilla lub innymi. Dzięki rozbudowanemu panelowi kontrolnemu samodzielnie dopasujesz temperaturę do rodzaju przyrządzanej potrawy. Kiedy będziesz chciał opiec delikatne produkty, zmniejszysz liczbę stopni, by żywność nie uległa uszkodzeniu, nie była za twarda czy przesuszona ani nie miała smaku spalenizny. Dobierzesz też idealną temperaturę do rodzaju chleba: wyższą dla pszennego tostowego, niższą dla razowego.

Sprawdź również, jak wybrać moc opiekacza do kanapek.

Jakie inne funkcje może mieć opiekacz do chleba?

Nowoczesne opiekacze do kanapek odznaczają się różną liczbą i budową płyt. Popularnością cieszą się muszle i trójkąty. W muszlach tost podgrzewa się w całości. W płytach trójkątnych zostaje przecięty w poprzek, z uwagi na co łatwej podzielić go na części i podać większej liczbie osób jednocześnie. Drobne trójkątne kanapki to także świetny pomysł na śniadanie dla dziecka.

Kanapki opiekane w całości mogą mieć wytłoczony obrazek po zewnętrznej stronie chleba. W tostownicy musi wówczas występować odpowiednia nakładka dla dzieci, np. z buźką misia.

  • 79,99 zł
  • 299 zł
  • 89,99 zł
  • 99,99 zł
  • 149,99 zł

JAKĄ WIELKOŚĆ PŁYT W TOSTOWNICY WYBRAĆ?

W zależności od wielkości i budowy sandwich tostera wykonasz w nim parzystą liczbę kanapek: dwie całe lub cztery trójkąty, cztery całe lub osiem trójkątów. Istnieją też miniaturowe opiekacze do chleba, w których przyrządzisz jedynie dwa trójkąty.

Jeśli masz w kuchni mało miejsca, a chcesz wykonywać więcej ciekawych dań i przekąsek, wybierz opiekacz do kanapek z wymiennymi płytami – poznaj wszystkie jego zalety. Poza klasycznymiopiekacz do chleba z regulacją temperatury tostami przygotujesz w nim gofry, ciasteczka, panini. Jeśli włożysz do sandwich tostera blachę o powierzchni płaskiej lub pofalowanej, zastąpi Ci grill elektryczny. Upieczesz proste potrawy, np. kawałek mięsa, rybę, warzywa.

Który sandwich toster warto wybrać?

Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy propozycje tostownic z regulacją temperatury do przyrządzania różnorodnych potraw, nie tylko kanapek.

Pierwszy wielofunkcyjny opiekacz do chleba i innych produktów to Unold 48356. Jest to opiekacz 3 w 1, jako że oprócz płyty z muszlami ma w zestawie wsady do gofrów i grilla. To idealne urządzenie dla rodziny z dziećmi i osób lubiących zaskakiwać gości tradycyjnymi przysmakami w nowej odsłonie. Odznacza się maksymalną mocą 1000 W – nagrzewa się bardzo szybko. Został wykonany ze stali szlachetnej, z uwagi na co jest trwały.

Breville DuraCeramic VST071X to druga propozycja wydajnego opiekacza do kanapek. On także odznacza się mocą 1000 W. Uwaga: nie ma wymiennych płyt. Na tej wbudowanej w urządzenie wykonasz jednak nie tylko tosty, ale również chrupiące panini. Model zapewnia większe bezpieczeństwo podczas korzystania, jako że ma nienagrzewający się uchwyt. Daje możliwość przechowywania w pionie, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce w szafkach w małej kuchni. Płyty grzejne z powłoką ceramiczną zapobiegają przyklejaniu się produktów i są łatwe do utrzymania w czystości.

Na użytek domowy sprawdzi się sandwich toster Breville DuraCeramic VST070X. Ma nieco niższą moc od poprzedników, bo 850 W. Wykonasz w nim trójkątne kanapki – idealne do zabrania do pracy lub szkoły. Zastosowana na płytach powłoka DuraCeramic szybko przekazuje ciepło, jak również zapobiega przywieraniu. Jest odporna na zarysowania. Płyty są zdejmowane, więc opiekacz do kanapek łatwo utrzymasz w czystości. Nienagrzewający się uchwyt zapewni bezpieczeństwo osobom przygotowującym tosty.

Obejrzyj wszystkie opiekacze do chleba dostępne w RTV EURO AGD. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi przy wyborze, przeczytaj artykuł prezentujący opinie klientów o najlepszych modelach tostownic.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link