Recenzja gry The Crew 2

Autor: Dominik

The Crew 2 to gra wyścigowa, w której rywalizujesz na wielkiej mapie Stanów Zjednoczonych, na lądzie, na wodzie i w powietrzu. Poznaj nasze wrażenia z gry i dowiesz się, co takiego wyróżnia ten tytuł. Być może to pozycja stworzona dla Ciebie.


Gra The Crew 2

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest seria wyścigowa The Crew,

- jak wygląda mapa w The Crew 2,

- jak wygląda rozgrywka w The Crew 2

- jak prezentuje się oprawa The Crew 2,

- dlaczego warto zagrać w The Crew 2.

Czym jest seria The Crew?

Ubisoft słynie z gier z olbrzymimi, otwartymi światami do eksploracji. Francuskie studio stworzyło słynną serię Assassin's Creed, której najnowszą odsłoną jest gra Assassin's Creed Origins, którą znajdziesz w ofercie gier i konsol RTV Euro AGD. Nic więc dziwnego, że projektując grę wyścigową, studio postanowiło oddać graczom do dyspozycji olbrzymią mapę.

Gra The Crew, wyprodukowana przez studio Ivory Tower pod skrzydłami Ubisoftu, została wydana pod koniec 2014 r. Jednym z jej największych atutów była możliwość ścigania się po niemal całych Stanach Zjednoczonych. Nie tylko w dużych miastach, ale również po autostradach, drogach lokalnych i ostępach.

Mogłeś jeździć dziesiątkami samochodów o różnych osiągach i specyfikacji. Co ciekawe, mogłeś np. przebudować auto sportowe na takie, które świetnie sprawdza się do jazdy w terenie.

The Crew miało fabułę, co nie jest typowe dla gry wyścigowej. Wcielałeś się w rolę kierowcy Alexa Taylora, którego zdaniem była infiltracja środowiska miłośników nielegalnych wyścigów.

The Crew 2 kolejny raz zabierze Cię w podróż po Stanach Zjednoczonych. Twórcy wprowadzili jednak szereg zmian i usprawnień, które sprawiły, że rozgrywka znacznie się zmieniła. Jakich? O tym przeczytasz w dalszej części recenzji gry The Crew 2.

CZY WIESZ, ŻE...

Jak podaje studio Ivory Tower, w The Crew zagrało ponad 5 milionów osób.

Jak wygląda mapa w The Crew 2?

Gra The Crew 2Zaraz po uruchomieniu gry możesz odwiedzić dowolne miejsce na mapie. A ta jest olbrzymia. Nie jest rzecz jasna tak duża, jak prawdziwe Stany Zjednoczone, bo mogłoby to negatywnie wpłynąć na rozgrywkę (bardzo długie czasu przejazdów pomiędzy poszczególnymi punktami), ale ma powierzchnię ponad 5000 kilometrów kwadratowych. Możesz ścigać się po drogach o długości aż 10 000 kilometrów.

Możliwe jest też pokonanie trasy z Los Angeles do Nowego Jorku, po drodze zahaczając o Las Vegas i Wielki Kanion Kolorado. Twórcy wiernie odtworzyli charakterystyczne punkty, np. most Golden Gate, Statuę Wolności, waszyngtoński Kapitol czy Mount Rushmore, górę, w której wyrzeźbiono wizerunki czterech prezydentów USA. Do tego dochodzą lasy, pustynie, bagniste tereny, góry, plaże i łąki. Sama sieć dróg jest gęstsza niż w pierwszej części.

Gracz może korzystać z szybkiej podróży i błyskawicznie przeskakiwać pomiędzy poszczególnymi znacznikami. W The Crew 2 dobrze jest jednak czasem zwolnić, pokonać trasę samodzielnie, np. przejechać legendarną trasę Route 66 Fordem Mustangiem lub motocyklem Indian.

Jak wygląda rozgrywka w The Crew 2?

Gra The Crew 2

The Crew 2 znów ma fabułę, ale tym razem główny wątek jest całkiem inny i przypomina ten znany z gry Forza Horizon 3. Bierzesz udział w wyścigach i innych zawodach, pnąc się po szczeblach kariery z cyklu Motornation. Żeby zostać czempionem, musisz nie tylko wygrywać, ale także zdobywać uznanie w oczach fanów.

Największą zmianą jest możliwość ścigania się na wodzie i w powietrzu. Oczywiście, możesz jeździć samochodem i motocyklem, ale weźmiesz też udział w zmaganiach motorówek i samolotów.

Niesamowicie zmienia to rozgrywkę, dając szereg nowych możliwości. W trybie jazdy swobodnej możesz przełączać się pomiędzy poszczególnymi pojazdami jednym przyciskiem. Dojeżdżasz do klifu, zmieniasz maszynę na samolot, a po chwili mkniesz rzeką motorówką.

Zawody Motornation są podzielone na Streetracing, Offroad, Freestyle i Proracing. Wyzwania są bardzo zróżnicowane. Możesz brać udział w wyścigach na asfalcie, w terenie i na wodzie, pokazywać swoje umiejętności w slalomie i drifcie, wykonywać akrobacje w powietrzu.

Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu statusu otrzymasz zaproszenie do wzięcia udziału w epizodzie Live Xtrem Series. W tych zmaganiach rywalizujesz w różnych warunkach. W ciągu jednego wyścigu przełączasz się między samochodem, samolotem i łodzią.

Znaczników na mapie są dziesiątki. The Crew 2 zapewnia rozrywkę na wiele godzin, a duże zróżnicowanie sprawia, że nie czuć monotonii. The Crew 2 to przykład gry w stylu "jeszcze jeden wyścig, zanim wyłączę konsolę i pójdę spać". Kończy się na kolejnych dziesięciu. Za swobodną jazdę również możesz otrzymywać punkty, np. od czasu do czasu wprowadzając pojazd w drift lub wykonując efektowną ewolucję samolotem.

WSKAZÓWKA

Pamiętaj o tym, że możesz wykupić przepustkę sezonową do The Crew 2. Dzięki niej dostaniesz dostęp do dziesiątek nowych pojazdów i dodatkowej zawartości, np. strojów i bazy wypadowej, w której będziesz mógł prezentować swoją kolekcję.

Co do samych pojazdów, wybór jest ogromny. Możesz wsiąść do klasycznego Chevroleta Camaro lub Porsche 911, Hummera lub Pagani. Do dyspozycji możesz mieć nawet małego Abartha 500 przerobionego na monster trucka! The Crew 2 oferuje też bogaty wachlarz motocykli, od terenowych po cruisery. Poszczególne łodzie i samoloty różnią się od siebie charakterystyką i osiągami.

Pojazdy możesz modyfikować dzięki ulepszeniom otrzymywanym za dobre wyniki. Jeśli lubisz dany model, możesz się nim długo ścigać, bowiem tuning pozwoli Ci poprawić jego osiągi w taki sposób, że dotrzymasz kroku nawet teoretycznie szybszym maszynom.

Model jazdy, pływania i latania można określić jako zręcznościowy z elementami symulacji. Tutaj chodzi o maksymalną frajdę z pokonywania kilometrów, a nie zmienianie ustawienia spojlera, żeby zyskać 0,1 s na okrążeniu. W porównaniu do pierwszej części, w The Crew 2 samochody sprawiają wrażenie cięższych, co podnosi realizm. Samolotami i motorówkami podróżuje się bardzo przyjemnie, każdy z tych pojazdów ma zupełnie inną charakterystykę. Na przykład, płynąc motorówką, trzeba brać pod uwagę bezwładności i fale tworzone przez przeciwników.

The Crew 2 jest grą społecznościową. Razem ze znajomymi możesz jeździć pływać i latać w formacji albo bić rekordy na poszczególnych trasach. Niestety, na tryb PvP trzeba poczekać do grudniowej aktualizacji.

Polecane gry playstation 4
  • 99 zł
  • 99 zł
  • 1 119 zł
  • 199 zł
  • 239 zł

Jak wygląda oprawa The Crew 2?

Gra The Crew 2

Chociaż The Crew 2 znów ma mapę odwzorowującą Stany Zjednoczone, to jednak różni się ona od tej z części pierwszej. Oprawa jest bardziej bogata w detale. Charakterystyczne miejsca i budynki są lepiej odwzorowane. Co więcej, w miastach z szeregu lokalizacji zniknęły barierki, dzięki czemu do ciekawych budowli czy pomników możesz podjechać bliżej.

W związku z tym, że teraz możesz nie tylko jeździć, ale też pływać, mapa została rozbudowana o rzeki, jeziora i akweny przy plażach. Lecąc, będziesz przecinał na nowo stworzone chmury.

Rozbudowa rozgrywki o nowe rodzaje pojazdów sprawiła, że twórcy większą uwagę poświęcili naturze. Pojawiło się szereg nowych elementów, które zauważy się, porównując część pierwszą i drugą. Przykładowo, dużo lepiej zostały oddane pasma górskie.

Samochody, motocykle, motorówki i samoloty są dobrze wymodelowane. Immersji dodaje to, że w każdym pojeździe możesz włączyć tryb widoku z kokpitu. Szkoda tylko, że model zniszczeń nie jest zbyt rozbudowany, ale to dość typowa cecha tego typu gier wyścigowych.

Poprawiony został dźwięk. Usłyszysz to szczególnie wyraźnie, gdy będziesz mknąć przez miasto, a ryk silników będzie odbijał się od budynków.

Dlaczego warto zagrać w The Crew 2?

Gra The Crew 2 jest dostępna na PS4, Xbox One i PC. Tytuł występuje też w odmianie The Crew 2 - Edycja Deluxe, w której w pudełku znajdziesz mapę i naklejki, a w grze dostaniesz trzy nowe stroje i pojazdy Ford F-150 Raptor RACE TRUCK 2017, Abarth 500 2008 MONSTER TRUCK EDITION i Pilatus PC-21.

Z kolei w The Crew 2 - Edycja Gold na Xbox One i PS4, poza wymienionymi strojami i modelami, otrzymasz przepustkę sezonową, dzięki której uzyskasz wczesny dostęp do nowych pojazdów, zawartości VIP i wielu innych elementów.

Jak pokazuje recenzja gry The Crew 2, jest tytuł wyróżniający się na tle podobnych produkcji szeregiem elementów. Przede wszystkim ma ogromną, bogatą w aktywności mapę całego kraju. Kolejna sprawa to rzadko spotykane zróżnicowanie pojazdów, a w związku z tym – również zadań do wykonania.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Platforma: PC, konsola PS4, konsola Xbox One

Nośnik: Blu-ray, DVD (PC)

Tryb gry: singleplayer, multiplayer

Gatunek: wyścigi

PLUSY

+ Ogromna mapa Stanów Zjednoczonych

+ Zróżnicowane pojazdy

+ Różnorodna rozgrywka

+ Oprawa audiowizualna

+ Stała rozbudowa o nowe dodatki

MINUSY

− Tryb PvP zostanie dodany w późniejszym terminie

Jeśli lubisz nie tylko gry wyścigowe, ale też sportowe, przeczytaj koniecznie inny nasz artykuł FIFA 19 – czego możemy się spodziewać po nowej odsłonie najsłynniejszej serii piłkarskiej.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link