Najlepsze akcesoria do sprzątania domu

Z tego artykułu dowiesz się:jakie są zalety odkurzacza automatycznego co wybrać: mop parowy czy mop ze spryskiwaczem jak działa parownica jaka myjka do okien jest najlepsza
Autor: Ola

Szukasz sposobów na skrócenie czasu potrzebnego na sprzątanie domu? Dowiedz się, jakie przyrządy do sprzątania sprawdzą się najlepiej. Poznaj propozycje niezawodnych sprzętów, które znajdziesz w sklepach RTV Euro AGD i zwiększ swój codzienny komfort.

Zobacz także: Jak efektywnie sprzątać w domu?

Odkurzacz automatyczny – sposób na szybkie odkurzanie podłóg

Wykorzystywanie odkurzacza automatycznego do czyszczenia podłóg to gwarancja oszczędności czasu i energii poświęcanej na porządki. Te nowoczesne i inteligentne sprzęty do sprzątania można zaprogramować tak, aby uruchamiały się w wybrane przez nas dni. Ich funkcjonalność sprawia, że z łatwością poradzą sobie z czyszczeniem każdej powierzchni, którą mamy w domu, łącznie z puszystymi dywanami. Odkurzacze automatyczne, dzięki wbudowanym licznym czujnikom, potrafią same wykryć szczególnie zabrudzone miejsca. Ich długi czas pracy wystarcza na kilkanaście uruchomień.

Wśród odkurzaczy automatycznych dostępnych w sklepach Euro znajdziesz modele z różnych przedziałów cenowych. Wybraliśmy kilka z nich:

 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C – to funkcjonalny i niezawodny odkurzacz automatyczny za około 1000 zł. Sprzęt został wyposażony w czujniki antykolizyjne, krawędzi, odległości, przeszkód. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 90 minut. Dużym atutem tego modelu jest duży zbiornik na zabrudzenia, dzięki czemu odkurzacz może dłużej pracować bez konieczności postoju i opróżniania worka.
 • iRobot Roomba Combo – to sprzęt, który łączy w sobie funkcję odkurzacza i mopa. Sterowanie za pomocą smartfona pozwala na całkowite spersonalizowane pracy robota. Czas pracy wynosi tu 110 minut. Odkurzacz został wyposażony również w asystenta głosowego.
 • iRobot Roomba i7+ – to zaawansowany i wszechstronny sprzęt, wyposażony w szereg funkcji. Jego pracę i skuteczne czyszczenie szczególnie docenią właściciele czworonogów. Dzięki specjalnym przyssawkom robot z łatwością usuwa sierść i włosy.

Worek do odkurzacza, filtr, końcówka

Jesteś fanem tradycyjnych odkurzaczy, ale szukasz sprzętu, który zapewni najlepszy efekt sprzątania i najwyższy komfort użytkowania? Zadbaj o wybór dobrej jakości akcesoriów do odkurzaczy. Producenci oferują sprzęt, który obsługuje różne rodzaje worków na śmieci. Przyjrzyjmy się, jakie są pomiędzy nimi różnice.

 • Tekstylne – wielokrotnego użytku. Tego typu worki możemy czyścić na mokro, a nawet prać (Graphite 59G607-145).
 • Papierowe – higieniczne worki jednorazowego użytku, doskonałe dla alergików (Bosch 2609256F33).
 • Syntetyczne – podobnie jak worki papierowe, nadają się do jednorazowego użytku. Ich atutem jest jednak większa trwałość i pojemność (Miele HyClean 3D).
 • Foliowe – worki wykorzystywane w odkurzaczach przemysłowych. Są higieniczne, jednorazowe i nadają się dla alergików.

Osoby, które szczególnie cenią sobie higieniczne sprzątanie lub są alergikami, nie mogą pominąć wyboru dobrej jakości filtra do odkurzacza.

Czy wiesz, że na jakość sprzątania wpływa także końcówka do odkurzacza? Jeśli zależy Ci na szybkim i dokładnym sprzątaniu dużych zabrudzeń, wyposaż swój odkurzacz w turboszczotkę. To akcesorium, które doskonale poradzi sobie z usuwaniem sierści i włosów, nawet z puszystych dywanów. Obejrzyj wszystkie akcesoria do sprzętu sprzątającego i znajdź dopasowane do Twojego modelu odkurzacza.

 • 1 438 zł
 • 899 zł
 • 2 669 zł
 • 2 299 zł
 • 899 zł

Mop parowy i mop ze spryskiwaczem – porównanie

Mop parowy to urządzenie, dzięki któremu sprzątanie jest błyskawiczne, łatwe i bardzo dokładne. Nie wymaga też stosowania środków chemicznych, dzięki czemu sprzątanie nim będzie ekonomiczne. Obsługa mopa parowego jest prosta i intuicyjna. Jak działa mop parowy? Po wlaniu do pojemnika wody, zostaje ona podgrzana do wysokiej temperatury. Do czyszczenia urządzenie wykorzystuje generowaną parę. Dzięki temu mopem możesz sprzątać również delikatne powierzchnie. I co najważniejsze, sprzęt nie pozostawia smug. Ponadto wysoka temperatura pary skutecznie wybija zarazki, bakterie, drobnoustroje. Przekonaj się, jaki model wybrać: przewodowy czy bezprzewodowy.

Dostępne w sklepach Euro mopy parowe odznaczają się różnymi funkcjonalnościami. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, by wybrać dobrej klasy sprzęt?

 • Czas gotowości do pracy – informuje, po jakim czasie możesz zacząć używać sprzętu. Niektóre urządzenia potrzebują jedynie 10 sekund (Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+).
 • Pojemność zbiornika – im większy, tym lepszy, gdyż przełoży się na czas pracy. Najmniejsze mają 0,2 litra, największe nawet 1,6 litra (Ariete XVapor Deluxe 4146).
 • Możliwość uzupełniania wody w trakcie pracy – pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia (Karcher SC 3 EasyFix 1.513-121.0).
 • Wyposażenie dodatkowe – wpływa na funkcjonalność mopa. Producenci dodają do urządzenia m.in.: ścierki czyszczące, dysze kątowe, filtry, szczoteczki do płytek i fug, nakładki do czyszczenia dywanów i mebli.

Ekonomiczną wersja mopa parowego jest mop ze spryskiwaczem (Vileda 1-2 Spray MAX). To kompaktowe urządzenie przenośne, w którym zbiornik zamontowany jest tuż przy dyszy myjącej. Tego typu mopem umyjesz podłogi, ale także okna lub przeszklone drzwi. Urządzenie nie wymaga podłączania do sieci, dzięki czemu zyskujemy duży zasięg pracy.

Artykuły do sprzątania okien – myjka parowa

Mycie okien nie musi być nużącym i uciążliwym zajęciem. Osoby, które szukają niezawodnego sprzętu, powinny postawić na myjkę parową. To poręczne i funkcjonalne urządzenie elektryczne, dzięki któremu mycie okien będzie szybkie i pozbawione smug.

Przykładowe myjki parowe, które znajdziesz w naszym asortymencie to:

 • Karcher WV 52 Plus 1.633-139.0 – to model wyposażony w szerszą przyssawkę, dzięki czemu powierzchnia mycia jest większa. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 20 minut.
 • Vileda Windomatic Power – wydajna myjka, w której czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 40 minut.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link