Router do Neostrady – jaki model wybrać?

Autor: Joanna

Optymalny router do Neostrady pozwala cieszyć się szybkim internetem udostępnianym przez kabel telefoniczny. Większość nowoczesnych modeli działa w oparciu o sieć Wi-Fi, oferując jednak różny zasięg, częstotliwość oraz prędkość transmisji danych. Oto kilka wskazówek, które ułatwią wybór dobrego routera Wi-Fi do Neostrady.

Router WiFi do Neostrady

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

-jaki typ łącza obsługuje dobry router do Neostrady,

-na co zwrócić uwagę przy kupnie routera Wi-Fi do Neostrady,

- jak zwiększyć zasięg neostradowego routera Wi-Fi.

Jaki typ łącza obsługuje dobry router do Neostrady?

Wtyczka RJ-11 wykorzystywana przez router NeostradyWybór optymalnego routera do Neostrady warto rozpocząć od sprawdzenia, czy urządzenie posiada wbudowany modem ADSL. Jest to moduł odpowiedzialny za przetwarzanie analogowego sygnału telefonicznego, z którego korzysta Telekomunikacja Polska. W ten sposób urządzenia podłączone do routera Neostrady, w tym m.in. smartfony, komputery i tablety, będą mogły bez przeszkód korzystać z internetu.

Większość routerów obsługuje od jednego do trzech typów łączy internetowych, w tym m.in. xDSL, ADSL lub internet mobilny 3G/4G. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie model będzie działał z Neostradą, zwróć uwagę na zestaw portów obecnych na obudowie. Jeśli znajduje się tam gniazdo na kabel telefoniczny z wtyczką RJ-11, urządzenie będzie w stanie połączyć się z internetem od Neostrady TP.

PORADA EKSPERTA

Neostradowy router dobierz pod kątem obsługiwanych połączeń, które mają wpływ na wydajność transmisji danych, w tym prędkość pobierania plików. Jeśli Twoje łącze osiąga przepustowość ok. 15 Mb/s, wybierz model ADSL2. Maksymalną szybkość pobierania na poziomie ok. 24 MB/s oferują routery ADSL2+ (np. Netgear D7000 AC1900). Gdy transmisja danych nie przekracza 8 MB/s, wystarczy zakup najprostszego urządzenia ADSL1.

Polecane routery
  • 1 799 zł
  • 54,99 zł
  • 239 zł
  • 74,99 zł
  • 249 zł

Na co zwrócić uwagę przy kupnie routera Wi-Fi do Neostrady?

Większość nowoczesnych routerów ADSL pozwala na bezprzewodowe podłączenie wielu urządzeń do internetu poprzez Wi-Fi oraz od jednego do ośmiu urządzeń za pomocą przewodu sieciowego Ethernet. Połączenia kablowe są szybkie i stabilne, jednak ze względu na wygodę użytkowania to na szybkość transmisji danych Wi-Fi oraz częstotliwości pracy routera warto zwrócić szczególną uwagę. Nie mniej ważne są funkcje bezpieczeństwa, które zabezpiecza domową sieć przed niepowołanym dostępem.

Bezprzewodowy router neostrada DualBand z trzema antenamiPopularne standardy komunikacji w sieci bezprzewodowej Wi-Fi to:

  • 802.11b – maksymalny zasięg ok. 30 m w pomieszczeniu i przepustowość do 11 Mb/s,
  • 802.11g – transmisja danych do 54 Mb/s (standard podatny na zakłócenia),
  • 802.11n – transfer plików do 300 Mb/s (wymaga stabilnego sygnału),
  • 802.11ac – ultrawydajne urządzenia, w których przepustowość sięga 1 Gb/s.

Zakup urządzenia w wyższym standardzie pozwala maksymalnie wykorzystać prędkość łącza internetowego. Ułatwia również szybkie wysyłanie plików w domowej sieci, w tym m.in. streaming wideo czy przesyłanie obrazu 4K.

Przykładem wydajnego routera Wi-Fi do Neostrady jest TP-LINK Archer VR600, obsługujący dwie częstotliwości pracy 2.4/5 GHz (router DualBand) oraz wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, w tym m.in. zaporę NAT Firewall i szyfrowanie WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK do ochrony domowej sieci Wi-Fi za pomocą hasła dostępowego.

Jaki zwiększyć zasięg neostradowego routera Wi-Fi?

By uzyskać jak najlepsze parametry pracy sieci domowej, warto sprawdzić, z jakiej częstotliwości korzysta urządzenie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w miastach, w których w jednym bloku może znajdować się wiele wzajemnie zagłuszających się routerów 2,4 GHz. W takiej sytuacji możesz skorzystać z routera Wi-Fi DualBand, np. Linksys XAC1200 lub ASUS DSL-AC68U z obsługą dodatkowego pasma 5 GHz, które nie jest tak powszechnie używane.

Zasięg routera Wi-Fi Neostrady jest uzależniony od wbudowanych anten. Większa ich liczba to przeważnie silniejszy sygnał, który jest w stanie pokonać przeszkody na drodze w postaci ścian i dotrzeć do sąsiadujących pokoi lub do ogrodu. Jeśli zależy Ci na maksymalnym zasięgu sieci Wi-Fi, wybierz model urządzenia wyposażony w 3 lub 4 anteny, np. ASUS DSL-AC55U.

Sprawdź nasz przewodnik po routerach Wi-Fi i poznaj możliwości nowoczesnych urządzeń do obsługi domowej i biurowej sieci bezprzewodowej: Jak działa router Wi-Fi. Wszystkie routery Wi-Fi do Neostrady najdziesz na stronach RTV EURO AGD.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link