Przydatne funkcje smartwatcha. O niektórych mogłeś nie wiedzieć

Jarek Osłowski

Zdarzyło Ci się spóźnić na ważne spotkanie bo zapomniałeś o zmianie czasu i nie przestawiłeś godziny w zegarku? Posiadając smartwatcha nie ma takiej możliwości, on zrobi to za Ciebie. I o wiele więcej. W końcu jest Ci bardzo bliski, dosłownie, jak chyba żadne inne urządzenie. Podpowiadamy jakie funkcje smartwacha, również te mniej oczywiste, będą dla Ciebie dużym wsparciem w codziennych aktywnościach.


Automatyczna zmiana czasu i strefy czasowej

Przeoczenie zmiany czasu, jeśli akurat czeka Cię ważny wyjazd czy spotkanie, może nieść ze sobą konsekwencje. Analogowy zegarek wymaga ręcznego przestawienia, co jest szczególnie uciążliwe podczas zmiany stref czasowych. Musisz pamiętać, by sprawdzić lokalny czas i ręcznie dostosować urządzenie. Smartwatch zmieni godzinę automatycznie, w odpowiednim momencie i nie będziesz musiał martwić się, że np. budzik zadzwoni za późno.

 

Alarm i powiadomienia nie do przegapienia

Smartwatch jest chyba najlepszym urządzeniem jeśli chodzi o powiadomienia. Używając do tego smartfona, istnieje ryzyko ich przegapienia, jeśli akurat nie będziesz miał go pod ręką, czy też coś odwróci Twoją uwagę. Wibracji założonego na ręku smartwatcha nie da się jednak nie odczuć. Nie przegapisz żadnego powiadomienia, również z social media, gdy jest to dla Ciebie istotna kwestia.

 

Trener zawsze pod ręką, czy też raczej na ręce

Doszło do zmiany czasu, masz godzinę extra i nie wiesz co z nią zrobić? Może to dobry moment na jakąś aktywność fizyczną? Jeśli nie masz planu treningowego to spokojnie – smartwatch będzie Twoim trenerem, dając Ci wybór wielu aktywności (w tym jazda na rowerze czy bieganie) jak w przypadku Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE 46mm. Natomiast urządzenia takie jak Garmin Fenix 6X PRO to świetnia propozycja dla osób, dla których sport jest już istotnym elementem spędzania czasu, dzięki np. statystykom efektywności.

 

Twój prywatny doktor

Stan swojego organizmu warto monitorować nie tylko przy okazji wzmożonej aktywności fizycznej. I również na tym polu smartwache mają wiele do zaoferowania. Na przykład Huawei WATCH GT 2 Pro sprawdzi pomiar natlenienia krwi, a Samsung Galaxy Watch 4 40mm skontroluje rytm serca. Firma Huawei przygotowuje funkcję, korekcji postawy która powinna pojawić się niebawem w smartwatchach marki, takich jak Huawei Watch GT 3 42mm. Smartwatch, jak np. Garmin Venu 2S może posiadać monitor snu – skontroluje jego jakość, a następnie dostarczy wskazówki na temat efektywnego wypoczynku.

 

Mobilny portfel

Wyszedłeś pobiegać, nie biorąc ze sobą smartfona, czy też portfelu, a chciałbyś kupić mleko wracając do domu? Nic prostszego! Funkcja płatności zbliżeniowej, jak np. w smartwatchu Apple Watch SE GPS 40mm pozwoli Ci dokonać zakupu bez konieczności posiadana obu wyżej wymienionych przedmiotów. Płatności zbliżeniowe to już nie tylko domena smartfonów, teraz możesz mieć również smartwatch z funkcją płacenia.

 

Rozmowy od ręki

Jeśli nie masz akurat ze sobą smartfona, a chciałbyś do kogoś zadzwonić, to również masz taką możliwość dzięki łączności LTE. Oczywiście nie tylko zadzwonić, ale również odebrać połączenie przychodzące, czy wiadomość sms. Rozmowa odbywa się za pomocą słuchawek lub wbudowanego mikrofonu. Smartwatch z funkcją dzwonienia i odbierania połączeń to między innymi Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE 46mm.

 

Asystent do spraw higieny

Jak ważne jest mycie rąk nie trzeba chyba nikomu przypominać, szczególnie w obecnych czasach. Czy robisz to jednak poprawnie? Takie wątpliwości rozwieją smartfony firmy Apple z Wear OS, a także firmy Samsung z serii Galaxy. Będą one odliczały dokładny czas potrzebny do tego, aby dłonie zostały dokładnie umyte. Przypomną również, za pomocą powiadomienia, o konieczności umycia rąk jeśli w natłoku obowiązków zapomnisz o tym.

 

Osobisty nawigator

Smartwatche świetnie sprawdzają się jako podręczna mapa. Tym bardziej, że bateria w smartfonie może się szybko wyczerpać, a w pełni naładowane smartwache mogą działać bez ładowania nawet do 14 dni. Przy pomocy takich urządzeń jak Samsung Galaxy Watch 4 40mm, który korzysta z Google Maps, bez problemu trafisz do celu. Garmin Fenix 6X PRO posiada z kolei funkcję planowania trasy powrotnej, a także wbudowane mapy topograficzne i mapy stoków, bardzo przydatne miłośnikom narciarstwa.

 

Lokalizator dziecka

Smartwatche (przy pomocy GPS) pozwalają odnaleźć nie tylko drogę do jakiegoś miejsca, czy zgubiony smartfon, ale również dziecko, które często niełatwo upilnować. Smartwatch, jak na przykład przeznaczony dla dzieci TCL MT40X, jest bardziej odpowiedni do zlokalizowania malucha od smarftona, który może zostać odłożony. Natomiast model Garett Kids 4G Plus nie tylko umożliwia skuteczną lokalizację dziecka przy pomocy funkcji GEOogrodzenie, ale pozwala również odtworzyć historię jego tras aż do 30 dni wstecz.

 

Odtwarzacz muzyki

Posiadacze smartwatchy mogą mieć ulubione piosenki zawsze ze sobą. I to nie tylko z serwisów streamingowych, ale również wgrane bezpośrednio na urządzenie. Smartwatch Huawei WATCH GT 2 46mm umożliwia zapisanie w swojej pamięci aż 500 piosenek. Dzięki temu możesz słuchać muzyki niezależnie od zasięgu sieci, czy też nie musisz zabierać ze sobą smartfona na trening biegowy.

 

To oczywiście nie wszystkie funkcje, jakie ma smartwatch. Niektóre są tak oczywiste, że nie wspominaliśmy tutaj o nich, inne są rzadko jeszcze stosowanym nowinkami, a jeszcze inne są cały czas w fazie opracowywania. Jak widać jest ich jednak bardzo dużo. Te urządzenia to niewątpliwie, mimo małych rozmiarów, multizadaniowcy, którzy potrafią jednocześnie uprościć oraz wzbogacić Twoje codzienne aktywności.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!