Prezent dla szefa – jak wybrać?

Autor: Marcin

Rzecz jasna w każdej firmie, niezależnie od jej profilu i charakteru działalności, musi istnieć ustalona hierarchia, w której nadrzędne miejsce zajmuje kierownik, prezes czy też najkrócej – szef. Jako najważniejsza osoba w przedsiębiorstwie, czuwająca nad jego efektywną pracą, powinien on darzyć pracowników szacunkiem, a oni odwdzięczać się mu tym samym. Bez wątpienia werbalne jego wyrazy są miłe, ale jednak żadne dobre słowo nie ucieszy tak, jak upominek.

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla szefa - Propozycja nr 1 - Projektor multimedialny

Prezent, na który ma zamiar złożyć się wielu pracowników, powinien być naprawdę imponujący. Koszt rozłoży się na dużą liczbę osób, dlatego nie ma co oszczędzać na takim podarunku. Prezent dla szefa, który może być w istocie prezentem dla firmy, to projektor multimedialny. Wiadomo, że sprzęt tego rodzaju kosztuje niemało, co generuje wydatek dla naszego przedsiębiorstwa. Warto więc nieco odciążyć szefa i – mówiąc żartobliwie – w czynie społecznym zakupić projektor. Obecnie takie urządzenia są sprofilowane. Oznacza to, że można wybierać między sprzętami przeznaczonymi do ściśle określonych zadań. Da się wyróżnić projektory: do kina domowego, do oglądania rozgrywek sportowych, do gier, a także naturalnie – do prezentacji firmowych. Oczywiście to ten ostatni rodzaj interesuje nas najbardziej, jako że właśnie tego typu sprzęt ma być prezentem dla szefa. Projektory do prezentacji multimedialnych cechuje niższy kontrast, niż ma to miejsce w przypadku projektorów do kina domowego. Są one też zazwyczaj gorsze pod względem rozdzielczości, ale i tak wszystkie szczegóły będą bardzo dobrze widoczne nawet z najdalszych rzędów na końcu sali podczas prezentacji. W wielu branżach to właśnie taka forma przekazu jest bardzo częsta. Niekiedy organizowane są ponadto szkolenia i na nich również potrzebny jest projektor z ekranem. Lepszym zakupem będzie bez wątpienia projektor, a nie ekran do niego. Ten drugi bowiem nie powinien być dla szefa i firmy wielkim wydatkiem – jest on kilka razy tańszy niż urządzenie wyświetlające obraz. Taki prezent dla szefa od pracowników jak Optoma HD143X na pewno sprawi, że dużo zyskają oni w jego oczach. Będą mu się jawić jako profesjonaliści, którzy dbają o firmę i chcą jej dać coś od siebie w różnej formie – także materialnie poprzez zakup wyposażenia. Okaże się to tym bardziej cenne, że ten konkretny prezent jest naprawdę niezbędny w większości firm.

 • 3 029 zł
 • 3 349 zł
 • 3 299 zł
 • 3 890 zł
 • 2 099 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla szefa - Propozycja nr 2 - Niszczarka

Kolejny prezent dla szefa, którym mogą go obdarować jego pracownicy, jest o wiele tańszy niż projektor, a w wielu sytuacjach również może się przydać. Mnóstwo przedsiębiorstw ma szafki, szafy i półki, które wprost uginają się od dokumentów, teczek i innych archiwizowanych rzeczy. Oczywiście zazwyczaj są to dane potrzebne. Ale czasem zachodzi konieczność zniszczenia niektórych z nich. Wiadomo, że dane firmy, a także dane osobowe pracowników i innych osób, które na tych dokumentach widnieją, uchodzą za dane wrażliwe. Być może wyrazem nieufności jest domniemanie, że ktoś wykorzysta je w złej woli, ale niewątpliwie zawsze trzeba brać pod uwagę takie scenariusze. Wówczas sytuacja może zrobić się niezbyt ciekawa. Sposobów na skuteczne zniszczenie takich dokumentów nie ma raczej zbyt dużo. Wyrzucenie ich do kosza będzie bardzo nierozsądne. Pewnym wyjściem może okazać się spalenie ich w piecu, ale umówmy się – nie każdy nim dysponuje, szczególnie w wielkich miastach. Jako prezent dla szefa, który może się przydać, niszczarka sprawdzi się znakomicie. Nie jest to sprzęt drogi, a jednocześnie okaże się bardzo skuteczny. Każdy kiedyś widział, co robi ona z papierem – paski, w które tnie kartkę, stają się tak drobne, że odczytaniem czegokolwiek z nich musiałby się zająć geniusz w układaniu puzzli. Paski te mogą być różnej szerokości i grubości – jest więc kilka poziomów zabezpieczeń. Im wyższy, tym lepsza jest niszczarka i tym mniejsze będą ścinki lub paski. Warto wspomnieć też o tym, że najbardziej zaawansowane niszczarki mają funkcję cięcia nie tylko papieru, lecz także kart kredytowych, spinaczy, zszywek, a nawet płyt CD. Taki sprzęt jak Fellowes Powershred 8Cd nie będzie zapewne używany tak często jak ujęty w pierwszej propozycji projektor multimedialny, ale i tak może się czasem okazać nieodzowny.

Polecane niszczarki
 • 459 zł
 • 199 zł
 • 39,99 zł
 • 129,99 zł
 • 129,99 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla szefa - Propozycja nr 3 - Uchwyt do telefonu

Wspomnieliśmy na początku, że szef ma życie prywatne i rodzinne. To bez wątpienia prawda, ale funkcjonowanie osób na wysokich stanowiskach poza pracą często nie pozwala im się do końca oderwać od tego, co robią w swojej firmie. Prezentem dla szefa, który może mu znacznie ułatwić rozmowy telefoniczne podczas podróży, jest uchwyt do telefonu. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest rozmawianie przez telefon podczas jazdy autem, kiedy urządzenie trzyma się przy uchu. Jedna ręka jest całkowicie wyłączona, co może znacznie utrudniać panowanie nad samochodem. Szef jako osoba odpowiedzialna za firmę jest zapewne odpowiedzialny również na drodze, jednak nie zaszkodzi wręczyć mu ten drobny upominek. Rozmowy telefoniczne zajmują w jego dniu bardzo dużo czasu, dlatego nawet podczas jazdy musi odbierać ważne i mniej ważne telefony od interesantów. Powrót z pracy to jednak także okazja do odsapnięcia i przestawienia się z trybu „praca” na tryb „dom”, więc zapewne szef ma wówczas w zwyczaju dzwonić do żony i dzieci. A bez wątpienia prezent dla szefa w postaci uchwytu do telefonu Xblitz G650, nawet jeśli posiada on już jeden w swoim samochodzie, pozwoli upewnić się, że będzie bezpieczny podczas podróży z domu do pracy i z pracy do domu.

 • 19,99 zł
 • 129,99 zł
 • 129,99 zł
 • 39,99 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla szefa - Propozycja nr 4 - Soundbar

Po powrocie z pracy każdy chce się zresetować, gdy ma wreszcie czas na chwilę relaksu. Jeszcze bardziej takiego momentu wytchnienia potrzebuje szef, jako że jest on odpowiedzialny za swoich pracowników i funkcjonowanie, często niemałego, przedsiębiorstwa. Wiele osób bardzo skutecznie odstresowuje oglądanie filmów. Prezentem dla szefa, który może znacznie uprzyjemnić takie seanse, będzie bez wątpienia soundbar. To urządzenie audio mające formę belki czy może batonika, stąd jego nazwa. Nie zawsze mamy możliwość ustawienia bardzo dużego i zajmującego sporo przestrzeni typowego zestawu kina domowego i mnóstwa głośników. Soundbar poprzez swoją budowę doskonale nadaje się do umieszczenia pod telewizorem, a czasem też nad nim. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie ciekawe dopasowanie do samego telewizora, z którym może się interesująco komponować. Co należy do najbardziej istotnych parametrów soundbara? Po pierwsze, liczba kanałów, która określa z iloma dodatkowymi urządzeniami audio będzie on działał idealnie i osiągnie najlepszy możliwy efekt dźwięku przestrzennego. Kolejna kwestia to moc. Im większa, tym głośniej będzie grał soundbar. Nie trzeba oczywiście kupować sprzętu o jakiejś porażającej mocy, ale zawsze można przecież taki potężny sprzęt trzymać w ryzach i ustawiać średnią czy niską głośność. Pewne znaczenie ma również to, jakie złącza obsługuje soundbar. Ważna jest ponadto łączność bezprzewodowa. Jeśli sprzęt daje możliwość połączenia przez Bluetooth, oznacza to duży komfort. Da się bowiem odtwarzać nie tylko dźwięk płynący z telewizora, lecz także np. włączać piosenki zapisane w pamięci naszego smartfona. Warto wspomnieć poza tym o dekoderach dźwięku. Im więcej zaawansowanych dekoderów, tym lepsza powinna być jakość dźwięku płynącego z soundbara, jego głębia oraz ogólne efekty przestrzenne. Taki prezent dla szefa jak Philips TAPB405/10 na pewno umili jemu i jego rodzinie wolny czas oraz pozwoli się odstresować po pracy.

Polecane soundbary
 • 1 099 zł
 • 3 149 zł
 • 1 449 zł
 • 849 zł
 • 2 199 zł

Prezent dla szefa - Propozycja nr 5 - Kamera sportowa

O ile soundbar to prezent dla szefa, który preferuje relaks na kanapie, o tyle nasza kolejna propozycja jest skierowana do tych prezesów i kierowników, którzy lubią poczuć nieco adrenaliny i właśnie w taki sposób zapominają o codziennych obowiązkach. Kamera sportowa to szczególny rodzaj sprzętu do rejestrowania filmów. Zwyczajne urządzenia mogą oferować oczywiście fenomenalne parametry techniczne, ale mają zazwyczaj jedną małą wadę – nadają się tylko do robienia zdjęć i kręcenia filmów w komfortowych warunkach. Kamery sportowe to sprzęt w rozdzielczości HD, Full HD, a nawet 4K, który można zabrać ze sobą, aby zarejestrować i uwiecznić najbardziej szalone wyprawy, chociażby górskie wspinaczki czy skoki na bungee. W przypadku tych urządzeń nie ma wielkiej obawy, że coś pójdzie nie tak. Są one bowiem przystosowane do najbardziej ekstremalnych warunków. Funkcje stabilizacji obrazu oraz wzmożona odporność na upadki i uszkodzenia to cechy, które sprawiają, że nawet w niestabilnej i chwiejnej pozycji można bez problemu nagrywać filmy. Dodatkowo jakość tych nagrań nie będzie znacząco odbiegała od tego, czego można się spodziewać po typowych kamerach HD i 4K. Taki prezent dla szefa, który lubuje się w sportach ekstremalnych, bez wątpienia będzie strzałem w dziesiątkę. Być może nie miał on okazji wcześniej uwiecznić wyczynów z obawy o stan swojego sprzętu do nagrywania. Jeśli dostanie taki upominek, na pewno będzie to możliwe. Ponadto takie urządzenie da mu możliwość błyskawicznego przesłania filmu na smartfon poprzez sieć bezprzewodową. Coraz więcej kamer sportowych np. GoPro Hero 5 Black, ma również wbudowany GPS. Dzięki temu nawet po latach szef będzie wiedział, w jakich dokładnie miejscach był, nawet jeśli jego własna pamięć okaże się zawodna.

Polecane kamery sportowe
 • 189,99 zł
 • 699 zł
 • 749 zł
 • 2 399 zł
 • 449 zł

Prezent dla szefa może przybrać naprawdę różną formę, ale warto zawsze pamiętać, że nasz zwierzchnik poza pracą ma jakieś pasje, zainteresowania oraz oczywiście życie prywatne i domowe. A w tym otacza go mnóstwo mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy. Przedstawiamy kilka propozycji upominków dla kierownika, które mogą się okazać trafionymi prezentami na różne okazje.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę