Obudowy komputerowe do 300 zł – ranking TOP 7

Autor: Anna

Przekonaj się, jakie obudowy komputerowe dla graczy zdobyły największe uznanie doświadczonych gamerów. Poznaj obudowy komputerowe, które sprawdzają się podczas pracy oraz rozrywki. Zwróć uwagę na sposób montażu – jeśli jest beznarzędziowy, poradzisz sobie z nim szybciej i łatwiej. Porównaj liczbę gniazd i slotów, które wykorzystasz do rozbudowy swojego komputera.

obudowy komputerowe do 300 zł ranking

LISTING PRODUKTÓW

SilentiumPC Gladius M35W

SilentiumPC Regnum RG4TF RGB

Zalman R1

SilentiumPC Aquarius X70W

Zalman R1 Window

SilentiumPC Armis AR7

SilentiumPC Aquarius X70T

SilentiumPC Gladius M35W

obudowa komputerowa SilentiumPC Gladius M35W Pure BlackSilentiumPC Gladius M35W to świetna obudowa komputerowa dla graczy, ale nie tylko. Umożliwia poukładanie kabli i zachowanie porządku wewnątrz konstrukcji, nawet jeśli masz bardzo rozbudowany komputer i wiele dodatkowych elementów. System aranżacji okablowania składa się z licznych przepustów i ułatwia rozdzielenie oraz ułożenie przewodów w taki sposób, by nie zakłócały obiegu powietrza. Ponadto, jeśli wykorzystujesz komputer do zaawansowanych prac, w modelu SilentiumPC Gladius M35W możesz zamontować system chłodzenia cieczą typu All-In-One. Zaletą dwukomorowej budowy jest wydzielenie osobnych stref dla zasilacza, dysków i reszty elementów. W ten sposób podzespoły są efektywniej chłodzone. Na froncie, pod zasilaczem i na topie obudowy komputerowej SilentiumPC Gladius M35W znajdują się filtry przeciwkurczowe, ochraniające elementy komputera. Docenisz też obecność dwukanałowego, trzystopniowego kontrolera obrotów wentylatorów, dzięki któremu chłodzenie zawsze będzie przebiegało prawidłowo.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 2

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: tak

PLUSY

+ wygodne w korzystaniu porty USB 2.0 i 3.0 z przodu obudowy

+ panel boczny z dużym oknem eksponującym zamontowane elementy

+ obudowa o dwukomorowej konstrukcji

+ trzy filtry przeciwkurzowe

+ system aranżacji okablowania z przepustami

MINUSY

− brak możliwości montażu beznarzędziowego

− mniejsza liczba zamontowanych wentylatorów

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

SilentiumPC Regnum RG4TF RGB

obudowa komputerowa SilentiumPC Regnum RG4TF RGB Frosty WhiteWśród obudów komputerowych dla graczy popularnością cieszy się model SilentiumPC Regnum RG4TF RGB. Został wzbogacony o zaawansowany system oświetlenia LED RGB, który robi wrażenie podczas grania na komputerze po zmierzchu. Możesz wybrać jedną z siedmiu barw. Do swojego gustu dostosujesz też tryb podświetlenia. W obudowie znajdują się trzy wentylatory, jednak w razie potrzeby możesz zamontować dodatkowe trzy. Dla wygody będziesz sterować nimi albo za pomocą wbudowanego kontrolera, albo używając oddzielnego przycisku na górze obudowy. W modelu SilentiumPC Regnum RG4TF RGB znajduje się panel boczny ze szkła hartowanego, dzięki któremu można szybko zobaczyć, co dzieje się w środku. To bardzo efektowna obudowa. Warto jednak pamiętać, że na przednim panelu ma tylko dwa gniazda USB 3.0 i żadnych 2.0. Podłączysz do niej słuchawki oraz mikrofon, by lepiej komunikować się z drużyną podczas grania bądź uczestniczyć w konferencji online.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, mini ITX, mini ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: tak

PLUSY

+ możliwość zainstalowania dodatkowych trzech wentylatorów

+ panel boczny wykonany ze szkła hartowanego

+ przyciski do zmiany kolorów oświetlenia na panelu

+ kontroler wentylatorów

+ dwukomorowa konstrukcja

MINUSY

− brak możliwości montażu beznarzędziowego

− brak gniazd USB 2.0 na przednim panelu

OCENA PRODUKTU: 9/10

Zalman R1

obudowa komputerowa Zalman R1W rankingu polecanych obudów komputerowych nie mogło zabraknąć miejsca dla eleganckiego i efektowanego modelu Zalman R1. Odznacza się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Ma panel I/O ułożony w wygodnym miejscu – na górze. Jeśli trzymasz komputer pod biurkiem, to idealne rozwiązanie. Szybko podłączysz do niego urządzenia USB (masz do wyboru trzy porty: dwa USB 2.0 i jeden 3.0), słuchawki lub mikrofon. Skorzystasz też z bocznego przeszklenia, by zweryfikować poprawność działania elementów komputera. Obudowa komputerowa Zalman R1 bardzo dobrze chroni przed zanieczyszczeniami: piaskiem, kurzem, sierścią. Sprawdzi się zarówno dla graczy, jak i osób, które sporadycznie korzystają z komputera. Przede wszystkim jednak umożliwi Ci zakup dobrego produktu w rozsądnej cenie. Za zaoszczędzone pieniądze możesz wybrać rozszerzenia do komputera lub dodatkowe wentylatory. W obudowie komputerowej Zalman R1 znajdują się oryginalnie trzy.

Oprócz obudowy zmieniasz też wyposażenie komputera? Zobacz poradnik wyboru komputera stacjonarnego.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: tak

PLUSY

+ wygodny panel u góry obudowy

+ elegancki wygląd

+ 3 porty USB w panelu

+ 7 slotów rozszerzeń

+ standardowe wejście audio i mic

MINUSY

− brak możliwości montażu beznarzędziowego

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

SilentiumPC Aquarius X70W

obudowa komputerowa SilentiumPC Aquarius X70W Pure BlackJedną z polecanych obudów komputerowych jest SilentiumPC Aquarius X70W. To model, w którym możesz zamontować nowoczesny system chłodzenia cieczą. Skutecznie schłodzisz elementy wewnątrz obudowy podczas wykonywania skomplikowanych czynności na komputerze lub wielogodzinnego grania w gry. SilentiumPC Aquarius X70W mieści aż trzy chłodnice na wentylatory o wielkości 120 lub 140 mm. Możesz zamontować je z przodu, nad płytą główną albo na tylnej ścianie. Z uwagi na zaprojektowany system przepływu powietrza Twój komputer będzie doskonale chroniony. Jeśli konieczne będzie zweryfikowanie poprawności działania podzespołów, skorzystasz z dużego okna w panelu bocznym. By rozszerzyć funkcjonalność komputera, wykorzystasz obecne w obudowie SilentiumPC Aquarius X70W sloty i gniazda. Z przodu dostępne swą podwójne gniazda USB 2.0 oraz 3.0, a także wejścia na słuchawki i mikrofon.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: tak

PLUSY

+ 7 slotów rozszerzeń

+ 2 gniazda USB 2.0 z przodu

+ 3 gniazda USB 2.0 z przodu

+ po 1 gnieździe dla słuchawek i mikrofonu z przodu

+ trzystopniowy kontroler obrotów wentylatorów

MINUSY

− brak możliwości montażu beznarzędziowego

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Zalman R1 Window

obudowa komputerowa Zalman R1 WindowJako elegancka obudowa komputerowa do biura, domowego gabinetu czy sypialni sprawdzi się Zalman R1 Window. Na tle modeli zaprezentowanych w rankingu wyróżnia się estetycznym białym kolorem z elementami brązu. Umożliwia też montaż beznarzędziowy, dzięki czemu po zakupie nie będziesz musiał szukać śrubokrętów ani innych narzędzi. Założysz ją łatwo, szybko i bez niczyjej pomocy. Podczas pracy, surfowania po internecie czy grania w gry wykorzystasz dostępne na przednim panelu porty. Wejścia na USB są aż trzy: dwa 2.0 i jedno 3.0. Znajdziesz też port słuchawkowy i mikrofonowy, co ułatwi Ci rozmowy z przyjaciółmi, prowadzenie oficjalnych konwersacji biznesowych lub porozumiewanie się z drużyną w grze. Z uwagi na zastosowane na boku obudowy komputerowej Zalman R1 Window okno sprawdzisz, czy wszystko pracuje poprawnie. Dzięki temu modelowi zapanujesz nad chaosem kabli oraz zabezpieczysz elementy komputera przed kontaktem z kurzem, sierścią i innymi zabrudzeniami.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, mini ITX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: tak

Okno: tak

PLUSY

+ 7 slotów rozszerzeń

+ do dyspozycji gniazda słuchawkowe i mikrofonowe z przodu odbudowy

+ podwójne gniazdo USB 2.0 z przodu obudowy

+ łatwa organizacja kabli wewnątrz obudowy

+ elegancki biały kolor obudowy

MINUSY

− mniejsza liczba USB 3.0 na przednim panelu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

SilentiumPC Armis AR7

obudowa komputerowa SilentiumPC Armis AR7SilentiumPC Armis AR7 to jedna z nielicznych obudów komputerowych dla graczy, która umożliwia zamontowanie nawet siedmiu wentylatorów oraz siedmiu urządzeń wielkości 2,5”, np. nośników SSD. Obudowa jest polskim projektem, co docenią osoby wspierające rodzime rozwiązania. Jedną z jej ciekawszych funkcji jest regulowany panel przednich portów I/O – możesz go zamontować tam, gdzie Ci wygodnie: albo na górze obudowy (gdy komputer stoi na podłodze), albo na dole (kiedy znajduje się na biurku obok monitora). Wyjątkowe w obudowie komputerowej SilentiumPC Armis AR7 jest również to, że poza dwoma portami USB 2.0 ma dwa porty USB 3.1 typu C. Skorzystasz też z wejść na słuchawki i mikrofon. W modelu nie ma okna w panelu bocznym, jednak pełna obudowa zapewnia mu nienaganną prezencję i elegancję – świetnie sprawdzi się w miejscu pracy. Przepływ powietrza został opracowany tak, by wpływać na skuteczniejsze chłodzenie procesora, karty graficznej i innych elementów. Ponadto w obudowie komputerowej SilentiumPC Armis AR7 łatwo posegregować kable.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, mini ATX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: nie

PLUSY

+ aż 8 slotów rozszerzeń

+ 4 porty USB na przednim panelu: dwa USB 3.0 i dwa USB 3.1 typu C

+ obudowa pomieści nawet 7 wentylatorów 120/140 mm

+ obudowa pomieści do 7 urządzeń 2,5”, np. nośników SSD

+ wymienny panel włączania i wyłączania

MINUSY

− brak okna

OCENA PRODUKTU: 10/10

SilentiumPC Aquarius X70T

obudowa komputerowa SilentiumPC Aquarius X70T Pure BlackChcesz dobrze widzieć wyposażenie swojego komputera? Jeśli tak, polecamy Ci obudowę SilentiumPC Aquarius X70T. Wyróżnia się bardzo dużym oknem w panelu bocznym. Zostało wykonane z hartowanego szkła i trzyma się obudowy za pomocą czterech śrub. To bardzo efektowne udogodnienie, podobnie jak możliwość zastosowania podświetlenia LED RGB z pilotem. Sam wybierzesz, jaka barwa Ci odpowiada oraz w jakim trybie mają świecić diody. W obudowie SilentiumPC Aquarius X70T możesz zainstalować wydajny system chłodzenia cieczą. Oryginalnie znajdują się w niej trzy wentylatory, jednak przy bardziej wymagających pracach lub podczas wielogodzinnych zadań docenisz możliwość zamontowania ponadprogramowych trzech. Na przednim panelu obudowy komputerowej znajdziesz popularne porty USB: 3.0 i 2.0, oraz mikrofonowy i słuchawkowy. Warto również wiedzieć, że wybierając ten model, zyskujesz trzy zamontowane fabrycznie filtry przeciwkurzowe, które znajdują się na froncie – tuż pod zasilaczem i na topie obudowy. Docenisz to udogodnienie, szczególnie jeśli masz w mieszkaniu zwierzęta.

PARAMETRY

Typ obudowy: Midi Tower ATX

Standard płyty głównej: ATX, micro ATX

Liczba zamontowanych wentylatorów: 3

Montaż beznarzędziowy: nie

Okno: tak

PLUSY

+ panel boczny wykonany w całości z hartowanego szkła

+ możliwość zastosowania czterech 140-milimetrowych wentylatorów

+ dwukanałowy i trzystopniowy kontroler obrotów

+ podświetlenie LED RGB z pilotem

+ zoptymalizowany przepływ powietrza

MINUSY

− brak możliwości montażu beznarzędziowego

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Bez względu na to, czy szukasz obudowy komputerowej dla gracza, czy do pracy lub wykonywania codziennych czynności, np. surfowania po internecie, w zestawieniu znajdziesz model dla siebie. Zależy Ci na większej liczbie portów USB? A może chcesz, żeby obudowa komputerowa miała przeszklony panel boczny lub podświetlenie LED RBG? Porównaj przedstawione produkty i wybierz ten, który umili Ci korzystnie z komputera oraz odpowiednio zabezpieczy jego elementy.

Jeżeli 300 zł to dla Ciebie za dużo, zobacz alternatywny ranking obudów komputerowych do 200 zł, w którym znajdziesz nieco tańsze modele. Zachęcamy Cię też do przejrzenia wszystkich obudów dostępnych w RTV EURO AGD.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny