Jak podłączyć głośniki bluetooth do laptopa?

Autor: Joanna

Technologia bluetooth umożliwia łączenie ze sobą różnych urządzeń. Gdy masz bluetooth w komputerze, możesz połączyć myszkę, klawiaturę, telefon, głośniki i wiele innych urządzeń. Dzięki temu uwalniasz się od plątaniny kabli, nie blokujesz sobie portów USB, a komunikacja pomiędzy urządzeniami jest bezproblemowa i wydajna. Zobacz na przykładzie Windows 7 oraz Windows 10, jak należy prawidłowo podłączyć i sparować głośniki bluetooth do komputera.

Popularny, przenośny głośnik bluetooth

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak podłączyć głośniki bezprzewodowe do laptopa z Windows 10,
- jak podłączyć głośniki bezprzewodowe do komputera z Windows 7,
- jak odtwarzać z urządzenia bluetooth.

Jak podłączyć głośniki bezprzewodowe do laptopa z Windows 10?Mały, podręczny głośnik bezprzewodowy

 1. Na początku upewnij się, że bluetooth jest włączony w laptopie. W głośnikach zazwyczaj znajduje się przełącznik on/off lub przełącznik, który trzeba przytrzymać kilka sekund, aby włączyć w urządzeniu bluetooth. Są też takie głośniki, w których standardowo funkcja parowania jest uruchomiona przez kilkadziesiąt sekund lub kilka minut po włączeniu.
 2. Gdy głośniki są gotowe do parowania, zobaczysz migającą kontrolkę.
 3. Na laptopie naciśnij start i wejdź w Ustawienia.
 4. Następnie wybierz Urządzenia, dzięki czemu zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych urządzeń w Twoim komputerze. Z lewej strony jest menu, gdzie znajduje się m.in. ikona bluetooth. Wystarczy teraz ją wybrać, aby Twój laptop zaczął wyszukiwać głośniki, z którymi będzie mógł się sparować.
 5. Jeżeli komputer nie znalazł głośników, być może trzeba powtórzyć procedurę, upewniając się, że głośniki nadal są w trybie parowania (wiele modeli jest zaprogramowanych tak, by po jakimś czasie wyłączyć usługę parowania i nie zużywać niepotrzebnie baterii).
 6. Jeżeli głośniki zostały znalezione, wybierz je, a następnie wciśnij przycisk Paruj.
 7. Czasami potrzebne jest dodatkowe autoryzowanie się. Jest to związane z tym, że musisz udowodnić, iż to Ty sam chcesz sparować urządzenia, a nie osoba, która próbuje włamać się do Twojego komputera. Istnieją różne sposoby autoryzacji, ale w przypadku głośników trzeba wpisać odpowiedni kod podany w instrukcji obsługi lub na naklejce na urządzeniu. Czasami można spróbować wprowadzić hasło „0000” lub „9999”, jeżeli nie możemy odnaleźć kodu. Dopiero po autoryzacji (nie dla każdych głośników jest to wymagane) urządzenia zostają sparowane.
 8. Gdy już sparujesz głośniki, będą one dostępne po wyborze Ustawień, a następnie Urządzeń. Możesz je skonfigurować i przystosować do swoich potrzeb, jeśli dany model na to pozwala.

Jeśli chcesz poznać więcej urządzeń i gadżetów do przeznaczonych dla laptopa, przeczytaj także inny nasz artykuł.

 • 269 zł
 • 109,99 zł
 • 269 zł
 • 499 zł
 • 2 299 zł

Głośniki bezprzewodowe do laptopa z subwooferemJak podłączyć głośniki bezprzewodowe do komputera z Windows 7?

 1. Podłączanie głośników jest bardzo podobne jak w Windows 10.
 1. Upewnij się, że bluetooth jest włączony w laptopie i w głośnikach.
 2. Wybierz przycisk Start, a następnie Urządzenia i drukarki.
 3. Wybierz pozycję Dodaj urządzenie, opcję Wybierz urządzenie i naciśnij Dalej.
 4. Podobnie jak w Windows 10, powtórz operację, jeśli nie udało się wykryć głośników lub ewentualnie autoryzuj urządzenie specjalnym kodem.
 5. Jeśli zostaną wyświetlone jakiekolwiek dodatkowe instrukcje, wykonaj je. Jeśli nie, to znaczy, że głośniki zostały połączone i można ich używać.
Jakie głośniki i inne akcesoria wybrać do naszego laptopa przeczytasz na naszej stronie.

CIEKAWOSTKA

Głośniki Bluetooth to nie tylko proste urządzenia do odtwarzania dźwięku. Coraz częściej są dostępne zaawansowane zestawy kolumn głośnikowych przeznaczonych dla bluetooth w komputerze. Jednym z nich jest Kruger & Matz Spirit 2.1 KM0539, zestaw zaawansowanych głośników typu 2.1, gdzie moc niskotonowa wynosi 30 W, a moc głośnika satelitarnego 15 W. Takie wyposażenie laptopa sprawi, że stanie się on centrum rozrywki z gwarancją dobrego brzmienia.

Jak odtwarzać z urządzenia bluetooth?

Jeżeli głośniki zostały sparowane z laptopem, to zazwyczaj masz do wyboru, które urządzenie będzie odtwarzać muzykę lub inne dźwięki z Twojego komputera. Mogą to być właśnie sparowane bezprzewodowe głośniki do laptopa lub głośniki wbudowane w laptopa. Przy każdym włączeniu komputera, Windows będzie próbował podłączyć głośniki i z nich odtwarzać muzykę. Jednak może się zdarzyć, że standardowym głośnikiem okaże się ten wbudowany. W celu zmiany urządzenia odtwarzającego należy kliknąć ikonę głośnika w panelu powiadomień Windows i wybrać głośniki bluetooth jako standardowe do odtwarzania dźwięków.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link