Który ogrzewacz tarasowy warto wybrać?

Autor: Anna

Taras jest przestrzenią przydomową, która kojarzy się z relaksem i miłym spędzaniem czasu. Jest to często miejsce spotkań, podczas których można w ciepłej atmosferze wspólnie posiedzieć. Ta ciepła atmosfera jest właściwie dwojakiego rodzaju – rozumiana w znaczeniu metaforycznym oraz tym całkiem dosłownym. Jednak w tym drugim przypadku pojawić się mogą pewne komplikacje.

Ogrzewacz tarasowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje ogrzewaczy tarasowych
  2. na które modele warto zwrócić uwagę

Jakie są rodzaje ogrzewaczy na taras?

Grzejnik elektryczny tarasowy

Wiadomo, że taras to miejsce, gdzie najlepsze warunki panują latem, ewentualnie wiosną i wczesną jesienią. Jednak nawet w te bardzo ciepłe pory roku zdarzają się chłodniejsze wieczory, a to właśnie po zmroku często organizuje się przeróżne spotkania.

Aczkolwiek nie ma w tym przypadku takich problemów, którym nie dałoby się zaradzić. Ogrzewacze tarasowe to urządzenia, które łączą w sobie cechy, o które dba każdy gospodarz, a zwłaszcza gospodyni, czyli estetykę oraz funkcjonalność. Ogrzewacz na taras przybiera bowiem różne kształty – stożków, kolumn czy jeszcze inne, bardziej wymyślne.

Jednak nie tylko kształt i ogólne dopasowanie do przestrzeni tarasu mają znaczenie przy wyborze tego rodzaju urządzenia. W aspekcie funkcjonalnym istnieje szereg opcji do wyboru, dlatego warto poznać kilka typów ogrzewaczy tarasowych, podzielonych ze względu na sposób działania. Ogrzewacz tarasowy na gaz to urządzenie, które korzysta z podczerwieni. Gaz jest w nim oczywiście głównym paliwem zasilającym, co ma przełożenie na całkiem spore możliwości. Ogrzewacze gazowe na taras są w stanie dostarczyć temperatury kilkunastu czy nawet dwudziestu stopni Celsjusza. Warto wybrać taki ogrzewacz wtedy, gdy walory funkcjonalne i estetyczne są równie istotne, ponieważ w tym przypadku da się dobierać urządzenia w różnych stylach i kształtach.

Ogrzewacz tarasowy na drewno to z kolei rozwiązanie klasyczne. Takie urządzenie bazuje na podobnych mechanizmach jak kominek i można je śmiało nazwać ogrzewaczem kominkowym. Osoby, które lubią widok i trzask płomieni, powinny zdecydować się na taką właśnie tradycyjną propozycję.

Należy wspomnieć także o tym, jak działa ogrzewacz tarasowy elektryczny. Nietrudno zgadnąć, że takie urządzenie bazuje na energii elektrycznej. Taki podgrzewacz na taras nie emituje dwutlenku węgla. Dlatego wszyscy, którzy cenią sobie troskę o ekologię oraz bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych powinni wybrać właśnie ten wariant.

Polecane grzejniki
  • 269 zł
  • 448 zł
  • 269 zł

Jakie ogrzewacze na taras warto sprawdzić?

Ogrzewacz ogrodowy

Skoro wiadomo już, jakie są rodzaje urządzeń grzewczych stworzonych, aby stawiać je na tarasie, pora przejść do przeglądu tego typu sprzętu.

Ogrzewacz Home Select SH 16 emituje ciepło poprzez światło podczerwone. Bez wątpienia jego zaletą jest spora moc – wynosząca 1600 W. Element grzejny w tym urządzeniu jest wykonany z niezwykle solidnego i odpornego włókna węglowego, zatem grzejnik powinien posłużyć przez długi czas. Urządzenie posiada klasę ochronności IP 44, co w praktyce oznacza, że można go używać nawet w miejscach, gdzie jest nieco wilgoci. W zestawie znajduje się uchwyt do montażu ściennego. Takie rozwiązanie na pewno jest wygodne, a jednocześnie pozwala zagospodarować przestrzeń.

Grzejniki to urządzenia, które przydają się nie tylko na zewnątrz, lecz także wewnątrz pomieszczeń, a być może właśnie przede wszystkim tam. Sencor SOH 2107BK to niewielkie urządzenie, które jednocześnie będzie spełniało bardzo dobrze swoją funkcję. Moc 700 W to gwarancja bardzo solidnego grzania, a należy pamiętać, że jest to sprzęt z siedmioma żeberkami, którego wymiary są naprawdę kompaktowe. Zaletą tego urządzenia jest niewątpliwie bardzo cicha praca. Dzięki temu świetnie sprawdzi się ono w biurze, sypialni i innych pomieszczeniach, gdzie urządzenia grzewcze nie powinny być zbyt hałaśliwe. Stalowa konstrukcja to zaś gwarancja tego, że sprzęt będzie odporny na uszkodzenia i inne niepożądane zjawiska.

Ogrzewacze tarasowe są używane w miejscach, w których bardzo często rozpalany jest grill. Unold Barbecure 58565 to grill elektryczny z wieloma ciekawymi funkcjami. Bez wątpienia możliwość mycia elementów w zmywarce stanowi ogromne udogodnienie. Same parametry grilla też są bardzo solidne – odprowadza on tłuszcz, a do płyty nie przywierają grillowane potrawy. Spora powierzchnia grillowania (910 cm kwadratowych) oraz moc 1600 W to cechy, które przemawiają za zakupem tego grilla ogrodowego.

Landmann US 5.1 to z kolei grill gazowy o mocy 19,5 kW, który idealnie sprawdzi się na tarasie. Również i on odprowadza tłuszcz oraz ma nieprzywieralną powłokę płyty. Oprócz pięciu palników i kuchenki bocznej jest wyposażony w zapalarkę oraz termometr, dzięki któremu utrzymywanie grillowanych potraw w odpowiedniej temperaturze nie będzie stanowiło problemu.

Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz będziemy mogli używać grilla George Foreman Grill do użytku domowego i zewnętrznego 22460-56. Powierzchnia grillowa 1500 cm kwadratowych oraz moc 2400 W, a także nienagrzewający się uchwyt to spore zalety tego grilla ogrodowego, który można bez problemu złożyć, co sprawia, że przenoszenie go jest proste.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link