Data publikacji: 28 września 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Grzejnik tarasowy – kiedy warto go mieć?

Poleć znajomemu Drukuj

Przebywanie na tarasie w otoczeniu pięknych kwiatów to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu – i to nie tylko latem. Aby cieszyć się wypoczynkiem na balkonie w chłodne dni, powinieneś zadbać o ogrzewanie tarasowe. Zobacz, kiedy warto w niego zainwestować i jaki model wybrać!


Ogrzewacz tarasowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kiedy przyda Ci się ogrzewacz ogrodowy,

- jakie rodzaje grzejników tarasowych spotkasz na rynku,

- o czym pamiętać, korzystając z grzejnika elektrycznego i gazowego.

Grzejnik elektryczny tarasowyOgrzewacz tarasowy – komfort niezależnie od pory roku

W naszej strefie klimatycznej nawet tak słoneczna pora roku jak lato nie jest do końca przewidywalna. Nagła ulewa, niespodziewane ochłodzenie czy zimny wiatr – takie nieprzewidziane załamania pogody mogłyby skutecznie popsuć grilla w gronie znajomych, który planowałeś od dawna. Wystarczy jednak odpowiednio dobrany ogrzewacz tarasowy, by skutecznie pokonać chłód i cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

Co ważne, z grzejnika tarasowego skorzystasz przez cały rok. Dzięki niemu będziesz mógł użytkować taras czy balkon również jesienią czy wczesną wiosną, nie martwiąc się tym, że zmarzniesz. Jeśli wybierzesz produkt o dekoracyjnym kształcie, zimą możesz wnieść go do domu i wykorzystać w roli nietuzinkowej dekoracji, która nada wnętrzu bardziej wyraz.

UWAGA

Pamiętaj, że ogrzewacze tarasowe są zaprojektowane tak, by stosować je na zewnątrz, na świeżym powietrzu. Nie należy więc włączać ich w pomieszczeniach. Dotyczy to przede wszystkim modeli zasilanym gazem, których włączenie w słabo wentylowanym wnętrzu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa.

Ogrzewacz ogrodowyJakie rodzaje grzejników tarasowych można wyróżnić?

Przyglądając się asortymentowi ogrzewaczy tarasowych, można wyróżnić ich następujące rodzaje:

  • grzejniki elektryczne – to emitujące promieniowanie podczerwone lampy kwarcowe zasilane prądem elektrycznym. Wytwarzane przez nie fale podczerwone nie będą rozdmuchiwane przez wiatr – dlatego też świetnie sprawdzą się na słabo osłoniętym tarasie. W przeciwieństwie do ich gazowych odpowiedników nie emitują CO2, więc są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Szereg takich urządzeń znajdziesz w tej kategorii – sprawdź,
  • grzejniki gazowe – wykorzystują technologię promieniowania podczerwonego, a do ich zasilania stosuje się gaz ziemny lub płynny – dzięki temu są w stanie zwiększyć temperaturę nawet do 20°C. Promienniki gazowe są dostępne w przeróżnych formach – dlatego też doskonale sprawdzą się w roli ciekawej, rustykalnej dekoracji,
  • kominki tarasowe – nie tylko ogrzeją, lecz również posłużą za nietuzinkową ozdobę, która doda przestrzeni przytulności. Co więcej, latem sprawdzą się w roli grilla na brykiet – są zatem wielofunkcyjne. Stawiając go, wybierz miejsce z dala od drewnianych elementów wyposażenia, aby zminimalizować ryzyko pożaru.

Elektryczny czy gazowy ogrzewacz tarasowy?

Ogrzewacz tarasowyNie ulega wątpliwości, że to właśnie grzejniki elektryczne i gazowe cieszą się największą popularnością wśród osób chcących dogrzać swój taras czy balkon. Dlaczego? Ma to związek najpewniej z niskim kosztem eksploatacji obu urządzeń oraz z tym, że zarówno gaz, jak i prąd są łatwo dostępne.

Wybierając urządzenie, upewnij się, że Twój taras jest przystosowany do jego stosowania. W przypadku grzejnika elektrycznego powinieneś zadbać o to, aby znajdował się w miejscu osłoniętym od deszczu i innych czynników, które mogłyby go zachlapać – woda i elektryczność zdecydowanie nie stanowią najlepszego połączenia. Ważne też, aby miał solidną ramą odporną na działanie czynników pogodowych – taką, jaką posiada ten produkt. Ogrzewacz tarasowy gazowy należy z kolei ustawić tak, by nie był narażony na silny wiatr, który mógłby zdmuchnąć płomień.

Uważaj też na to, by małe dzieci i zwierzęta nie podchodziły zbyt blisko urządzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by mała rączka dotknęła rozgrzanego promiennika – przy najlepszym scenariuszu efektem tego będzie bolesne oparzenie.

Zobacz również, jak się przygotować do sezonu grzewczego w pomieszczeniach. Praktyczne wskazówki dotyczące usprawnienia systemu ogrzewania niewielkim kosztem znajdziesz w tym artykule – sprawdź

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas