Energooszczędne grzejniki – doradzamy, jaki model wybrać

Autor: Anna

Myślisz, że ogrzewanie elektryczne jest mało wydajne i drogie w eksploatacji? Okazuje się jednak, że wystarczy tylko wybrać grzejniki energooszczędne, a taka instalacja stanie się mniejszym obciążeniem dla portfela. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę, by wybrać energooszczędne grzejniki!

Regulacja grzejnika elektrycznego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie parametry decydują o energooszczędności grzejnika,

- jakie dodatkowe akcesoria powinny mieć grzejniki energooszczędne,

- jakie energooszczędne grzejniki elektryczne znajdziesz w naszej ofercie.

Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę, by kupić grzejniki energooszczędne?

Energooszczędny grzejnik elektrycznyPierwsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać, szukając elektrooszczędnego rozwiązania do dogrzewania pomieszczeń, powinno brzmieć: jaka moc grzejnika będzie odpowiednia? Zasada jest prosta – im większe pomieszczenie, tym większa moc. Zakłada się też, że na każdy 1 m² powierzchni powinno przypadać nie mniej niż 85 W mocy – jeśli pomieszczenie cechuje się wysokością do 2,8 m. Jeśli więc wnętrze mierzy 23 m², najlepiej sprawdzi się w nim grzejnik o mocy 1900-2000 W.

Istotny jest także wybór odpowiedniego rodzaju grzejnika elektrycznego. Możliwości są następujące: model olejowy, konwektorowy lub termowentylator. Pierwsza z tych opcji nadaje się raczej do mniejszych pomieszczeń, druga z kolei w tych większych. Po termowentylator warto z kolei sięgnąć wtedy, gdy zależy Ci na tym, by można było łatwo przenosić grzejnik.

Sprawdź porównanie grzejników olejowych i konwektorowych: Grzejnik olejowy czy konwektorowy? Który wybrać?

Polecane grzejniki
 • 619 zł
 • 279 zł
 • 359 zł
 • 269 zł
 • 419 zł

Dodatkowe funkcje energooszczędnych grzejników elektrycznych

Dodatkowe funkcje grzejników mogą sprawić, że korzystanie z nich stanie się wygodniejsze, a pobór energii elektrycznej niższy. Zobacz, jakie z nich powinien posiadać dobry grzejnik energooszczędny:

 • termostat – umożliwi regulowanie mocy urządzenia, pozwalając Ci tym samym sterować temperaturą w pomieszczeniu. Akcesorium to może mieć duży wpływ na to, czy grzejnik jest energooszczędny, czy też nie. Wystarczy tylko pomyśleć o niewyposażonym w termostat grzejniku, który będzie przez cały czas grzać z pełną mocą niezależnie od tego, czy jest taka potrzeba, czy też w pomieszczeniu jest już optymalnie ciepło,

WARTO WIEDZIEĆ

Do wyboru masz termostat klasyczny (czyli ustawiany ręcznie) oraz elektroniczny, czyli taki, którego działanie możesz dowolnie programować – np. po to, aby grzejnik włączył się godzinę przed Twoim powrotem do domu, by już na progu powitało Cię przyjemne ciepło.

 • radiator – 2-milimetrowy, aluminiowy radiator z zintegrowanymi spiralami grzejnymi zwiększy powierzchnię grzewczą grzejnika, a tym samym jego wydajność,
 • wyświetlacz elektroniczny – nowoczesne wyświetlacze będą pokazywać nie tylko aktualną temperaturę w pomieszczeniu, lecz również ilość pobranej energii elektrycznej, a nawet koszty jej zużycia,
 • timer lub wyłącznik czasowy – pozwala na zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, by włączało lub wyłączało o określonej godzinie.

WSKAZÓWKA

Nowoczesne grzejniki elektryczne mogą być też wyposażone w funkcję turbo, w przypadku której włączana jest dodatkowa dmuchawa boczna przyspieszająca rozprowadzanie ciepła we wnętrzu – w efekcie pomieszczenie szybciej się nagrzeje. Musisz jednak liczyć się z tym, że funkcja ta pochłonie więcej energii elektrycznej, zatem nie sposób nazwać jej energooszczędną.

Grzejnik energooszczędny RAVEN EGO002Grzejniki energooszczędne – nasze propozycje

Szukając dobrego energooszczędnego grzejnika elektrycznego, zajrzyj do naszego asortymentu. Proponujemy Ci 4 modele, które najlepiej sprawdzą się w roli funkcjonalnego akcesorium z niskim poborem prądu:

 • RAVEN EGO002 – 3-stopniowa regulacja mocy i termostat to wyznaczniki jego energooszczędności,
 • Eldom HO70C – został wyposażony w mechaniczny termostat do regulacji temperatury,
 • Sencor SCF 2003 – posiada 3-stopniowo regulowaną moc,
 • RAVEN EGK001 – z mechanicznym termostatem i szeregiem zabezpieczeń.

Więcej wskazówek dotyczących dogrzewania domu po nadejściu mrozów znajdziesz tutaj: Jak dogrzać pomieszczenie? Poznaj nasze sprawdzone sposoby.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link