Data publikacji: 11 maja 2020
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Akcesoria do hulajnogi elektrycznej i wyczynowej – co i dlaczego warto wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Akcesoria do hulajnogi nie tylko urozmaicają estetykę urządzenia i jej użytkownika, ale przede wszystkim zwiększają komfort prowadzenia sprzętu. Co więcej, różnorodne ochraniacze na kolana i łokcie czy kask podnoszą poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Sprawdź, jakie dodatki warto kupić!

Kask, ochraniacze na kolan i ochraniacze na łokcie dla dzieci na deskorolkach elektrycznych

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie akcesoria do hulajnogi elektrycznej i wyczynowej warto kupić
  2. dlaczego gadżety te są ważne
  3. jakie akcesoria do hulajnogi podnoszą komfort jazdy, a jakie zapewniają bezpieczeństwo

Najważniejszy jest kask

Opiekun zakłada dziewczynce kask i ochraniacze dla dzieci

Zarówno kask, jak i ochraniacze na łokcie czy kolana to niezbędne akcesoria do hulajnogi elektrycznej i wyczynowej dla dorosłych i dzieci, w które należy zaopatrzyć się tuż po zakupie pojazdu dwukołowego. Gadżety zwiększające bezpieczeństwo, bez względu na charakter jazdy, powinny stanowić priorytet również każdego użytkownika deskorolek oraz segwayów. Wybierając kask na nowoczesne pojazdy elektryczne oraz te tradycyjne o napędzie manualnym, musimy kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku kupna dodatków do rowerów czy rolek. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest certyfikat jakości. Poleca się wybierać tylko akcesoria do hulajnogi z oznaczeniem CE, spełniające europejskie normy EN 1078, jak np. Kask Kawasaki. Drugim kluczowym parametrem jest odpowiedni rozmiar. To szczególnie ważna kwestia, jeśli chodzi o sprzęt dla dzieci, których obwody czaszki powiększają się w okresie dorastania. Na szczęście nowoczesne modele kasków mają regulowany obwód. Warto wybierać spośród takich, których zakres regulacji wynosi ok. 5 cm. Dobrze jest też sprawdzić wagę kasku. Optymalny ciężar dla młodszych użytkowników to ok. 250 g.

CZY WIESZ, ŻE...

Obwód głowy można zmierzyć przy pomocy centymetra krawieckiego. Wystarczy przyłożyć taśmę do czoła, aby znajdowała się 1 cm nad dolną linią brwi, przylegała ciasno i ustawiona była poziomo. Od wyniku należy odjąć 0,5 cm i wybrać kask, którego minimalny rozmiar będzie najbliższy zmierzonej wartości.

Proponowane produkty:
Prime3 EES21 (czerwony) <%– –%>
Kawasaki Streetboard KX-ST14,0 14" <%– –%>
Blaupunkt bateria do hulajnogi elektrycznej ESC808 <%– –%>
Blaupunkt EHB608BL 8,5" (niebieski) <%– –%>
Nilox DOC OFF ROAD 8" <%– –%>

Ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki

Ochraniacze na kolana, ochraniacze na łokcie oraz na nadgarstki

Wśród gadżetów zabezpieczających nie może także zabraknąć ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki. Akcesoria do hulajnogi elektrycznej i wyczynowej powinny być wyściełane amortyzującą tkaniną zapewniającą komfort noszenia. Ich zadaniem jest również usztywnienie stawów, aby zapobiegać skręceniom, ale jednocześnie umożliwiać swobodę ruchów. Takie dodatki można zakupić osobno, ale produkty dostępne są też w zestawie z hulajnogą, jak w przypadku Kawasaki KX-FS5.5. Warto zwrócić uwagę na rozmiar ochraniacza. Te zakładane na ubranie powinny być większe. Akcesoria do hulajnogi w postaci ochraniaczy muszą zakrywać nie tylko stawy, ale także obejmować powierzchnię ciała dookoła, np. część przedramienia i ramienia w przypadku ochraniacza na łokcie.

Jakie jeszcze gadżety do hulajnogi warto kupić?

Fanów dynamicznej i ekstremalnej jazdy na pewno zainteresują takie akcesoria do hulajnogi, które pozwolą uwiecznić ich nietuzinkowe triki oraz sfilmować miasto, skatepark czy ścieżki z innej perspektywy. Do grupy niezbędnych gadżetów prawdziwych amatorów dwukołowców należą m.in. kamery sportowe, umieszczane na kaskach. Manta Eye sport MM333 z matrycą GC 1064 5 mln pikseli umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości HD. Wyposażona w jasny i szeroki obiektyw, zarejestruje wydarzenia sportowe i szalone rajdy nie tylko hulajnogą, ale także deskorolką, rowerem czy rolkami, a nawet pozwoli zwiedzać podwodny świat w trakcie nurkowania. Natomiast stabilne mocowanie na kasku sportowca umożliwi Powerbee HEAD STRAP GHDS30. Dzięki umieszczeniu kamery na wysokości oczu, ujęcia staną się bardziej dynamiczne i z większą dokładnością zobrazują ruchy nagrywającego. Na poprawę zadowolenia z jazdy wpływ mają również takie akcesoria do hulajnogi, jak pokrowiec na telefon GreenGo w formie opaski na ramię. Dzięki niemu można pozostać w ruchu bez konieczności rezygnacji z kontaktu z bliskimi czy słuchania muzyki. Gadżet pozwala na umieszczenie smartfona bezpiecznie i stabilnie, przez co użytkownik ma pewność, że urządzenie nie wypadnie i nie ulegnie zniszczeniu podczas treningów sportowych. Etui dodatkowo posiada miejsce na karty, banknoty i klucz. Komfort słuchania ulubionych utworów muzycznych z telefonu umieszczonego w pokrowcu podniosą słuchawki bezprzewodowe Sony NW-WS413B z funkcją wodoodporności, zapobiegającej zawilgoceniu oraz uszkodzeniu na skutek wahań temperatury zewnętrznej. Mimo że różnorodne akcesoria do hulajnogi elektrycznej i wyczynowej poprawiają komfort prowadzenia pojazdu i zapewniają ochronę w przypadku upadków i wywrotek, warto przede wszystkim prawidłowo i bezpiecznie się nią przemieszczać. W celu udoskonalenia techniki jazdy lub nauki jej od początku polecamy zapoznać się z poradnikiem Jak jeździć na hoverboardzie? Bezpieczna technika jazdy krok po kroku.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Chcąc nabyć najbardziej podstawowy sprzęt grający, subwoofer i wzmacniacz do 500 zł może stać się całkiem niezłą opcją.
Zobacz więcej   
 Praktycznie większość wideorejestratorów 60fps jest w stanie nagrywać przestrzeń wokół samochodu w najwyższej jakości.
Zobacz więcej   
 Stacjonarny telefon komórkowy przydaje się w wielu sytuacjach. Zobacz, jaki model wybrać.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów