Zobacz, jak działają ekspresy do kawy sterowane smartfonem

Autor: Ola

Coraz więcej sprzętów AGD ma funkcję sterowania przy pomocy telefonu komórkowego. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, a podstawowym jest wygoda. Lubisz zacząć dzień od filiżanki aromatycznej kawy? Sprawdź, jak działa ekspres sterowany smartfonem i przekonaj się, jaką ma przewagę nad standardowymi urządzeniami tego typu.

Mężczyzna obsługuje ekspres do kawy smartfonem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto wybrać ekspres sterowany smartfonem,

- jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem,

- jakie funkcje mają aplikacje do sterowania ekspresem.

Ekspres do kawy sterowany smartfonemDlaczego warto wybrać ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Wyobraź sobie standardową życiową sytuację. Budzisz się rano do pracy, niestety nieco za późno. Wstajesz w pośpiechu, idziesz do łazienki, potem w szybkim tempie ubierasz się i pakujesz do wyjścia. Masz ciężkie powieki i przydałby Ci się łyk ciepłej kawy na pobudzenie, ale nie było chwili, żeby ją przygotować.

Z ekspresem do kawy sterowanym smartfonem nie będziesz mieć tego problemu. Wystarczy jedno kliknięcie, a Twój ulubiony wariant czarnego napoju zostanie przygotowany, gdy Ty będziesz się szykować do pracy. Co więcej, ekspres do kawy sterowany za pośrednictwem telefonu pozwoli Ci poczuć się jak barista. Będziesz też mógł lepiej zadbać o urządzenie.

Jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Automatyczny ekspres do kawy sterowany smartfonem nie różni się pod względem zasady działania od standardowego sprzętu tego typu. Mieli ziarna i podgrzewa wodę, którą następnie przepuszcza przez sitko z kawą.

Różnica w budowie między zwykłym ekspresem automatycznym a tym z możliwością obsługi smartfonem polega na zamontowaniu systemu do komunikowania się sprzętu z telefonem. Ekspres do kawy łączy się ze smartfonem przy wykorzystaniu technologii Bluetooth.

Jak obsługiwać ekspres do kawy przy użyciu smartfona? Będziesz do tego potrzebować aplikacji. Producenci ekspresów tworzą własne programy, które bez problemu pobierzesz z App Store (dla iPhone’ów marki Apple) czy Google Play (dla smartfonów z systemem Android). Obsługa jest intuicyjna i często polega po prostu na kliknięciu w czytelne ikony lub opisane zdjęcia.

CZY WIESZ, ŻE...

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przez 30 lat prowadzili badania dotyczące kawy. Wyniki analizy opartej na obserwacji stanu zdrowia ponad 200 000 osób pokazały, że osoby, które piją kawę regularnie, żyją dłużej. Ponadto rzadziej cierpią na choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenie neurologiczne czy cukrzycę. Najzdrowszą kawą jest właśnie ta przygotowywana w ekspresie ciśnieniowym.

  • 3 499 zł
  • 3 599 zł
  • 4 199 zł
  • 2 599 zł

Ekspres do kawy sterowany smartfonem DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.Jakie funkcje mają aplikacje do sterowania ekspresem?

Aplikacje do sterowania ekspresem dają Ci duże możliwości. Możesz oczywiście wybrać standardową czarną. Programy pozwalają Ci jednak zdecydować m.in. o proporcji między kawą a wodą czy o dodaniu mleka.

Ulubiony wariant możesz zapisać. Możesz ten poeksperymentować i pobawić się w baristę. Aplikacje pozwolą Ci wybrać z szerokiej gamy przepisów, od espresso, po flat white. Co więcej, możesz zdecydować o tym, czy kawa ma być mniej czy bardziej intensywna, o kwaskowo-owocowym lub słodko-gorzkim aromacie.

Dobierzesz też temperaturę i ilość mleka, bez wstawania z kanapy lub podczas mycia zębów. Ekspres możesz zdalnie włączyć lub wyłączyć, a także zdecydować o poziomie twardości wody, jeśli ekspres ma taką opcję.

Aplikacja pozwoli Ci też lepiej zadbać o ekspres. Nie musisz się zastanawiać, do której szuflady schowałeś instrukcję obsługi. Rzut oka na film instruktażowy pomoże Ci np. szybko przeprowadzić proces odkamieniania.

Jaki ekspres do kawy sterowany smartfonem wybrać? W ofercie sklepów RTV Euro AGD znajdziesz szeroki wybór ekspresów ciśnieniowych z tą opcją. Jednym z nich jest ekspres do kawy DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T. Ma on m.in. 13 stopni regulacji młynka, regulowany adapter, który pozwoli Ci parzyć kawę również w wysokich szklankach, czy termiczną karafkę do mleka. Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 660 ma cichy młynek, funkcję „Barista in the box”, która pozwoli Ci wybrać profil smaku, a także system automatycznego czyszczenia.

Chcesz zapoznać się bliżej z innymi modelami? Przeczytaj nasz Ranking ekspresów do kawy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link