Jakie słuchawki do komputera wybrać?

Autor: Anna

Słuchawki komputerowe przydają się wszystkim użytkownikom pecetów – nie tylko do słuchania muzyki podczas pracy, ale też czerpania lepszych wrażeń z gier czy prowadzenia wideorozmów. Nie wiesz, jaki model wybrać? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze słuchawek do komputera.

Praca ze słuchawkami komputerowymi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym powinny charakteryzować się słuchawki do komputera,

- jakie słuchawki komputerowe nauszne wybrać,

- jakie dobre słuchawki z mikrofonem kupić.

Słuchawki do komputera – jakie wybrać i czym się kierować?

Pracownik w słuchawkach do komputeraSłuchawki komputerowe, jakie można znaleźć w sklepach, różnią się od siebie nie tylko ceną i logo producenta – najważniejsza różnica między poszczególnymi modelami sprowadza się do ich budowy oraz przeznaczenia. Podczas gdy słuchawki sportowe to zazwyczaj lekkie modele douszne z minimalną ilością przewodów, słuchawki do komputera są zwykle większe – okalają całe ucho, co pozwala na lepszą izolację hałasu z zewnątrz np. podczas pracy w biurze.

Wynika to z faktu, że ciężar słuchawek nie jest aż tak ważnym aspektem, jeśli korzystasz z nich, siedząc przed monitorem. Znacznie ważniejsza będzie tu wygoda i komfort, ponieważ słuchawki komputerowe to sprzęt, jakiego używa się przez wiele godzin bez przerwy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup słuchawek bezprzewodowych – to rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które chcą słuchać muzyki czy grać w gry z dala od komputera albo nie chcą, aby kable krępowały ich ruchy.

WARTO WIEDZIEĆ

W zależności od technologii użytej do transmisji sygnału, słuchawki mogą oferować większy lub mniejszy zasięg. Jeśli chcesz używać ich w większej odległości od komputera, wybierz słuchawki bezprzewodowe radiowe. Oferują one zasięg nawet do 100 metrów. Jeżeli jednak bardziej zależy Ci na cyfrowej jakości dźwięku, lepszym wyborem będą słuchawki Bluetooth do komputera.

Polecane słuchawki
  • 399 zł
  • 319 zł
  • 279 zł
  • 599 zł
  • 369 zł

Nauszne słuchawki komputerowe – jakie warto kupić?

Najpopularniejszy typ słuchawek, który sprawdza się podczas pracy na komputerze, to słuchawki nauszne. Ich zaletą jest konstrukcja – wygodnie leżą na głowie, nie wypadają, a ich poduszki obejmują całe uszy, co pozwala odciąć się od dźwięków z zewnątrz. Idealne słuchawki komputerowe to takie, które zapewniają komfort korzystania nawet podczas długiego dnia w pracy albo wielogodzinnej rozgrywki. Na rynku są dostępne następujące typy słuchawek nausznych:

  • słuchawki o konstrukcji otwartej – nie przylegają ściśle do ucha, co sprawia, że izolacja dźwięku w obu kierunkach nie jest perfekcyjna. Ich atutem jest jednak niewielka waga i dobra wentylacja. To dobry wybór, jeśli pracujesz w cichym środowisku,
  • słuchawki zamknięte, np. HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD – muszla zakrywa całą małżowinę ucha, gwarantując świetną izolację zarówno dźwięków z otoczenia, jak i na zewnątrz. Dobrze sprawdzają się w zatłoczonych pomieszczeniach o wysokim poziomie hałasu,
  • słuchawki półotwarte – mają nieco bardziej zabudowaną konstrukcję niż słuchawki otwarte, jednak oferują lepszą wentylację od modeli całkowicie zamkniętych.

Chcesz poznać najlepsze modele nausznych słuchawek do komputera? Przejdź do tego artykułu!

Dobre słuchawki z mikrofonem – na co zwrócić uwagę?

Słuchawki do komputera HyperX Cloud II KHX-HSCP-RDW przypadku słuchawek komputerowych dobra jakość dźwięku to tylko połowa sukcesu. Ponieważ często są one używane do prowadzenia wideorozmów czy też komunikacji między graczami w trybie multiplayer, równie ważny będzie wbudowany w urządzenie mikrofon. Zazwyczaj jest on umieszczony na specjalnym, regulowanym pałąku, który można dostosować do swojej twarzy. Niektóre słuchawki komputerowe z mikrofonem pozwalają na odłączenie go, kiedy nie jest potrzebny – to praktyczna funkcja, jeśli rzadko korzystasz z komputera do komunikacji głosowej. Ponadto szukając dobrych słuchawek z mikrofonem, warto wybrać model z piankową osłonką, która zredukuje szum w trakcie rozmowy.

Jeśli szukasz uniwersalnych słuchawek komputerowych, które chcesz przeznaczyć do innych zastosowań, rozejrzyj się za wysokiej jakości słuchawkami dousznymi. Przeczytaj nasz ranking Słuchawki douszne do 150 zł – ranking TOP 9!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link