Ranking słuchawek Bluetooth do rozmów – najlepsze zestawy

Ranking słuchawek Bluetooth do rozmów – najlepsze zestawy

Nasz ranking słuchawek Bluetooth do rozmów prezentuje lekkie modele dokanałowe, monofoniczne, do ucha lewego albo prawego – konwertowalne. Na krótkim pałąku mają mikrofony cyfrowo redukujące szumy. To tzw. zestawy słuchawkowe dla kurierów, biznesmenów, kierowców i każdego, kto potrzebuje być zawsze w kontakcie, rozmawiać, załatwiać sprawy w biegu oraz lubi słuchać podcastów czy oglądać filmy na smartfonie lub tablecie w miejscach pełnych ludzi.

  

 Najlepsze słuchawki do rozmów

Jabra Talk 25 SE
1 miejsce Jabra Talk 25 SE
Ocena:10.0 / 10
148,99 zł
Zobacz recenzję
Reinston ESB006
2 miejsce Reinston ESB006
Ocena:9.5 / 10
79,99 zł
Zobacz recenzję
Plantronics Voyager 5200
3 miejsce Plantronics Voyager 5200
Ocena:9.5 / 10
389 zł
Zobacz recenzję
Jabra Talk 15 SE
4 miejsce Jabra Talk 15 SE
Ocena:9.0 / 10
119,99 zł
Zobacz recenzję
Reinston ESB001
5 miejsce Reinston ESB001
Ocena:8.0 / 10
49,99 zł
Zobacz recenzję
1

Jabra Talk 25 SE

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • Wychwytuje głos użytkownika, pomijając zakłócenia
 • Umożliwia rozmowy i słuchanie multimediów
 • Zestaw można sparować z ośmioma urządzeniami
 • Może obsługiwać naraz dwa telefony
 • Praca na baterii do 9 godzin

Pierwsze miejsce w naszym rankingu słuchawek Bluetooth zajął model Jabra Talk 25 SE oparty na standardzie Bluetooth 5.0. To zestaw składający się z mikrofonu wielokierunkowego i dynamicznego głośnika 11 mm, który gwarantuje wyraźne rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu. W komplecie są zaczepy na ucho (minimalizują ryzyko wypadnięcia słuchawki z ucha, ale nie trzeba ich używać). Mikrofon precyzyjnie wychwytuje głos użytkownika, pomijając zakłócenia i szumy. Dzięki temu twój rozmówca dobrze słyszy każde słowo. Jabra Talk 25 SE pozwala także na wygodne słuchanie muzyki, podcastów czy filmowych dialogów w czasie przejazdów komunikacją miejską czy w miejscach publicznych. Umożliwia też słuchanie wskazówek GPS. Oprócz dźwięków multimediów słuchawka Bluetooth przekazuje też sygnały powiadomień ze smartfona. 

Bateria zapewnia pracę na jednym ładowaniu nawet do dziewięciu godzin. Kiedy nie używasz zestawu, akumulator wytrzymuje nawet 10 dni w trybie czuwania. Jabra Talk 25 SE jest wyposażona w funkcję oszczędzania energii i automatycznego wyłączania. Słuchawka dezaktywuje się po godzinie bez sparowania z urządzeniem mobilnym. 

Słuchawka Jabra Talk 25 SE może być sparowana z ośmioma urządzeniami mobilnymi i podłączona jednocześnie do dwóch źródeł dźwięku. Ten model jest kompatybilny ze smartfonami, smartwatchami, tabletami czy laptopami z włączonym Bluetoothem. Słuchawka sprawnie przełącza się między dwoma urządzeniami, na przykład gdy w czasie, kiedy oglądasz film, zadzwoni telefon, zostaniesz przełączony do odebranej rozmowy. Zestaw ma zasięg do 10 metrów, nie musisz więc stale być w pobliżu urządzeń, z których słuchasz wybranych treści.

Promocja Kod na kolejne zakupy 
2

Reinston ESB006

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Funkcja domyślnej redukcji szumów
 • Możliwość sparowania z dwoma telefonami naraz
 • 8,5 godziny pracy na jednym ładowaniu

Druga najlepsza słuchawka do rozmów w naszym zestawieniu to Reinston ESB006. Opiera się na nowszym standardzie Bluetooth niż zwycięzca rankingu – to najnowsza wersja Bluetooth 5.2 (urządzenie jest jednak kompatybilne także ze starszymi wersjami Bluetooth). Model ten ma funkcję domyślnej redukcji szumów. Pozwala ona swobodnie rozmawiać przez telefon także w głośnych, zatłoczonych miejscach, eliminując hałasy i zakłócenia. Reinston ESB006 sprawdza się również podczas prowadzenia samochodu. Zestaw można sparować z dwoma telefonami jednocześnie i odbierać połączenia bez przełączania się między nimi

W lekką słuchawkę został wbudowany prosty panel sterowania – korzystając z niego, możesz odbierać i odrzucać połączenia oraz regulować głośność. Bateria zapewnia do ośmiu i pół godziny pracy urządzenia na jednym ładowaniu. W trybie czuwania zestaw wytrzymuje do 130 godzin.

Promocja Kod na kolejne zakupy 
3

Plantronics Voyager 5200

Ocena naszego eksperta:
9.5 / 10
 • Wysoka jakość dźwięku
 • Aż cztery mikrofony z redukcją szumów
 • Sensory wykrywające, czy słuchawka jest w uchu
 • Dwa lata gwarancji

Trzecie miejsce w naszym rankingu słuchawek Bluetooth do rozmów przypadło modelowi Plantronics Voyager 5200, który w poprzedniej edycji zestawienia także zajął bardzo wysokie miejsce. To z pewnością jedna z najlepszych słuchawek do rozmów, chociaż pod względem popularności ustępuje tańszym modelom – zapewne właśnie ze względu na cenę.

Plantronics Voyager 5200 zapewnia wysoką jakość dźwięku. Ma też aż cztery mikrofony z redukcją szumów. Specjalna technologia WindSmart izoluje je od szumu wiatru. Kolejne ciekawe zastosowane w tym modelu rozwiązanie to sensory wykrywające, czy słuchawka jest w uchu. Założenie słuchawki na ucho powoduje przejęcie dźwięku z telefonu – odebranie połączenia czy wznowienie odtwarzania muzyki. Zdjęcie słuchawki – odwrotnie. Plantronics Voyager 5200 ma dwa przyciski wielofunkcyjne na ruchomym pałąku. Jeden wywołuje Asystenta Google lub Siri albo odbiera lub odrzuca połączenie. Drugi jest do Alexy i wyciszania mikrofonów. Dzięki temu możesz obsługiwać telefon, nie trzymając go w ręce – to bardzo przydatne na przykład w samochodzie, ale nie tylko. Voyager rozumie również własne komendy głosowe, ale w języku angielskim (answer itp.). Nie zabrakło osobnych przycisków do sterowania głośnością.

Plantronics Voyager 5200 wyróżnia się długą gwarancją – aż dwa lata. Obsługiwany standard Bluetooth to 4.1. Bateria zapewnia do siedmiu godzin aktywnej pracy na jednym ładowaniu, a w trybie czuwania może być gotowa do użycia aż do dziewięciu dni. Voyagera można ładować na przykład, korzystając z powerbanka – ma uniwersalne gniazdo microUSB.

Promocja Kod na kolejne zakupy 
4

Jabra Talk 15 SE

Ocena naszego eksperta:
9.0 / 10
 • Poprawiana cyfrowo jakość dźwięku
 • Jednoczesna obsługa dwóch urządzeń
 • Możliwość sparowania z ośmioma urządzeniami

Czwarte miejsce w naszym rankingu słuchawek Bluetooth zajął model Jabra Talk 15 SE, który cieszy się dużą popularnością. Słuchawka zapewnia wysoką jakość dźwięku i połączeń. Jakość dźwięku jest poprawiana cyfrowo. Mikrofon i głośnik są zoptymalizowane pod kątem wyraźnych rozmów. U góry słuchawki jest wygodny przycisk do odbierania i kończenia połączeń. Pozwala on także na zawieszenie połączenia bieżącego i odebranie połączenia oczekującego. Z boku jest przycisk do zwiększania i zmniejszania poziomu głośności.
Na jednym ładowaniu Jabra Talk 15 SE działa do siedmiu godzin, a czas czuwania wynosi aż do 14 dni. Z tej słuchawki możemy korzystać nie tylko podczas rozmów, ale także do słuchania podcastów, muzyki czy wskazówek GPS – na przykład z telefonu. Z Jabra Talk 15 SE można sparować do ośmiu urządzeń, a jednocześnie potrafi ona obsługiwać dwa urządzenia. Słuchawka korzysta z nowszej technologii Bluetooth 5.0.

Promocja Kod na kolejne zakupy 
5

Reinston ESB001

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • Lekka konstrukcja
 • Redukcja szumów
 • Obsługa do dwóch telefonów naraz
 • Działa do 10 godzin na jednym ładowaniu

Piąte miejsce w zestawieniu najlepszych słuchawek do rozmów to najtańszy model w zestawieniu – Reinston ESB001. To lekka, niewielka słuchawka z redukcją szumów, która korzysta z technologii Bluetooth 5.0 (jest kompatybilny ze starszymi wersjami Bluetooth). Wszystkie przyciski sterujące (odbieranie połączenia, włączanie i wyłączanie urządzenia, głośność) znajdują się na pałąku utrzymującym słuchawkę na uchu. Reinston ESB001 może działać aż do 10 godzin na jednym ładowaniu, a w stanie gotowości wytrzymuje około 14 dni. Obsługuje dwa telefony naraz i automatycznie się między nimi przełącza, co jest wygodne dla osób, które zawsze mają przy sobie dwa smartfony – prywatny i służbowy.

Promocja Kod na kolejne zakupy 

Najlepsze słuchawki Bluetooth – podsumowanie
 

Nasz ranking najlepszych słuchawek Bluetooth do rozmów przedstawia modele mono, z zaczepem na ucho, wystającym mikrofonem – odnosimy się do pierwotnej definicji. W „zestawach słuchawkowych”, rozumianych jako „komplet: słuchawka z mikrofonem”, właśnie mikrofon jest podstawą. Dobre słuchawki douszne Bluetooth to słuchawki z dobrym mikrofonem. A nawet kilkoma mikrofonami, zbierającymi także dźwięki otoczenia w celu ich zredukowania przez wbudowany procesor. Szum silnika auta, rozmów, a nawet ryk młynka mogą zaniknąć całkowicie! Bo ważniejsze od tego, jak ty słyszysz, jest to, jak ciebie słychać. Na ulicy, w kawiarni – gdy jesteś w biegu, a nie w sali konferencyjnej. To nie jest słuchawka audiofilska, tylko do rozmów. Poza tym liczą się oczywiście: wygoda noszenia, ergonomia obsługi, także komendami głosowymi, bateria, coraz częściej – aplikacja.

Dziś takie zestawy są zastępowane przez słuchawki stereo TWS, przyjrzyj się naszemu rankingowi słuchawek bezprzewodowych dousznych. To bardzo ciekawa, uniwersalna kategoria urządzeń.

W ofercie mamy też samochodowe i biurowe zestawy głośnomówiące. To bardziej głośniki niż słuchawki – zapoznaj się i z tymi produktami!

Czy ten ranking był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!