Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AKC - Samsung - Galaxy Buds3 Pro | Buds3 - 0724 - 396x116 v2
Wakacyjne inspiracje - 0624 - belka 1024x85

Wybierz Słuchawki dla siebie

Nauszne
Nauszne
Douszne
Douszne
Sportowe
Z mikrofonem
Z mikrofonem
Bezprzewodowe
Bezprzewodowe

Słuchawki TWS – True Wireless (745)

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds3 Pro SM-R630NZA Dokanałowe Bluetooth Srebrny
Kolor: 
Srebrny
  • Budowa słuchawek: dokanałowe, True Wireless
  • Łączność: bezprzewodowe, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / nie
1 02900
Raty

RRSO 0%

51,45 zł x 20 rat 0%

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-1000XM5 ANC Dokanałowe Bluetooth 5.3 Czarny
Kolor: 
Czarny
  • Budowa słuchawek: dokanałowe, True Wireless
  • Łączność: bezprzewodowe, Bluetooth
  • Mikrofon / Regulacja głośności: tak / nie
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
cena z kodem
89900
Raty

RRSO 0%

29,97 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 1 199 złCena bez kodu:1 199 zł

Cena promocyjna z kodem RABSONYDAYS724 obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 20 z 745 produktów

Słuchawki TWS to rodzaj słuchawek dający swobodę ruchów niedostępną dla żadnych innych tego typu urządzeń. Skrót TWS pochodzi od angielskich słów True Wireless, czyli „prawdziwie bezprzewodowe”. Oznacza to, że pomiędzy ich przetwornikami nie ma żadnych kabli. Jest to po prostu tylko prawa i lewa słuchawka. Ze względu na to terminem tym określa się wyłącznie słuchawki douszne.

Nie wszystkie bowiem modele bezprzewodowe są słuchawkami TWS. Oprócz nich istnieją też egzemplarze z miękkim przewodem łączącym przetworniki. Innym typem małych słuchawek są egzemplarze wyposażone w pałąk. On także jest zakładany na szyję. W przeciwieństwie do przewodu jest on jednak sztywny. W pałąku schowany jest kabel łączący przetworniki.

Kolejnym rodzajem słuchawek, które nie są całkowicie bezprzewodowe, są modele stetoskopowe. W nich przetworniki połączone są bowiem przewodowo do pilota sterującego ich funkcjami. Słuchawkami True Wireless nie są też modele nakładane na głowę. Słuchawki nauszne również mają pałąk łączący przetworniki.

Podział słuchawek True Wireless

Słuchawki True Wireless nie są jednorodną grupą produktów. Wśród nich wyróżnia się konstrukcje umieszczane głęboko w kanale słuchowym oraz wkładane płytko do niego. Oba warianty mają wady i zalety, które mogą, ale nie muszą decydować o ich zastosowaniu.

Jedną z odmian słuchawek True Wireless są modele dokanałowe. To właśnie je wkłada się do ucha dość głęboko. Zaletą korzystania z takich słuchawek jest dobre odcięcie się od dźwięków dobiegających z otoczenia. Tym samym przypominają duże słuchawki zamknięte. Odcięcie zewnętrznych hałasów pozwala skupić się na odtwarzanej muzyce, podcaście lub rozmowie telefonicznej.

Zamiast konstrukcji dokanałowej można wybrać douszną. Słuchawki TWS tego typu zwykle nie izolują słuchacza od dźwięków otoczenia. Są za to wygodne w użyciu. Płytko włożone do ucha przetworniki nie są uciążliwe dla użytkownika. Dzięki temu nosi się je komfortowo przez wiele godzin. Pod tym względem są podobne do nakładanych na głowę konstrukcji nausznych.

Słuchawki True Wireless – przeznaczenie

Brak krępującego ruchów przewodu sprawił, że słuchawki True Wireless stały się bardzo popularne. Zakres ich zastosowania jest naprawdę duży. Z ich zalet skorzystać mogą m.in. osoby uprawiające sport. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są słuchawki z zaczepem na ucho. Dzięki dodatkowemu mocowaniu użytkownik ma pewność, że ich nie zgubi podczas np. biegania czy jazdy na rowerze.

Słuchawki TWS spisują się świetnie także podczas podróży. Brak jakichkolwiek przewodów pozwala na schowanie połączonego urządzenia (np. smartfona) w dowolnej kieszeni kurtki lub spodni. Aby w pełni zanurzyć się w muzyce, warto wybrać modele z aktywną redukcją szumów otoczenia. Technologia ta przydaje się w hałaśliwych miejscach, takich jak środki transportu publicznego.

Takie słuchawki są też dobrym rozwiązaniem dla kobiet. Całkowicie bezprzewodowa łączność sprawia, że przetworniki można umieścić w uszach, a żaden kabel lub pałąk nie plącze się we włosach.

Słuchawki TWS o specjalnym zastosowaniu

Oprócz modeli uniwersalnych istnieją też słuchawki True Wireless polecane pewnym grupom użytkowników. Jedną z nich są posiadacze urządzeń firmy Apple. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki do iPhone’a. Są one dostosowane do współpracy nie tylko ze smartfonami, ale także tabletami i komputerami Apple. Posiadacze takich słuchawek mogą skorzystać m.in. z błyskawicznego parowania i przełączanie się między sprzętami Apple.

Słuchawki TWS to też dobre rozwiązanie dla audiofili. Nie zawsze można zabrać ze sobą profesjonalny, studyjny model nauszny. Dla takich osób producenci przygotowują słuchawki o bardzo szerokim paśmie przenoszenia. Dzięki temu osoby o dobrym słuchu muzycznym mogą usłyszeć zarówno najniższe, jak i najwyższe dźwięki. Sprzęty audiofilskie są dodatkowo wzbogacane o obsługę bezstratnych kodeków i łączność o wysokiej przepustowości sygnału. W zapewnieniu jak najlepszych wrażeń pomagają duże przetworniki.

Więcej
Ostatnia strona