Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?

Jarek Osłowski

Smartfony Apple to świetne urządzenia, a wsparte akcesoriami (np. słuchawkami) dają użytkownikom jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Zastanawiasz się, jakie słuchawki do iPhone’a kupić? Na rynku dostępnych jest sporo modeli – nie tylko od firmy z Cupertino, ale również od innych producentów. Nasz poradnik pomoże ci wybrać najlepsze słuchawki do iPhone’a.


Czy dobre słuchawki do iPhone’a muszą być od Apple?

Kupując słuchawki do iPhone’a, nie jesteś ograniczony tylko do modeli wyprodukowanych przez Apple. Inni producenci również produkują headsety, które będą współpracowały z iPhone’ami. Wybór jest bogaty.

Ważnym elementem, gdy zastanawiasz się, jakie słuchawki do iPhone’a wybrać, jest złącze. Nowsze iPhone’y mają złącze Lightning (dostępne tylko w urządzeniach Apple). Modele od iPhone 7 w dół mają z kolei złącze jack 3,5 mm. W przypadku tego pierwszego typu musisz mieć słuchawki z takim właśnie złączem lub dokupić przejściówkę, co oznacza dodatkowy koszt. Lightning mają oczywiście wszystkie słuchawki wyprodukowane przez Apple. W przypadku jack 3,5 mm zadziałają wszystkie słuchawki, które mają to złącze.

Oryginalne słuchawki Apple mają tę przewagę nad innymi, że znakomicie współgrają designem z iPhone’ami. Oferują przy tym również bardzo dobrą jakość dźwięku i przydatne funkcje (np. dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchu głowy), choć nie należą do najtańszych. Jak już jednak wiesz, nie jesteś ograniczony tylko do nich, kiedy decydujesz, jakie słuchawki do iPhone’a kupić. W naszym sklepie znajdziesz również wiele dobrych słuchawek do iPhone'a od innych producentów.

W ofercie Apple znajdziesz słuchawki zarówno douszne (m.in. EarPods, AirPods), jak i nauszne (np. AirPods Max). Większość urządzeń to modele bezprzewodowe – więcej o nich w następnym akapicie. 

Polecane słuchawki
 • 99,99 zł
 • 1 099 zł
 • 99 zł
 • 529 zł
 • 89,99 zł
 • 2 699 zł
 • 939 zł
 • 849 zł


Jakie słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a wybrać?

Słuchawki bez kabli, podłączone do smartfona lub innego urządzenia za pomocą Bluetooth czy Wi-Fi, zaczynają przebijać popularnością te tradycyjne. Nic dziwnego. Brak przewodu oznacza większy komfort użytkowania i więcej możliwości wykorzystania słuchawek. Na przykład podczas ćwiczeń.

Jeśli się zastanawiasz, jakie słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a wybrać, weź oczywiście pod uwagę urządzenia Apple. W ofercie firmy z Cupertino znajdziesz słuchawki bezprzewodowe nauszne oraz douszne. Szybko i w prosty sposób łączą się z iPhone’em. Wystarczy zbliżyć je do siebie, a następnie kliknąć w ekran telefonu i gotowe. Oferują także aktywną redukcję szumów (więcej informacji o niej w dalszej części artykułu).

Ich czas pracy na jednym ładowaniu różni się w zależności od modelu – od około 3 godzin (w przypadku rozmów) czy 5 (w przypadku słuchania muzyki) do nawet 40 godzin – dla modeli nausznych. W specyfikacji danego modelu znajdziesz konkrety. Warto też wspomnieć, że słuchawki bezprzewodowe Apple szybko się ładują, a modele douszne mają specjalne etui ładujące MagSafe.

Apple ma też w ofercie słuchawki True Wireless. Podkreślmy jednak jeszcze raz – nie jesteś ograniczony tylko do słuchawek tej firmy i możesz się też zdecydować na modele słuchawek innych producentów.  

Polecane słuchawki
 • 1 699 zł
 • 1 099 zł
 • 529 zł
 • 2 699 zł
 • 849 zł
 • 469 zł
 • 999,99 zł
 • 939 zł
 • 99 zł
 • 99,99 zł

 
Funkcje, które warto wziąć pod uwagę

Słyszysz określenie dobre słuchawki do iPhone’a i zastanawiasz się – ale jakie? Które funkcje czy też parametry powinny mieć? Odpowiadamy. Wybierając słuchawki do telefonu Apple, możesz wziąć pod uwagę kilka czynników. Skupimy się jednak na tych, dzięki którym możemy mówić, że dany headset to rzeczywiście najlepsze słuchawki do iPhone’a.

Design. iPhone’y wyróżniają się designem i warto, aby słuchawki, które będą z nimi współpracować, nawiązywały do nich stylem. Wizualna spójność jest czymś, na co warto zwrócić uwagę.

Rodzaj budowy. Słuchawki nauszne są większe i bardziej „nieporęczne”, ale zapewniają lepszą jakość odsłuchu, ponieważ ich nauszniki całkowicie zakrywają ucho. Słuchawki douszne są mniejsze, więc wygodniej je nosić, gdy często się przemieszczasz, jesteś aktywny sportowo itd.

Czas pracy baterii. Odnosi się oczywiście do słuchawek bezprzewodowych. Im jest dłuższy, tym lepiej, nie będziesz musiał się martwić, że bateria padnie, a ty nie masz możliwości doładowania urządzenia. Niektóre modele mają specjalne etui, które doładowuje słuchawki.

Aktywna redukcja szumów. Ta funkcja wymaga dużego poboru mocy, ale jest bardzo przydatna, jeśli podróżujesz lub pracujesz w głośnym miejscu, np. w biurze z open space. Funkcja ta umożliwia także słuchanie muzyki z mniejszą głośnością, co ma pozytywny wpływ na zdrowie uszu.

 

Jakie słuchawki do iPhone’a 11, a jakie do iPhone’a 12?

Decydując się na zakup iPhone’a 11 i iPhone’a 12 – czyli trochę starszych, ale wciąż spisujących się świetnie wersji smartfonów Applenie znajdziesz w zestawie słuchawek. Musisz je dokupić, zresztą podobnie jak w przypadku najnowszego iPhone’a 13.

Jesteś już posiadaczem starszych modeli iPhone’a i zastanawiasz się, które słuchawki będą do nich pasowały? Już śpieszymy z odpowiedzią. Wszystkie te headsety, które mają złącze Lightning lub USB-C – i jack 3,5 mm, jeśli masz przejściówkę – będą do nich pasowały.

Masz oba te modele i zastanawiasz się, jakie słuchawki do iPhone’a 12, a jakie do iPhone’a 11 kupić? Otóż takie same. Nie ma specjalnych modeli słuchawek do tych telefonów. To jest siła sprzętu Apple. Kompatybilne z iPhone’em słuchawki będą współpracować ze wszystkimi dostępnymi w oficjalnej sprzedaży modelami. Pamiętaj tylko o złączu Lightning lub dokupieniu przejściówki, jeśli słuchawki mają złącze jack 3,5 mm lub USB-C. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!